PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611682}
8,2 1 239
ocen
8,2 10 1 1239
Thief: The Dark Project
powrót do forum gry Thief: The Dark Project

Cała gra jest kapitalna, ale na tej konkretnej misji można się było posrać ze strachu. Looking Glass robił po prostu mega klimatyczne gry (vide System Shock 2). Dark Project i Metal Age są po prostu rewelacyjne. Mam nadzieję, że zapowiadana częśc 3cia będzie powrotem do mrocznych korzeni.

Krolik_Pudding

Chyba raczej 4, przecież 3 już wyszła dawno temu :P A co do gry, to mega klimatyczna, ale jeszcze jej nie ukończyłem, bo gry o takim ciężkim klimacie są dla mnie naprawdę straszne i po prostu ciężkie. Grania w SS2 nie wytrzymałem i po 5 godzinach sobie tę grę odpuściłem, mimo, iż jest genialna. Thiefa jednak muszę skończyć :P

0wner2

tak, oczywiście, chodziło mi o cześć 4 (jakoś tak mam że w dłuższych seriach mylą mi się 4ki z 3kami:), trójkę ukończyłem ale była trochę słabsza od dwóch pierwszych części. Systema też kiedyś się bałem za młodu, a jeszcze w połączeniu z wysokim poziomem skomplikowania gry kiedyś też go kiedyś porzuciłem, ale gdy wróciłem do niego jakieś 4 lata temu i ukończyłem. Klimat wciąż daje po głowie, a oprawa dźwiękowa wymiata. To samo Thiefy, wspomniana misja The Haunted Cathedral zniszczyła mnie chyba bardziej niż cały SS2, ale wiadomo trzeba takie gry grać w nocy, przy zgaszonym świetle, najlepiej jak wszyscy śpią:)

ocenił(a) grę na 10
Krolik_Pudding

No ale musisz przyznać, że w Deadly Shadows misja The Cradle w starym psychiatryku była mocna. W niektórych filmach na YouTube jest na przykład zaliczana do grona najstraszniejszych ogólnie w historii gier komputerowych.

grisznik

to prawda, ta misja była mocna i mega klimatyczna - zapomniałem o tym.

użytkownik usunięty
Krolik_Pudding

Jako dzieciak bałem się grać w tą grę - poprzestałem wtedy na misji z zombiakami w kopalni xD
A tak ogólnie to uwielbiam dołować się ponurymi grami pokroju Thief, Fallout czy Bioshock hehehe :)

taaaaa ta misja z kopalnią była chyba drugą najstraszniejszą po katedrze:) Pamiętam że były dwie takie masakryczne:)

użytkownik usunięty
Krolik_Pudding

Muszę sobie to odświeżyć, bo dawno w to nie grałem.

ocenił(a) grę na 10

Na fanowskich forach można znaleźć świetne texture packi. Efekty do zobaczenia tutaj: http://www.vfa-digital-service.de/thief/new/page1.html .
Link do tematy z możliwością pobrania: http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=135188&page=1 .

ocenił(a) grę na 10
Sir Marco

Texture packów nie używałem nigdy, ale po skończeniu Thiefa: TDP ściągnąłem DarkLoadera, i grałem w wiele (pewnie z setkę) gier stworzonych przez fanów. Pamiętam, że było parę mocnych, tyle, że teraz już nie pamiętam za bardzo które to były...

użytkownik usunięty

Ja bać się nie bałam. Irytował mnie czasem trochę poziom trudności (dobrze, że zapis można było robić w trakcie misji).

użytkownik usunięty

Piszę, że jak byłem dzieckiem ;P Grałem w to wtedy z kolegą na zmianę i po niespodziewanym powstaniu zombiaka kumpel przestraszył się i uszkodził sobie kończynę dolną rąbnięciem o biurko ;p

użytkownik usunięty

Ja też grałam jako dziecko i nieczego sobie nie uszkodziłam:) Niezłe z Was strachajły;)

użytkownik usunięty

Dziecko to szerokie pojęcie - może to być np 5 lat, a może być też 17 ;) (Póki co dzielnie się bronię xD).

użytkownik usunięty

Kiedy zagrałam po raz pierwszy, miałam jakieś 13 lat. Skoro 17 lat to jeszcze dziecko... Tak byłam wtedy jeszcze dzieckiem:)

użytkownik usunięty

No właśnie. A ja miałem jakieś 10 czy 11 ;)

ocenił(a) grę na 10
Krolik_Pudding

Co wy gadacie, najstraszniejsza misja to zdecydowanie "Powrót do nawiedzonej katedry". Misja "Nawiedzona Katedra" nie była wcale taka straszna.

Thief_

Masz absolutną rację. Właśnie looknąłem po krótce gameplay na YT z obu misji i stanowczo miałem na myśli misję "Return To The Cathedral". Coś mi się jak zwykle ubzdurało, że było pierwsza była straszna, a druga duuużo mniej, a w rzeczywistości było odwrotnie, no ale fakt grałem wieki temu.
Gratulacje za dobre oko.

ocenił(a) grę na 10
Thief_

miała duży potencjał strachu, tak samo jak katakumby z Horn of Quintus. Róg był dla mnie najgorszy bo tych zjaw ognistych (TG) nie można było sprzątnąć - a zawsze dobierałem tak ekwipunek, żeby kasować wszystkich nieludzi na misji. Ech, to jest gra. 1 i 2 skończyłem naście razy i w 2012 znowu pyknę, jak co roku przynajmniej raz.

ocenił(a) grę na 10
Droo

Chodzi Ci o Fire Elementals? Można je było łatwo zniweczyć jedną strzałą wodną.

ocenił(a) grę na 10
Sllipp

Chodzi mi o ogniste duchy. Podobne do normalnych duchów, z tą różnicą, że można je było zabić tylko na chwilę. Zawsze pojawiały się z powrotem, po krótkim czasie. Zostawiały po sobie ognistą strzałę. Mając na uwadze, że aby je zabić potrzeba 2-3 wodnych strzał, to czasami taka wymiana była opłacalna. Tylko w Thief Gold.

ocenił(a) grę na 10
Droo

Aha, tak tak były takie. Zapomniało mi się. Dosyć sporo nadnaturalnych istot tam wepchnęli. Szkoda, że w nowych odsłonach od tego odchodzą, bo mimo wszystko to budowało klimat serii.

użytkownik usunięty
Krolik_Pudding

straszna, ale wg mnie za dużo wrogów, wszędzie zombie, szybko zatraca początkowy klimat, za to sierociniec z trójki... ta misja jest jedynym powodem dlaczego regularnie przechodzę po raz kolejny jedynkę i dwójkę, a po Deadly Shadows nie sięgam, drugi raz czegoś takiego po prostu nie chcę przeżywać :D

Noooo

Nawet grając w gry stricte horrorowe, nie robiłem pod siebie tak bardzo jak podczas opuszczonego sierocińca-psychiatryka w trzecim kradzieju.

ocenił(a) grę na 10
Patty Diphusa

Oj tak, ogólnie TDS nie dorównywał suspensem poprzednim odsłonom, ale ta misja była niszcząca, zwłaszcza początek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones