PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612896}
8,2 26 212
ocen
8,2 10 1 26212
Tomb Raider
powrót do forum gry Tomb Raider

"Wczoraj spadła bomba na którą większość z Was czekała od ponad roku. Rise of the Tomb Raider (trzymamy kciuki za pomysłowość rodzimych tłumaczy) stał się faktem. My tymczasem prezentujemy garść pierwszych oficjalnych szczegółów.

Gra będzie bezpośrednią kontynuacją poprzedniego Tomb Raidera. W swojej ostatniej przygodzie Lara stała się rozbitkiem – teraz musi rozwinąć swoje umiejętności, poznać nowych przyjaciół oraz ostatecznie zaakceptować tytułową rolę. Podpowiadamy - chodzi o „Tomb Raidera”, a w takim wypadku to i grobowców zabraknąć nie może. Crystalsi uznali utyskiwania fanów za wystarczające i ponownie wprowadzają do serii grobowce z prawdziwego zdarzenia. Sama gra ma być też o wiele większa i bardziej zróżnicowana od poprzedniczki.

„Dzięki mocy nowej generacji oraz naszego autorskiego silnika Foundation, chwile wysoko oktanowej akcji staną się jeszcze bardziej epickie.” – mówi Darrell Gallagher, obecnie szef rozwoju produktu w Square – „Duża liczba lokacji z całego świata zapewni możliwość eksploracji jednych z najpiękniejszych i najbardziej niebezpiecznych miejsc na Ziemi.” Gallagher dodaje, że technologia pozwoliła na stworzenie lokacji trzy razy większych, niż w poprzedniej grze. Najprawdodpobniej możemy spodziewać się powrotu formuły półotwartego świata.

Potwierdzono także, że Camilla Luddington ponownie użyczy Larze głosu oraz ruchów. Aktorka wzięła także udział w sesji mocap dla wczorajszego trailera. Powraca również Rhianna Pratchett, która bierze czynny udział w tworzeniu scenariusza.

Rise of the Tomb Raider ukaże się pod koniec 2015 roku na PC, PS4 i XOne."

źródło: WoTR

Ofeflia

Mogłaś jeszcze dodać do omawianej gry, że budżet będzie na podobnym poziomie, co poprzednia część. Pozdrawiam.

Kane777_filmweb

Dzięki za poprawkę, wstawiałam to tak szybko, że zapomniałam dopisać ;)

Ofeflia

:))) A co do nowego TR już się nie mogę doczekać. Liczę na dłuższą grę, bo poprzednią można było szybko skończyć, a wciągała jak diabli. TR jest dla mnie jedną z najlepszych gier ostatnich lat, ale niedościgniona nadal jest TLoU.

Kane777_filmweb

A nie wiem, nie grałam, ale co do TR zgadzam się całkowicie - wciąga i uzależnia okropnie :)
Oby tylko w późniejszym czasie ukazał się dłuższy trailer, zawierający więcej akcji.

użytkownik usunięty
Ofeflia

Zaje...iście!

użytkownik usunięty
Ofeflia

Tak długo trzeba czekać, toż to niemal cała wieczność......

Z drugiej strony długie czekanie może się opłacić, bo gra będzie lepsza :) wszyscy by woleli szybko i dobrze :D

użytkownik usunięty
Ofeflia

No niestety ale, nie zawsze długie oczekiwanie na grę daje gwarację na jej dobrą jakość.... Wiele było gier na które się długo czekało, a gdy już miały swoją premierę....LIPA.

Miejmy nadzieję, że po ostatnim udanym TR nadchodząca część będzie równie dobra. Jestem ciekawa czy oddadzą Larze podwójne pistolety, choć jak dla mnie nie jest to konieczne.

ocenił(a) grę na 8
Ofeflia

W sumie to oddali w ostatnich sekundach gry...

Ofeflia

Dobra wiadomość :) pierwsza część była genialna oby druga też była dobra :)

ocenił(a) grę na 10
Ofeflia

No, przynajmniej mam rok by podrasować swój komputer :D Dla mnie zapowiedzenie kontynuacji w cale nie jest szokiem. Po sukcesie restartu to była jedynie kwestia czasu. Zresztą o kolejnej części była mowa już dawno. O ile mnie pamięć nie myli, to już kilka miesięcy temu gruchnęły pogłoski o zabukowaniu przez Square nowej domeny przeznaczonej dla TR. Najbardziej cieszy mnie powrót do korzeni, czyli położenie nacisku na eksplorację rozbudowanych i monumentalnych grobowców. Tego niestety brało mi w poprzedniej odsłonie. Jakby nie patrzeć element ten jest podstawą całej serii. Kolejna sprawa to różnorodność miejsc. Zastanawia mnie gdzie to Lara ponownie zawita. Może Egipt, Grecja, Włochy? Byłbym zadowolony również z epizodu w Paryżu, który w AOD zdał egzamin. No i na koniec kwestia podkładu głosu, czyli fenomenalna Camilla Ludington. Czekam, czekam i jeszcze raz czekam.

ocenił(a) grę na 9
tomb2525

Ale restart sukcesem nie był. Gra sprzedała się bardzo słabo.

ocenił(a) grę na 9
tomb2525

Z tego co wiem restart jakimś wielkim sukcesem nie był, bo gra sprzedała się o wiele gorzej niż twórcy przewidzieli.

ocenił(a) grę na 10
Bartonson12

Z tego co pisano jeszcze w marcu 2014 roku na stronie laracroft.pl (dość rzetelne źródło informacji jeżeli chodzi o serię TR) to najnowszy Tomb Raider sprzedał się w nakładzie niemalże 6 milionów kopii, czyniąc tym samym z restartu najbardziej rozchwytywaną część serii. To, że SE swego czasu narzekało nie oznacza, że gra sprzedała się słabo. Media określiły ten wynik jako imponujący, zważywszy na konkurencję jak i długość trwania cyklu gier z Larą.

ocenił(a) grę na 9
tomb2525

Wynik zły nie był, ale twórcy wypowiadali się kiedyś że przewidywali większą liczbę sprzedanych kopii. Nie ma się co dziwić że słabo, bo ruscy załatwili TR jak każdą grę bez zabezpieczeń. Jakiś tydzień przed premierą gra była już w sieci.

Bartonson12

Twórcy mogą sobie narzekać i jęczeć o więcej, ale wynik słaby wcale nie był zważywszy na dzisiejsze czasy.

ocenił(a) grę na 9
Ofeflia

Słaby nie był, ale zawsze mogło być lepiej.

tomb2525

Oby wymagania były w miarę na normalnym poziomie żeby komputer wytrzymał :P
Chciałabym żeby Lara wróciła do Egiptu czy Grecji bo zawsze takie lokacje były klimatyczne, Włochy czy jakaś Afryka - nie pogardzę :)
Może pojawią się elementy jazdy na motorze... zobaczymy.

ocenił(a) grę na 10
Ofeflia

Patrząc na to, że TR planowany jest na XboxOne oraz PS4, przy czym sama gra ma być zrobiona w oparciu o jakiś nowoczesny silnik to wymagania niestety mogą być ogromne. Tego się właśnie boję najbardziej, bo mój blaszak jest już trochę przestarzały :D

Co do lokacji, to ja bym nie pogardził bardziej industrialnymi obszarami. Marzy mi się reedycja Luwru jak i samego Paryża w najnowszym TR, ale raczej się na to nie zanosi. Mogliby coś także pokombinować w takich miastach jak Rzym, Wenecja czy Florencja.

tomb2525

O tak. Przykładowo ucieczka ulicami Rzymu, Paryża czy Londynu byłaby interesująca.
Ja kompa wymieniałam rok temu ale jakichś rewelacyjnych parametrów to on nie ma. Raczej średniak.

tomb2525

Gra będzie dostępna na X360 i PS3, więc wątpię, żeby wymagania były jakieś kosmiczne. Chyba, że wersje na poprzednią generacje postawią na technologi z Tombraider`a 2013, a PC`ty i nextgeny dostaną nowy engine. Ale raczej mocno w to wątpię. Cały ten nowy silnik to zapewne kilka drobiazgów coś ala Definitive Edition. Mimo to, jeśli TRoTR będzie tak samo przyjemną gierką jak TR z 2013 to nie ma się co tym przejmować, i pozostaje tylko czekać. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones