PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611264}
8,6 33 196
ocen
8,6 10 1 33196
The Elder Scrolls V: Skyrim
powrót do forum gry The Elder Scrolls V: Skyrim

skyrim vs fallout 3

użytkownik usunięty

co lepsze ?

ocenił(a) grę na 5

Fallout 1&2 ewentualnie New Vegas. Skyrim i pseudo-Fallout 3 reprezentują mniej więcej ten sam poziom przeciętności.

Fallout 3 z 5cioma DLC

ocenił(a) grę na 10

Od 3 na pewno Skyrim. W wypadku NV juz pozostaje pytanie jakie klimaty wolimy, ale gry poziomem są dość podobne. A co najlepsze to Morrowind z łatą na grafike;)

użytkownik usunięty
Dealric

Grałem w fallouta 3 a potem w skyrima i wydaje mi się dosłownie jakbym grał w fallouta w średniowieczu ;)

ocenił(a) grę na 8

Fallout New Vegas zdecydowanie lepszy fabularnie - nie nudzi się do samego końca. W Skyrim znudzenie łapie człowieka gdzies tak w połowie głównego wątku.
mam już ok. 130 godzin gry i od ok. 50 gram z doskoku, bo przestało mnie do niej ciagnąc. głównego wątku mam ok. 3/4 zrobione i wcale mnie nie ciekwai co będzie dalej. owszem gra jest sandboxowa, ale chyba odrobine przedobrzyli z ta otwartością i liczbą questów pobocznych.
Ideałem pod tym wzgledem jest moim zdaniem włąsnie Fallout NV i saga Gotjic ( z 3 częscią włącznie )-bo tam świat był tak samo otwarty ale jednak dało się praktycznie wszystkie poboczne questy zrobić -i jakiś koniec gry było widać, i człek wiedział do czego zmierza.
W skyrim z questami zwyczajnie przesadzili, doszło do tego że boję się z postaciami gadać, żeby już nowych zadań od nich nie dostawać.

użytkownik usunięty
cronin35

Jeżeli chodzi o gothic'a 2 i nk to przeszedłem aż 3 razy poprostu gra świetna za każdym razem zero znudzenia. Co do gothic'a 3 też mam sentyment za wspaniały świat i nie tylko. No ale niestety seria gothic się skończyła. A co do fallout NV musze koniecznie zagrać.

ocenił(a) grę na 8

risen to teraz gothica,kwiecień wychodzi risen 2,zagraj skoro lubisz.w empiku za 70zł-risen druga w tej samej cenie gratis:)

ocenił(a) grę na 7
kalipso25

Risen to nie Gothic,a Gothic to nie Risen i zostawmy już porównywanie tych gier w spokoju.

ocenił(a) grę na 8
Fabio24

mam właśnie gram i to jest jak gothica 3 tylko trochę lepsza grafika,reszta jest taka sama tylko pod inną nazwą,widzę że jesteś pospolicie zwyczajnie przemądrzały.to szkodzi:)

ocenił(a) grę na 7
kalipso25

Po pierwsze na pewno nie przypomina 3,jeśli już oto dokładnie Ci chodzi,powiela schematy pierwszej części jeśli już zabierać się za takowe porównania,a w samej mojej wypowiedzi chciałem tylko przekazać,że nie lubię jak ktoś nazywa Risena spadkobiercą kultowej sagi,bo może i łudzącą przypomina samego w sobie Gothica,ale jest to już zupełnie inna gra.

ocenił(a) grę na 8
Fabio24

a ja miałam na myśli że:jeżeli ktoś uwielbia gothicę tak ja ja to powinien się skierować w tę właśnie stronę,czyli na risen,w końcu jest "piranii",może odzyska ona prawa do dalszego tworzenia gothici(ale to się zobaczy)jak narazie raisen jest jej odpowiednikiem.Sam chyba przyznasz że arcania rozczarowała większość?Zobaczymy co będzie w kwietniu gdy wyjdzie risen2,napewno poprawią to i owo.peace!

ocenił(a) grę na 8
Fabio24

choć w 2 mogą trochę odstraszać pirackie klimaty

ocenił(a) grę na 7
kalipso25

Właśnie o to mi chodzi,Risen nie powinien startować z łatką następcy Gothica tylko z czystą kartą którą sam sobie napiszę,a osobiście dla mnie to nawet lepiej,że odeszli od schematów Gothica bo już czas odstawić go w spokoju na półkę i tylko co jakiś czas po niego sięgać,żeby odświeżyć sobie wspaniały świat w nim zawarty.I liczę,że właśnie fajne połączenie doświadczenia jakie zostały zebrane przy tworzeniu Gothica i połączenie ich z bardzo niszowym tematem "piractwa"pozwoli na stworzenie czegoś nowego,unikatowego.

ocenił(a) grę na 8
Fabio24

poczytałam trochę o tym co pisałeś o raizenie i może zakończymy tę rozmowę,bo nie tu na to miejsce,ale dzięki za odp.:)

kalipso25

Ja zdecydowanie stawiam na Fallout3, mimo wszystko zdecydowanie bardziej wymagająca mechanika gry i bardziej sugestywny klimat. (koniecznie poziom hard, super hard). Pierwsza gra od wielu lat która mnie wciągnęła. Skyrim mnie znudził na 10lev, ile można ładować LLP PPM, i klawisz Z ;P. Co z tego że piękny świat. Od początku gry jesteś jedynym, który może ogłosić światu, że przybyły smoku, natychmiast okazujesz się dzieckiem smoka i jedynym zbawcą świata i gdzie tu klimat rpg? W fallout-cie jednak jesteś samotnym wędrowcem i robisz co chcesz, oczywiście mozna się przeczepić że 3dog też z nas robi zbawiciela, ale robi to na luzie i z jajem w wersji ang.

Natomiast po modach F3, zwłaszcza wanderings edition to już inna gra. Nie grałem jeszcze w Vegas bo chcę skończyć F3, ale ponoć to jest prawowity nastepca ;-)..
Mimo wszystko jak na F3 najlepszy rpg od wielu lat.

daihat

Aha i Morrowind z overhaul 3.0 niby najlepszy z elderScrolls, za jakiś czas sprawdzę ;P.

ocenił(a) grę na 7

Fallout 2 > Fallout 1 > Fallout 3 > Morrowind > Skyrim

Fallouta NV muszę przejść jeszcze jeden raz aby móc go ocenić bo ostatni raz jak grałem to byłem do niego zniechęcony przez ten kowbojski klimat i brak post apokaliptycznego klimatu i tej anarchii którą czułem w poprzednich grach... Niby w oryginalnych falloutach było NCR

W Obliviona próbowałem grać wiele razy ale za każdym razem przestawałem dosyć szybko, grafika była odstraszająca, zbyt kolorowa, za mało klimatyczna, brzydkie postacie. Ogólnie tej grze brakowało klimatu.

ocenił(a) grę na 7
bobek388

kur nie dokończyłem, niby w oryginałach było NCR, Enklawa, Bractwo Stali, łowcy niewolników itp. ale i tak widać było tą anarchie że ludzie rządzą się własnymi zasadami.

użytkownik usunięty
bobek388

U mnie również dwie ostatnie części Fallouta stoją wyżej od Skyrima. Gdybym miał wybierać co jest lepsze, Fallout 3 czy NW. Raczej wybrał bym NV ale decyzja ta była by dość mało obiektywna gdyż w Fallout 3 grałem ostatnio 3-4 lata temu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones