PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=631588}
8,8 19 450
ocen
8,8 10 1 19450
The Walking Dead: Season One
powrót do forum gry The Walking Dead: Season One

witam, mam taki problem, ukonczylem pierwszy epizod, zobaczylem napisy i pojawia sie menu glowne, jak rozpoczac drugi epizod z wyborami z pierwszego? moge tylko zalaczyc drugi epizod wraz z wyborami random

Idol85

Witam!
Rozwiązanie jest dość proste - miałem ten sam problem. Teraz raczej nic nie zrobisz, grę będziesz musiał przechodzić od początku, ale wraz z rozpoczęciem nowej gry musisz być przygotowany na co kilku minutowe kopiowanie punktów kontrolnych. Więc tak - gra TWD korzysta z dwóch folderów do zapisywania save'ów (czyli stanów gry):
Pierwszy z nich - Moje Dokumenty\Telltale Games\The Walking Dead
Drugi - DYSK:\The Walking Dead\Pack\default
Więc załóżmy, że zaczynasz grę od początku. Po pierwszym starcie, po około 15 minutach wciskasz pauzę, wchodząc na pulpit (nie wyłączając gry! Tylko pauza) szukasz folderu z moich dokumentów (pierwsza ścieżka wyżej) - kopiujesz WSZYSTKO, na przykład, na pulpit i grasz dalej. I tak co chwilę, na wypadek gdyby gra się nieoczekiwanie wyłączyła lub zabrakło prądu. Takie Twoje manualne punkty kontrolne. Przed wyłączeniem gry robisz to ponownie. Na drugi dzień (powiedzmy) włączasz grę i zapewne pojawia się problem, że nie możesz kontynuować gry w I epizodzie, II czy V. Dlatego to, co kopiowałeś wcześniej (to co masz na pulpicie) kopiujesz do tej ścieżki (nadpisujesz wszystko):
Moje Dokumenty\Telltale Games\The Walking Dead
a następnie jeden plik o nazwie prefs.prop (z folderu z pulpitu) wklejasz do tej ścieżki:
DYSK:\The Walking Dead\Pack\default
I nadpisujesz ten pliczek.
Włączasz grę i cieszysz się bezbłędnymi zapisami. I tak w kółko.

marsin99

powiedzmy, ze to rozwiazalem, teraz pojawil sie inny problem, ochronilem carley a po zalaczeniu drugiego epizodu gram z dougiem czym to jest spowodowane?

Idol85

Zakładam, że nie zrobiłeś dokładnie tak, jak opisałem to wcześniej.
Kolejny Twój problem zrodził się z tego, że nie zrobiłeś kopii zapasowej swoich plików (savów) przed zamknięciem gry/rozpoczęciem nowego epizodu. Jeżeli skończysz pierwszy epizod i nie będziesz mógł kontynuować zmagań w drugim z wyborami których dokonałeś, przed rozpoczęciem drugiego i po zakończeniu pierwszego musisz zrobić to, co opisałem powyżej. I mam nadzieje, że pozwoliłeś napisom końcowym dolecieć do końca? Jeżeli nie, to właśnie tym jest to spowodowane.

marsin99

chyba sie udalo, dziekuje za pomoc

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones