PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612266}
8,0 1 638
ocen
8,0 10 1 1638
Thief: Deadly Shadows
powrót do forum gry Thief: Deadly Shadows

Natrafiłem na tą grę na początku roku podczas promocji na steam-mie. (moja oryginalna płyta którą otrzymałem do karty graficznej nvidii uległa zniszczenia lata temu) i muszę przyznać że wszystko co podobało mi się w tej grze pozostało tak samo dobre (lata i wiele nowszych gier nic nie zmieniło).

Gra posiada klimat, naprawdę interesującą fabułę (jeżeli ktoś będzie chciał się w nią zagłębić) oraz ciekawie zaprojektowane poziomy. Wyjątkowo przypadła mi do gustu główna postać .. przepełniony sarkazmem cynik z świetnym aktorem podkładającym głos, lubię również poczucie humoru które objawia się przy niektórych dialogach (zwłaszcza strażników) oraz w niektórych sytuacjach.
Do gustu przypadł mi również sam gameplay, Każda misja to otwarta piaskownica która nie narzuca ci jak przejść poziom, daje tyko wytyczne głównych celów misji i pozwala ci działać.
Niesprawiedliwością byłoby również nie wspomnieć o możliwie jednym z najlepszych (pod względem klimatu i struktury) poziomie w jaki miałem przyjemność zagrać (szczególnie chodzi mi tu o horror). Shalebridge cradle bo tak się ten poziom nazywa jest genialny. Po pierwsze przez całą grę to miejsce pojawia się jak taki zapomniane, nawiedzone miejsce gdzie lata temu stało się coś złego. Twórcy nie biją nas tym po głowie, ale subtelnie umieszczają informację o miejscu w niektórych notatkach, listach i dialogu podczas gry. Więc gdy w końcu tam trafiamy miejsce już jest niepokojące. Sam wygląd oraz efekty dźwiękowe również utrzymują gracza w olbrzymiej niepewność, a co najlepsze miejsce przez w większości jest puste (wrogów jest kilku i łatwo ich unikać) za największego przeciwnika robi tutaj klimat.
Jeżeli chodzi o samą strukturę to autorzy wiedzą że gracz czuję się nieswoje w tym miejscu i tak jakby aż drażnili się z graczem rzucając mu pod nogi kolejne przeszkody blokując mu możliwość opuszczenia miejsca. Podobnie jak w fabule miejsce nie chce wypuścić postaci tak i autorzy nie chcą wypuścić gracza jednak powody żeby został dłużej nie wydają się sztuczne, czy wymuszone. Wszystko przebiega wyjątkowo organicznie, ku udręce gracza.
Nie dość że sam gameplay jest genialny to jeszcze poziom jest wyjątkowo ważnym punktem fabuły i jego ukończenie odsłania przed graczem o co chodziło w tym wszystkim (nagroda od autorów za ukończenie poziomu).

Pomimo tego że rozpływam się nad grą, występuje w niej parę minusów. Po pierwsze gra została utworzona z myślą o konsolach dlatego jest w pewien sposób ograniczona - levele są podzielone ma mniejsze sekcje więc żeby podróżować pomiędzy jedną częścią mapy a drugą (co czasem jest konieczne) czeka nas ekran wczytywania. Gra ma również pewne techniczne problemy, po pierwsze jej wymagania gdy była nowa była naprawdę wysokie , po drugie jest markotna jeżeli chodzi o nowe systemy.

Mimo wszystko polecam, jeżeli ktoś lubi składanki lub gry z mrocznym klimatem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones