PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=609471}
8,5 832
oceny
8,5 10 1 832
The Secret of Monkey Island
powrót do forum gry The Secret of Monkey Island

No właśnie. Jak pewnie wiecie, twórca serii - Ron Gilbert - pracował tylko przy dwóch pierwszych częściach, chociaż tak naprawdę planował trylogię. W 3 części miało się okazać, jaki jest prawdziwy sekret małpiej wyspy, ale niestety, Ron Gilbert został odsuniuęty od projektu po Le Chuck's Revange.
JAk wiecie jedną z najpopularniejszych teorii jest to, że cały świat gry to po prostu wyobraźnia Guybrusha, który zgubił się w parku rozrywki o tematyce piratów i jest na to mnóstwo dowodów:
- ukryty skarb to tak naprawdę T-shirt, takie jakie dostaje sięw parkach rozrywki
- za pokonanie swordmastera nagrodą również jest T-shirt
- Maszyna do Grogu w porcie w MI1. Po tym, jak Guybrush ją zniszczył w MI2 możemy ją znaleźć w ostatnim akcie razem z całą resztą uszkodzonych rzeczy.
- Troll na moście w MI1 miał kostium - takie jakie są używane w parkach rozrywki
- Big Whoop - skarb z drugiej części to E-Ticket - w Disneylandzie to bilet pozwalający na bycie w parku rozrywki po godzinach.
- w MI2 można było wjechać windą na samą górę i dostać się do obszaru z MI1 - jednak nie można się udać nigdzie dalej, ponieważ droga jest zamknięta (closed for mainance), a na drzwiach jest napisane "Staff Only"
- Końcowa scena MI2, kiedy okazuje się, że Guybruch i LeChuck (Chuckie) są braćmi i że cały czas szukali ich rodzice. To sugeruje, że Guybrush mógł się tak bardzo zagłębić w świecie fantazji, że stracił poczucie czasu, a Chuckie, jego brat, po prostu go szukał.

Jest jeszcze jedna teoria mówiąca o tym, że Guybrush był adoptowany, a kolejna o tym, że są przyrodnimi braćmi (jedno z rodziców - ojciec - nie żyje).

Oczywiście jest dużo luk w tych teoriach, dlatego czekam na wasze komentarze.

Doback

Szczerze mówiąc nie wydaje mi się, żeby twórcom przy tworzeniu tej serii przyświecała jakaś odgórna idea, która miałaby zespalać świat gry jakimś twistowym pomysłem.

Wysuwam taki wniosek na podstawie komentarzy twórców (w tym Gilberta), których można było posłuchać podczas przechodzenia zremasterowanej drugiej części. Wynika z nich, że historia gry (i nie tylko) była tworzona na bieżąco i przez więcej niż jedną osobę. Ten sam system tworzenia historii spokojnie można przełożyć również na część pierwszą, jak mniemam.

Wszystkie te t-shirty i nawiązania do współczesności to dla mnie nic innego jak niewinne dowcipy, w których bynajmniej nie upatrywałbym się głębszego sensu (co też zresztą można było wywnioskować z komentarzy twórców).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones