PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611523}

The Settlers IV

Die Siedler IV
7,5 1 418
ocen
7,5 10 1 1418
The Settlers IV
powrót do forum gry The Settlers IV

Posiadam grę od dawna niestety już w części III zauważyłem pewne kardynalne niedoróbki. Mianowicie Komputer nie umiał produkować statków i pionierów. Miałem nadzieję że w IV odsłonie serii programiści wreszcie wezmą się do roboty i sprawią że komputer zacznie używać wszystkich typów jednostek. Niestety zawiodłem się. IV część to zubożona część III komputer nauczył się co prawda używać pionierów ale statków ani katapult nadal nie ruszy, irytuje też dodanie do gry mrocznego plemienia z którym komputer po prostu nie walczy ! Skandalem jest również fakt że komputera oduczono budowy zamków i podwójnych wież. Nie umie też w przeciwieństwie do poprzedniej części rekrutować geologów i używać szpiegów za to bezczelnie podgląda przez mgłę wojny. W grze pojawiły się upiększające nasze osiedle atrakcje ale tu kolejny błąd ! Komputer ich nie zbuduje ! SI jest bardziej oszukańcza niż w części III i o wiele głupsza. To zdecydowanie działa na niekorzyść czwórki. Mroczne plemię natomiast jest zdecydowanie przepakowanym oponentem a fakt że nie posiada praktycznie gospodarki sprawia że zanim zdążymy się rozbudować wparowuje do naszego państwa i zaczyna porywać naszych tragarzy. Grę należałoby zbalansować i dodać możliwość grania jako mroczne plemię no i oczywiście naprawić SI ! Gra w tym stanie jest jedynie marną imitacją części III.

użytkownik usunięty
SirDrX

Mnie tam się bardzo podoba i w zasadzie poza tym przepakowaniem mrocznego plemienia nie widzę większych błędów. Wiadomo, że komputer nie będzie grał jak człowiek.

ocenił(a) grę na 7

Dobrze, ale mógłby przynajmniej budować każdy rodzaj budynku szczególnie że niektóre jak port były często niezbędne by móc chociażby zaatakować gracza. Bo jeśli stworzyłem w edytorze mapę gdzie każdy miał swoją wyspę i nawet komputerowi postawiłem port, żołnierzy i statki to nie umiał on kompletnie z nich skorzystać. Wojsko kręciło się bezładnie wokół wieżyczek, statki natomiast stały na pozycji startowej. Podobnie jeśli dało się komputerowi ogrodników nic nie robił nawet jeśli teren zajęty przez mroczne plemię był dla niego strategicznie ważny, np bronił dostępu do surowców.

użytkownik usunięty
SirDrX

Pewnie, komputer zawsze mógłby grać lepiej, ale nie osiągnie poziomu żywego gracza. Mnie osobiście, o ile nie jest kompletnym kretynem to za bardzo nie przeszkadza, bo traktuję gry jako zwykłą rozrywkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones