PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612896}
8,2 26 208
ocen
8,2 10 1 26208
Tomb Raider
powrót do forum gry Tomb Raider

Po przejsciu wszystkich części Uncharted, Tomb Raider wydaje mi się strasznie mdłe. Nudne postacie, monotonne zadania, fabuła nie porywa, jedyny plus to ładna grafika Taka gierka którą przechodzi się raz i zapomina.

ocenił(a) grę na 8
BlackRose58

Najlepsze Tomb raidery to 1,2,3,4 z lat 90'

Te nowsze części np: Legend, Anniversary (remake 1), Underworld czy tomb 2013 i 2016 to typowe gry casualowe.
Bardzo proste, gdzie nie trzeba myśleć i mieć jakikolwiek problem z przejściem.
I w tym przypominają Uncharted :) Też typowa seria dla amatorów grania.

returner

tylko że Uncharted ma ten plus że jednak fabuła strasznie ciekawi, przynajmniej mnie, trudno było mi się oderwać od każdej części, i przechodziłam je nie jeden raz i nadal mi się nie znudziły ;) i można się nieźle "zżyć" z bohaterami przez te 4 części, a TR strasznie mi się dłużyła i przechodziłam ją "na raty" bo trudno mi się było za kazdym razem do niej zabra, jakoś nigdy nie było tej ciekawości jak w Uncharted co się dalej wydarzy

ocenił(a) grę na 8
BlackRose58

Jak pisałem najlepsze były te pierwsze Tomb raidery 1-4.
Także pod względem fabularnym wypadały najlepiej.
Jedynka i dwójka nie nudziły. Olbrzymim plusem pierwszych części były duże otwarte tereny,
szukanie rozwiązań jak dostać się w dane miejsce, zagadki, wymagające zręczności skoki,
Im dalej w grze tym trudność rosła. Pierwszy tomb raider z 1996 roku to był przełom w grach.
Otwarty, piękny świat 3d. Gdzieś do 4 części seria była bardzo udana i miała wysoki poziom trudności.
Jedynka Tomb raider jest trudna. DO dzisiejszych graczy byłaby niemożliwa do przejścia.
2 i 3 część są jeszcze trudniejsze. 4 część jest najtrudniejsza i najdłuższa.
5 i 6 część były niezbyt udane, dlatego seria zmieniła się i poszła w innym kierunku.

A jakie było moje rozczarowanie gdy takie wychwalane Legend dało się przejść w jedno popołudnie bez najmniejszych przeszkód. A remake 1 części Anniversary mimo, że trudniejsze od Legand było z 5 razy łatwiejsze od 1 części.

U nas w Polsce najbardziej ludzie zachwycili się grami Gothic 1 (2001) i Gothic 2 (2002).
Druga część oczywiście z dodatkiem : Gothic 2 + Noc kruka (2003).
Świetny klimat, fabuła, dialogi, questy, postacie, rozwijanie bohatera z słabej do silnej postaci,
żyjący świat, wysoki poziom trudności, wymagający i dający satysfakcje system walki sprawiły,
że do dziś jedynie Wiedźmin 3 może się z tymi grami mierzyć, ale i tak jest zbyt prosty.
Niespotykane zjawisko, że te gry do dziś cieszą się mega popularnością.
Mody przedłużają żywotność.

Gothic 1 + mod Edycja rozszerzona + DX 11.
Gothic 2 Noc kruka + Returning 2.0 (ma w sobie Dx 11 i L'hiver - tekstury z Wiedźmin 2)

Z tymi modami:
Gothic zamiast 60 godzin ma 100 godzin.
Gothic 2 Noc kruka zamiast 120 godzin ma ok 300 godzin.

ocenił(a) grę na 8
returner

Bardzo dobre są też Wiedźminy pod względem klimatu, dialogów.
Pod względem całokształtu : 3 część > 1 część > 2 część

Natomiast seria Elder scrolls nie trafia w moje gusta.
Morrowind > Skyrim > Oblivion
Niby duży świat, ale pusty. Nieciekawa fabuła. Nijakie dialogi. Nijakie postacie.
Powtarzalność. Schematy. Zero wyzwania. Od razu silna postać.
Zalety tkwią w ilości co oferuje ten świat, ale nie w jakości.

Pozostałe gry Piranhy bytes czyli Gothic 3 , Riseny 1,2,3 to
takie marne kopie Gothica 1 i 2. Gothic 3 pod każdym względem gorszy od Gothica 1,2.
A Riseny krótkie i inny klimat piracki, a nie na bazie średniowiecznego fantasy.
Do tego nie ma ciekawych postaci, gorsze dialogi. Risen 1 i 3 nie posiada dubbingu polskiego.
Co prawda jest w Risen 2, a także Gothic 3, ale nie są tak dobrze zagrane jak w Gothic 1 i 2,
gdzie dubbing to najwyższa klasa, porównywalna z dubbingiem Wiedźminem 1,2,3.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones