PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612896}
8,2 26 212
ocen
8,2 10 1 26212
Tomb Raider
powrót do forum gry Tomb Raider

Gramy.

ocenił(a) grę na 7

Unikac wersji z polskim dubbingiem bo jest jak zwykle żałosny! Nie rozumiem tego...
Już wolała bym wersję dla głuchoniemych. Na szczęście można po angielsku.

ocenił(a) grę na 9
Messalina

Rzeczywiście, dubbing jest żałośnie kiepski. Najwyraźniej żyjemy w kraju, w którym aktorzy nie uczą się voice acting'u. ;)

ocenił(a) grę na 7
Auley

Z pewnością się nie uczą, albo tylko garstka z nich.

Messalina

Ale i tak wolę jak dany produkt jest bardziej przystępny w naszym kraju .

Messalina

Tak? To świetnie! Bo ja właśnie kupiłam edycję survival, która jest tylko w języku angielskim i z jednej strony lepiej grałoby się gdyby gra była po polsku ale w tym momencie wolałabym napisy niż dubbing. Na dobrą sprawę jestem z grą na plusie :D

ocenił(a) grę na 7
MonikaFromComton

Mozna zawsze też ustawić sobie ang napisy zeby wspomagały dźwięk i jest git.

Messalina

Nie ma polskich napisów :P

ocenił(a) grę na 7
MonikaFromComton

Chodzi mi o angielskie napisy. słuchasz i czytasz jednoczesnie to wiecej kumasz.

Messalina

Aa faktycznie, niedopatrzenie :D

użytkownik usunięty
Messalina

Dubbing ani zły, ani jakiś wspaniały. Jest bo jest, zawsze lepiej niż w Far Cry z 2004 roku.

Messalina

No co ty gadasz dla mnie spoko.

Royalowy

Ja też nie znoszę polskich dubbingów. Jak tylko usłyszałam, że chcą nową Larę zdubbingować to pomyślałam: 'Boże, dlaczego?'. Ale jak można wyłączyć to zajeb... Chociaż trochę mi szkoda tej starej Lary. bo głos miała fajny.

ocenił(a) grę na 7
Kanakaredes

Ta musi mieć trochę inny głos, bo ta Lara jest młodsza. Jeszcze nie opierzona :) Nie wiem czy w polskiej wersji mozna wyłączyć dubbing i zmienic na oryginalny dźwięk. Nie jestem pewna. Gra spoko spoko. sporo dodatkowych komnat z zagadkami i bonusami, bardzo bogata scenografia, realni przeciwnicy, dużo łażenia. O grafice już nie wspomnę, ale to i tak nie bylo nigdy dla mnie najważniejsze.

Messalina

Ciekawe czy podczas tego zwykłego 'łażenia' może się nam coś stać ;D

Messalina

Jak to mawiali starożytny Rzymiania: pierd*lenie o Chopinie. Dubbing w tej grze jest zajebisty jak mało kiedy, polska Lara w niczym nie ustępuje angielskiej. Ba, momentami nawet ją przebija.

ocenił(a) grę na 7
Pottero

To gratuluję. Na filmy fabularne też pewnie chodzisz z polskim dubbingiem. :)

Messalina

Albo chodzę do kina, albo oglądam je z dubbingiem na DVD – zależy, jakie studio robi dubbing, bo jednym wychodzi on świetnie, inni z reguły robią nieziemską chałę i szkoda iść na to do kina, bo tylko sobie człowiek seans spieprzy.

Tak się składa, że jestem zwolennikiem napisów, ale – w przeciwieństwie do osobników, którzy krytykują dubbing dla zasady, używając pseudoargumentów typu „dubbing nadaje się tylko do kreskówek”, „Polacy lubią napisy”, „piszczą jak małe dziewczynki w bajce na Kartonie” itd. – oglądam i gram również z dubbingiem, gdy mam taką okazję, więc potrafię rzetelnie ocenić polski dubbing do takiej czy innej produkcji, a jeśli jakiś dubbing jest chałowaty (czyli np. 99% tego, co spłodziło studio Sonica – oglądanie filmów aktorskich z ich dubbingiem to wyższa forma masochizmu), to pierwszy rzucę weń kamieniem.

Messalina

Polska wersja wyszła nieźle tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że Karolina Gorczyca miała siedzieć na krzesełku i czytać z kartki. Camilla Luddington miała za to możliwość wszystko odegrać.

Pottero

No już Gorczyca to na pewno jej nie przebija, nawet momentami. Może się komuś podobać ale w niczym lepsza od Camilli nie jest.

Messalina

Komu się nie podoba dubbing to niech zrobi lepszy. Tu nie chodzi o aktorów tylko o to jak polski oddział EA zajął się dubbingiem, aktorzy dostali tylko audio oryginalnych dialogów bez obrazu i musieli domyślić się emocji itp

Messalina

Ale wy ludziska narzekacie :) "cudze chwalicie a swojego ..." jestem zadowolony z gry jak i dubbingu bo lepiej wiem o co lotto.

jason86

Ludzie, jak wyłączyć teb dubbing? Bo mi sie w to grać nie chce. Nie lubię dubbingowanych gier.

Kanakaredes

Ja słyszałem, że można grę (w przypadku wersji Steam) zmieniając jej język na angielski (prawy przycisk myszy na grze w Bibliotece Steam->Właściwości), a potem w samej grze można już w opcjach ustawić polskie napisy.

kamil950

Odkryłam jakoś później gdzie się to zmienia, ale zdążyłam się już przyzwyczaić xD

kamil950

Można. Ja przypadkowo zainstalowałam płytę z polską wersją językową i musiałam później go zmienić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones