PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607743}
8,6 4 024
oceny
8,6 10 1 4024
The Longest Journey: Najdłuższa podróż
powrót do forum gry The Longest Journey: Najdłuższa podróż

w jaką grałam, piękne światy, widoki, ciekawa fabuła, cudo :)

ocenił(a) grę na 10
kasia84_filmweb

Jedna z najlepszych gier przygodowych w historii gier.
Sama czołówka to:

Secret of Monkey Island 1990
Monkey Island 2 1991
Indiana Jones and The Fate of Atlantis 1992
The Longest Journey 1999
Dreamfall: The Longest Journey 2006
Syberia 2002
Syberia 2 2003
Myst 1993
Riven: The Sequel to Myst 1997
Myst III 2001
Myst IV 2004
Life is Strange 2015



ocenił(a) grę na 10
returner

Do listy jeszcze zapomniałem wpisać kilku wybitnych przygodówek:
Gabriel Knight: The Sins of the Fathers 1993
Broken Sword: The Shadow of the Templars 1996
Broken Sword II: The Smoking Mirror 1997
The Curse of Monkey Island 1997
Grim Fandango 1998

Polecam te wszystkie przygodówki przejść. Do niektórych są fanowskie spolszczenia czy odświeżone wersje np:
Gabriel Knight: The Sins of the Fathers w 2014 dostało odświeżenie 20th Anniversary Edition czy
pierwsze dwie części Monkey island wersje specjalne po ok 20 latach.

returner

Pominąleś bardzo ważna grę, ale o niej za chwilę.
Powróciłem właśnie do Najdłuższej Podróży i przyznam, że jak kiedyś ją kochałem tak dzisiaj ją bardzo lubię. Wiadomo - sentyment dawnych beztroskich lat. Fabuła, bohaterowie i dubbing są świetne!
Mimo to gra zaczyna nudzić zaraz po opuszczeniu kina w którym April się umówiła z Cortezem.
Zaczyna sie - przynieś, podaj, pozamiataj. Biegam by coś zanieść i z powrotem by odnieść z punktu A do B i znowu do A.
Po latach stwierdzam, że jest to piękna i przyjemna gra, ale nudnawa. Wolę Syberię 1 oraz grę która pominąleś - Still Life.
Still Life jest świetna ! Fabuła wciąga, dubbing genialny. Te 3 gry są wyśmienite, ale najlepiej grywalne są: Still Life oraz Syberia. TLD zaczyna mnie nudzić podobnie jak Robin Hood Legenda Sherwood.

ocenił(a) grę na 10
returner

Właśnie ostatnio na GOG.com była promocja na The Longest Journey. Jeszcze nie grałem w tą pozycję, ale zachęcony pozytywnymi opiniami postanowiłem spróbować. Mam jedynie dylemat czy odpalić grę w języku angielskim czy jednak polecacie dubbing?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones