PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606954}
7,7 4 594
oceny
7,7 10 1 4594
Tomb Raider: Anniversary
powrót do forum gry Tomb Raider: Anniversary

8/10 - Good Shit :)

ocenił(a) grę na 8

http://tombraiders.net/stella/walks/TRAwalk/details/lostvalley6.html

Dopiero ten opis­ mi wyjaśnił jak­ robić uniki przy tyranozaurze.­ Chryste :/ Teraz­ T-Rex poszedł jak­ po maśle. Tylko­ czemu nie było­ żadnego­ wprowadzenia,­ jakiegoś hintu jak­ robić unik. No­ ku... żebym musiał­ szukać w Googlu jak­ wykonać "Adrenaline­ dodge". Nieładnie­ panowie.

8/10 ale­ nie lubię momentów, w których nie wiadomo co zrobić. Np. konieczność wykonania dwóch podwójnych przesunięć. Tylko­ jak do tego dojść?­ No wiem, że należy­ patrzeć na te­ symbole -.0 ale to­ nie trybi. hehe­ Fail.

Gra jest­ dobra, nieźle­ zaprojektowane­ poziomy. Kilka ku.w­ poleciało­ (szczególnie­ podczas końcowej­ wspinaczki w­ piramidzie! ahh)­ ale nie przeszkadza­ mi to bo całościowo­ ten Tomb Raider­ zdaje egzamin.­ Miałem jeszcze mały­ zgrzyt w kopalni­ ale to przemilcze­ :P hehe Polecam bo­ gra jest długa (Mi­ zajęło przejście­ TR:A 13h 20m).

Sporo zabawy­ tudzież chwilowego­ wk.rwienia. :)

ocenił(a) grę na 8
STAMiNA

To tylko kalka legendarnej jedynki z 1996. W porównaniu do oryginału jest dziecinnie prosta.

ocenił(a) grę na 8
STAMiNA

... serio? Dawno nie grałem, ale zdawało mi się, że te uniki są wyjaśnione przy pierwszym niedźwiedziu, czy wilku, czy jakoś tak... Nawet w demie było.

Ja natomiast miałem podobnie, gdy trzeba było się odbić od ściany podczas huśtania się na lince, bodaj w komnacie Damoklesa. Też za cholerę nie pamiętałem, by to było objaśnione, albo nawet potrzebne do czegokolwiek aż do tego momentu.

Checkpointy były trochę dziwne, bo aktywowały za każdym razem, gdy się przez nie przechodziło i jak się spierdzieliłeś z platformy, to sekwencje skoków od nowa nieraz zaczynać było trzeba, miast zrobić quickloada. No i nieraz się czitowało na nich, bo po reloadzie pasek życia za darmo się wypełniał. Tego typu rozwadniających klimat i konsekwencję lubrykatów kilka jest, ale i cała reszta była bez specjalnych pretensji, stylistyka i fabuła współgrały, więc ogólnie spoko. Motyw pierwszego zabójstwa też rozegrany z rezerwą i kindersztubą; zero tandentnego gorefestu i wściekle niekonsekwentego pseudorealizmu, tylko solidna kreskówka, jeśli mogę sobie pozwolić na porównanie do tych bardziej zamierzenie średnich odsłon TR :P
Giera mniej więcej na poziomie TR1.

Tak na marginesie, to Crystal Dynamics miało kiedyś bardzo fajny styl graficzny, gdzieś od LoK: Defiance, przez Legend do Anniversary, i, choć mocno zatarty, Underworld. Fajnie by było zobaczyć kiedyś serial animowany z Larą w takim właśnie stylu.

ocenił(a) grę na 8
dziki_wonrz

>Dawno nie grałem, ale zdawało mi się, że te uniki są wyjaśnione przy pierwszym niedźwiedziu, czy wilku, czy jakoś tak...
Hmm może przeoczyłem. Zerknę na Complete Walkthrough na YouTube'ie. ;)

ocenił(a) grę na 8
dziki_wonrz

>Dawno nie grałem, ale zdawało mi się, że te uniki są wyjaśnione przy pierwszym niedźwiedziu, czy wilku, czy jakoś tak...
Patrze na Walkthrough. Gra jakaś dziewczynka z Polski. Twierdzi ona, że da się włączyć/wyłączyć "hinty". Najprawdopodobniej grałem z wyłączonymi podpowiedziami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones