PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606909}
7,6 4 558
ocen
7,6 10 1 4558
Tomb Raider
powrót do forum gry Tomb Raider

Legenda

ocenił(a) grę na 9

To słowo pasuje idealnie. Pierwowzór większości gier przygodowych/TPP. Można TR nie lubić, ale trzeba docenić jego wkład w rozwój gier.

http://www.youtube.com/watch?v=fIWLT0QVPzw - usłyszeć po wielu latach, wspaniałe uczucie.

kaioken26

Nie jestem ekspertem od gier, ale Fade to Black to bardzo znana gra, która wyszła przed Tomb Raiderem i też miała podobną konwencję.

ocenił(a) grę na 9
jasiu15

Też ekspertem od gier nie jestem, a o Fade to Black słyszę pierwszy raz. Nie grałem to nie będę wydawać większych opinii, ale Tomb Raider to także fenomen socjologiczny. Po raz pierwszy bohaterka gry stała się ikoną popkultury.

kaioken26

http://www.youtube.com/watch?v=F6lSCQLgWqM

1995 rok, gra jeszcze pod dos. Takim fenomenem jak TR się nie stała, ale była wcześniej.

ocenił(a) grę na 9
jasiu15

Nawet porządnie to wygląda. Szkoda, że nie miałem okazji nacieszyć się tym tytułem.

kaioken26

Też nigdy w to nie grałem tak naprawdę :) a Tomb Raidera nigdy nie przeszedłem do końca!! A mam gdzieś w domu oryginał, dali kiedyś w Cd-Action... Będzie grane. Kiedyś.

jasiu15

Takim fenomenem nie, ale "Fade to Black" to jest bezpośredni sequel "Flashbacka", który jest duchowym następcą "Another World" (wszystkie trzy gry zostały wyprodukowane przez francuską Delphine Software), który już fenomenem jest jak się zwie. "Another World" to też jest duchowy następca klasycznego "Prince of Persia". Tak czy siak - "Fade to Black" jest pierwszy, ale nie jest AŻ tak zaawansowany ("płaskie" levele jednopoziome, wszystkie ściany krzyżują się pod kątem prostym itp. itd.) i nie miał Lary.

ocenił(a) grę na 10
jasiu15

Bez żartów Fade to Black to Flashback 2 inaczej. Nie ma nic wspolnego i podobnego z TR, to że widok ma za pleców to wiele gier miało. W TR nie chodziło przecież o ustawienie kamery ....... xD

ocenił(a) grę na 8
kaioken26

Ja lubię Tomb Raidera. Ta gra ma w sobie coś takiego, że super się w nią gra i chętnie się do niej wraca. Jest to zdecydowanie jedna z lepszych gier i mogę ją polecić każdemu graczowi ;-)

kaioken26

Aha klimat tej gry jest niesamowity grałem jeszcze na psx w 1996 roku .włączyłem link co dałeś i aż ciarki przeszły mnie jak usłyszałem ta muzykę. ..dziś takich gier juz nie robiad. Pozdrawiam
fanów TR

ocenił(a) grę na 10
kaioken26

Tomb raider 1 i 2 jak przechodzę nawet teraz po wielu latach to jest mnóstwo fanu i satysfakcji.
Oczywiście pierwszy raz je przechodziłem od razu jak miały premierę.
Tomb raider 3 i 4 też bardzo lubię, ale nie tak jak 1 i 2.
Zawsze jak mam wybierać oryginalne TR 1 i Anniversary wolę oryginał.
Ale w sumie one się tak różnią, że raczej trzeba je traktować jak dwie zupełnie inne gry.

Tomb raider 1 polecam wersje gog. Od razu ma wgraną akcelerację sprzętową i wyższe rozdzielczości.
Przy uruchomieniu pojawia się logo 3dfx :) Wygląda jak Tomb Raider2 dzięki temu bez rozpikselowania.
Istnieją też tekstury o wysokich rozdzielczościach Tomb raider xtra, ale nie udało się mi ich wgrać.
http://www.tombraiderxtra.com/screenshots.php

ocenił(a) grę na 10
returner

Idzie wgrać tekstury HD do TR1 jakie się chce bez Glidos dzięki pakietowi TOMBATI.
Posiłkowałem się zatoką piratów i nagrałem starą wersję TR 1 na CD, bo mój pakiet oryginalnej wersji Ultimate Edition nie zadziałał. By wgrać tekstury HD trzeba mieć original tomb raider w napędzie lub GOG lub Steam. U mnie opcja nr 1.

Krok po kroku
1. Płyta z TR 1 w napędzie
2. Wpisujemy w wyszukiwarce - glidos.net.tombati i
i pobieramy:
TombATI.exe, Higher quality FMV files for TombATI,
HD Textures for TombATI oraz możemy inne pakiety tekstur z Tomb Raider Xtra, które robią raczej największe wrażenie.
3. Instalujemy TombATI.exe
4. Rozpakowujemy Higher quality FMV files i umieszczamy w katalogu TOMBATI\FMV.
5. Instalujemy tekstury HD do TOMBATI
6. Prawym przyciskiem myszy klikamy na pulpicie w Tombati.exe i wybieramy
otwórz lokalizację pliku i klikamy 2xrazy na TombRaiderImporter,
a następnie w moim przypadku "install from CD", bo nie mam innej wersji z tych 3.
7. Pliki Data następnie musiałem skopiować do TOMBATI\DATA z zainstalowanej w innym miejscu wersji z UE
8.TombATI Configure wybieramy jakich tekstur używamy
9.Odpalamy grę z TOMBATI.exe.

Mamy akcelerację sprzętową, wysokie rozdzielczości ekranu, całą muzykę znaną z PSX z bogatszym soundtrackiem niż wersja Pc i najważniejsze tekstury o wysokich rozdzielczościach, które można swobodnie przełączać.
Czyli TR 1 wygląda teraz lepiej od TR 2 i TR3, a nawet od TR4 i TR5, bo ma tekstury 128x128 pikseli, a nie 64x64 jak
w zwykłych wersjach TR 1,2,3,4,5.

Poniżej instrukcja z wersją GOG, ale u mnie podobnie przebiegało tylko w pewnym momencie zaznaczyłem Original zamiast GOG, by pobrało pliki. I dodatkowo musiałem przekopiować pliki DATA
www.youtube.com/watch?v=__vl_phzTKQ

Prezentacja różnych paczek tekstur
www.youtube.com/watch?v=Ea0WY0vAVJI

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones