PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612896}
8,2 26 212
ocen
8,2 10 1 26212
Tomb Raider
powrót do forum gry Tomb Raider

Gra jest świetna, ale polski dubbing, mówiąc brzydko, ssie. O ile Karolina Gorczyca sprawdza się w roli Lary nie najgorzej i dość dobrze oddaje jej emocje, to postacie drugoplanowe brzmią po prostu irytująco - aktorzy podkładający głos silili się chyba za bardzo na jakąś teatralność, przez co wszystko wypadło okropnie nienaturalnie. Przyjaciółka Lary, Sam, brzmi w polskiej wersji tak, jakby brała udział w jakiejś reklamie - może dlatego, że głos dubbingującej ją aktorki jest dość znany właśnie z reklam albo bajek, a przez jakąś dziwną, sztuczną manierę mówienia, cała ta postać traci na realności.

Dlatego polecam Tomb Raider w oryginalnej wersji językowej, gdzie można cieszyć się nie tylko naturalnością całej rozgrywki, ale też uroczym brytyjskim akcentem głównej bohaterki.

ocenił(a) grę na 7
ycon

No ja akurat zawsze staram się grać w gry z oryginalnym dźwiękiem, mimo że niektóre polonizacje stoją na naprawdę niezłym poziomie (np. The Last of Us) - jednak żadna lokalizacja nie odda tego, co oryginalny lektor podkładający głos pod daną postać w grze.

Przed zakupem TR oglądałem recenzję, która skutecznie przekonała mnie aby zakupić grę w wersji angielskiej.

ocenił(a) grę na 10
ycon

najgorszy głos ma w polskiej wersji ta murzynka. Gada jak jakiś robot.

ocenił(a) grę na 8
Peter_1987

Laska która podkłada pod nią głos wydawała mi się jakoś dziwnie znajoma. Dopiero po jakiejś godzinie gry uświadomiłem sobie, że to ta sama aktorka, która mówi za Marlenkę w Pingwinach z Madagaskaru ;) chyba starała się jakoś specjalnie obnizyć ton głosu, żeby brzmieć bardziej poważnie i mniej bajkowo, ale średnio się jej udało.

Peter_1987

Odniosłam identyczne wrażenie.

ocenił(a) grę na 8
ycon

Znaczy tam grunt to mieć wybór. Mnie jakoś strasznie polski dubbing nie przerażał. Odnośnie samej Lary to kwestia preferencji, którą kobietę wolimy, bo pani Gorczyca stara się, jak może :)

użytkownik usunięty
ycon

Idealnie powiedziane, lubię ogólnie dubbingi polskie w grach, ale ten z Tomb Raidera mnie odrzuca. Angielski plus napisy to najlepsze rozwiązanie w tej grze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones