PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612896}
8,2 26 208
ocen
8,2 10 1 26208
Tomb Raider
powrót do forum gry Tomb Raider

Rewelacyjna,polecam.

użytkownik usunięty

Spodziewałem się jakiegoś gniota, a okazało się, że gra jest po prostu rewelacyjna.Jestem starym wyjadaczem, jeśli chodzi i o gry i muszę powiedzieć, że dbałość jaką wykazali twórcy, szczególnie w odniesieniu do detali otoczenia jest powalająca. W tej grze nie zauważyłem zbyt wielu przełomowych nowinek, jednak jakość jest mistrzowska: optymalizacja, brak błędów, cudowna grafika,przyzwoity soundtrack, wartka akcja i sensowny scenariusz. Ba, mógłbym powiedzieć, że fabuła tej gry na którą składa się gameplay oraz wstawki kinowe jest zdecydowanie ciekawsza i bardziej epicka od filmowych wersji przygód Lary Croft ze zmanieryzowaną Angeliną Jolie w roli głównej. Nowa, cyfrowa, wersja Lary jest na pewno ciekawsza od jej wcześniejszych odsłon: seksowna (a może poprostu ładna) ale nie ordynarna, nieco sprowadzona na ziemię, ale wciąż heroina dorównująca "mocami" marvelowskim superbohaterom (Rambo może się schować).
Gra jest stosunkowo krótka (przejście zajęło mi ok 18 godzin - na 100%, oglądając wszystkie wstawki filmowe, czytając notatniki itd.),ale bardzo napakowana treścią i na tyle dobra, że żal było ją kończyć.

Plusy:
- nowa Lara Croft;
- łuk - ogólnie tryb walki, bardzo satysfakcjonujący;
- grafika;
- optymalizacja;
- całkowity brak bugów,
- epickość i rozmach,scenariusz
- efekty dźwiękowe (choć muzyka przeciętna),
- intensywny, wartki gameplay,

Minusy:
- elementy rpg były bardzo słabe, choć urozmaicały rozgrywkę, mogły być bardziej pomysłowe, niektóre perki są po prostu głupie;
- dziwne naliczanie punktów doświadcznenia: za zabicie dzika wraz z obróbka dostajesz 3-6 razy więcej xp niż za uzbrojonego po zęby kultystę;
- nie było zbyt dużo "tombów" mimo, że to "Tomb Raider"
- tryb łowcy (podświetlanie)
- poza poziomami trudności walki, powinno być więcej rzeczy opcjonalnych np. tryb łowcy, który nie jest zły, aczkolwiek psuje on trochę grę, oczywiście nie trzeba go używać, ale z tego, że to popsuło mi trochę przyjemność grania zdałem sobie sprawę na samym końcu.

Odrębną kwestią są właśnie grobowce. Same zagadki były dość proste,choć ciekawe i dające satysfakcję, aczkolwiek w tym miejscu powstrzymałbym się od krytyki. Oczywiście stare "Tomb Raidery" cechowały różne "puzzle", zagadki itd. itp. i tu wg mnie twórca miał i będzie miał twardy orzech do zgryzienia. Dlaczego? Bo jaki sens jest w modelowaniu skomplikowanych zagadek czy poziomów, kiedy w dzisiejszych czasach (sam mam taki nawyk) wpisuje się odpowiednie hasło w Google i ma się zaraz odpowiedź.
Quick time eventy: powiem szczerze nienawidziłem ich, jeśli gdzieś przydarzyło mi się umierać to najczęściej przy tym.
Poziomy trudności walki są w porządku, sam grałem od razu na najwyższym i niektóre walki były wymagające ( bez jednego z perków właściwe dwa otrzymane trafienia z łuku i leżysz), zaś ostatnia walka gdzie masz do czynienia z armią nieumarłych samurajów to wg mnie miazga: modele postaci, styl - można to nazwać dziełem sztuki.

Bardzo polecam.osobiście uważam, że nie jest to nawybitniejsza pozycja w świecie gier, ale na pewno jest w czołówce gier, które sprawiły mi najwięcej przyjmności oraz zabawy. Daje 10/10, zeby podbić ocenę (choć w moim przekonaniu solidne 9/10).

Zgadzam się z większością wyżej, dodam jeszcze tylko o multiplayerze. Wg mnie równie świetny jak gra. Może nie bardzo, ale wciąż urozmaicony wybór rodzaju gry np. ratunek, deathmatch itp, sporo lokacji i postaci do wyboru, fajny klimat. Sam multiplayer wciągnął mnie na około 20 godzin (do tej pory i wciąż zamierzam od czasu do czasu pograć).

Zgadzam się z przedmówcą, z tym że moim zdaniem tryb łowcy był świetną nowinką.
Polecam!

italodrone

Instynkt przetrwania jest fajną opcją. Rzeczywiście ułatwia przejście gry, jednakże wcale nie trzeba go uruchamiać.

Nie gram zbyt wiele,więc tryb łowcy i szczególnie podświetlanie zwłok i skrzynek, które ciągle gubiły mi się z pola widzenia:) pomogły mi bardzo. Do samych zagadek można nie używać,bo są bardzo proste. Sama historia była lepsza niż filmy kinowe, a Lara w końcu wyglądała normalnie,a nie jak lalka. Brud, krew i piach zamiast dużych cycków i obcisłego wdzianka. To co poza fabuła i grafiką było w tej grze najlepsze to łuk. Większą część gry można przejść korzystając tylko z łuku. Można też odpalić karabin i bawić się w rambo, ale lepiej wygląda ciche zabijanie i skradanie się za przeciwników:)

użytkownik usunięty
RadoslawKamil

z trybem łowcy to nie chodzi o to jak dobrym jestes graczem tylko ile masz czasu, wazne ze jest opcjonalny

Nie bawię się w zdobywanie większej ilości punktów, skili itp. Gra przez większość czasu bardziej była interaktywnym filmem niż faktyczną grą, a ginęło się przeważnie w miejscach gdzie trzeba było wcisnąć jakiś przycisk aby przeżyć. Jak walka z wilkiem, czy ostatni boss, gdzie to nie on mnie zabijał tylko próby trafienia przycisku w odpowiednim momencie. Te elementy gry psuły zabawę i bez sensu traciło się przez to czas i nerwy. A że 'film" był dobry to przeszedłem całą grę. Mam nadzieję że w kolejnej część nie każą nawalać w przycisk e lub f aby coś zrobić, bo to było bez sensu.
Pozdrawiam

użytkownik usunięty
RadoslawKamil

podobnie mialem zreszta napisałem, to sa tzw. quick time events, qtes, i sa wnerwiajace w wiekszosci gier, ostatnio grałem w wiedzmina 2 rozwalam ostatniego bossa za pierwszym podejsciem i to na trudnym poziome, po walce zagapiłem sie i nie w przycisnałem klawisza, no i trup
takie cos wprowadzaja chyba aby zmusic gracza do skupienia, ale szczerze powiedziawszy bardziej to wkurza niz cos daje

Zgadzam się z autorem tego tematu ale nie w 100%
W tym mam inne zdanie
- poza poziomami trudności walki, powinno być więcej rzeczy opcjonalnych np. tryb łowcy, który nie jest zły, aczkolwiek psuje on trochę grę, oczywiście nie trzeba go używać, ale z tego, że to popsuło mi trochę przyjemność grania zdałem sobie sprawę na samym końcu.
- tryb łowcy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones