PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612896}
8,2 26 208
ocen
8,2 10 1 26208
Tomb Raider
powrót do forum gry Tomb Raider

Witam,

jestem fanem serii Uncharted, a w Tomb Raider'a nigdy wcześniej nie grałem. Własnie jestem po kliku godzinach z panią Larą (if you know what i mean :) i czuję się jakbym grał w kalkę Uncharted. Prośba do znawców poprzednich części TR i serii Uncharted o opinię, czy rozgrywka w nowej serii TR nie została ściągnięta od Naughty Dog? Zawsze mi się wydawało, że TR bardziej stawia na zręcznościową przygodę bez takiego rozlewu krwi.

ocenił(a) grę na 10
elkolo

Seria TR zawsze stawiała na połączenie akcji z przygodówką. W końcu jest to gra z kategorii action-adventures. Pytanie tylko, czy w poprzednich odsłonach było to aż tak wyolbrzymiono? Muszę przyznać, że nie ale, ale z drugiej strony nie było to też zepchnięte na drugi plan. Potyczek było mimo wszystko sporo i każda nowa lokacja to nowa seria różnorakich przeciwników. Były niedźwiedzie, pumy, wielkie pająki, dinozaury, ludzie, pradawne mumie czy potwory rodem z legend. Dodatkowo, idąc przez każdą kolejną część widać było, że twórcy stawiają większy nacisk na różnorodność walki i jej ilość rosła stopniowo. O tym, jaki oręż do walki oddano graczom nie chce nawet wspominać. W najnowszej odsłonie walka osiągnęła jedynie punkt maksymalny i została niejako wymuszona potrzebą zdynamizowania akcji, ze względu na potrzebę rozwoju Lary. Osobiście nigdy bym nie powiedział jakoby TR ściągało z Uncharted. Lara jest prekursorem tego typu gier i mówiąc szczerze, to seria Naughty Dog czerpie sporymi garściami z tego co wypracowała sobie na przestrzeni ostatnich dwóch dekad sławetna Pani Archeolog.

ocenił(a) grę na 8
tomb2525

Rozumiem, dzięki za odpowiedź. Właśnie skończyłem TR i jestem naprawdę pod wrażeniem. Tylko czekać na Rise of the Tomb Raider, tylko oby pojawił się na PS4...
Jeśli miałbym oceniać to dałbym 8.5-9. Gdybym nie grał wcześniej w Uncharted to pewnie była by 10 :)

ocenił(a) grę na 8
elkolo

Na mnie największe wrażenie zrobiła pierwsza część gry z 1996, potem dwójka z 1997.
Świetna fabuła, klimat, poziom trudności, ciekawe rozwiązania.
W ogóle pierwsze cztery części były bardzo trudne, dawały mnóstwo frajdy i satysfakcji w
porównaniu do dziecinnie prostych części od Legend.
Kiedyś gry ogólnie były po prostu trudniejsze i znacznie ciekawsze.
Pod względem trudności ze starych części TR 1,2,3 były i tak prostsze niż TR4 :)
Prawdopodobnie, gdy wychodziła pierwsza część w 1996 była pierwszą grą przygodową 3d z
prawdziwego zdarzenia i miała wtedy fenomenalną grafikę jak na rok 1996.
Pojawiła się możliwość wygładzanie krawędzi 3dfx gdy miało się karty graficzne Voodoo.
Tak oceniam poszczególne części:
Tomb raider 1 1996 10/10
Tomb raider 2 1997 10/10
Tomb raider 3 1998 8/10
Tomb raider 4 1999 8/10
Tomb raider 5 2000 5/10
Tomb Raider: The Angel of Darkness 2003 5/10
Tomb Raider: Legend 2006 8/10
Tomb Raider: Anniversary 2007 8/10 (remake 1)
Tomb Raider: Underworld 2008 7/10
Tomb raider 2013 8/10



ocenił(a) grę na 9
elkolo

a gdzie w Uncharted masz rozlew krwi? Niestety produkcja Naughty dog ma ratio gimbazy 16+. Co nie pozwala im popuścić wodzy i dodać większego realizmu w dialogach i walkach jak w TR najnowszym.
Takie gry powinny mieć głownie 18+ lub możliwość wyłączenia pewnych scen dla gimbazy.
Jak dla mnie Uncharted od części pierwszej jest niepełne.
W obu za dużo strzelania (bezsensownego zresztą). W Uncharted walki sa obłednie nudne , strzelanie do nijakich debili jest z planszy na planszy nudne. Co mnie napędza to ciekawa historyjka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones