PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724570}
7,6 369
ocen
7,6 10 1 369
Total War: Attila
powrót do forum gry Total War: Attila

http://www.pcgamesn.com/total-war-attila/lord-of-the-rings-rise-of-mordor-is-a-p romising-total-war-attila-full-conversion-mod

Moim zdaniem bardzo dobrze, że moderzy znów zabrali się za Total Wara w Śródziemiu.
Tolkien Estate (firma, która trzyma prawa autorskie do świata Śródziemia), jest tak skąpe, jak do niedawna Games Workshop. (co teraz nieco się zmieniło ze względu na finanse producentów Warhammera)
https://www.youtube.com/watch?v=ZD_LM3mck0I
W angielskim necie ciągle mówią, że Creative Assembly nie ma ŻADNYCH szans na licencję Śródziemia (czy jak kto woli: Ardy)
Co o tym myślicie?
Ja wolę fantastykę od historii (fantasy i Sci-Fi)

Kasqit

TO wspaniała wiadomość, że wzięto się za realizację tego moda. Grałem dużo w Third Age Total War, ale niestety na silniku Medievala II trochę gra słabo wyglądała. Tutaj na silniku z Attylii może być naprawdę super! :)
Informacja o tym, że mod się pojawi zachęca mnie do kupienia tej pozycji. Mam nadzieję, że nie bedzie żadnego problemu z instalacją, gdy posiada się oryginalną grę na steam.

Pozdrawiam

khazad7_2

Silnik Medieval II był właśnie najlepszy w całej serii Total war moim zdaniem, dlatego Third Age był cudeńkiem nie do pobicia. Łączył w sobie najlepszy silnik, grafikę z nowymi możliwościami, które nie były już możliwe przez odejście od niektórych rozwiązań w Empire i kolejnych częściach.

doliwaq

No nie, sorry, ale np. szarża konnicy, która w zasadzie w Medieval II zatrzymywała się na 1 rzędzie piechoty to była porażka. Ten błąd poniekąd naprawiono w dalszych częściach.

khazad7_2

Była jednak solidna. Przyjemnie mi się szarżowało nawet na ten pierwszy szereg. Szarże w innych częściach może i bardziej dopracowane, ale... za bardzo przypominają te z Rome. Czyli konnica szarżuje, zadaje ładne straty ale potem jest wyrzynana. Nawet podczas wycofywania. Co jak co, ale chociaż z ciężkimi pułkami tak być nie powinno. W Medievalu II to było eleganckie, ciężkie rycerstwo potrafiło długo sprostać piechocie w walce wręcz. Ogólnie taki poziom bitew jak w Rome oraz Medievalu II nigdzie nie został osiągnięty - a chodzi mi o prostotę, grywalność, zbalansowane statystyki. No i po prostu przyjemność. Niektóre elementy były w innych częściach lepsze, jak strzelanie szeregami z Empire, czy rzut włóczniami z Rome II, a nawet podobało mi się granie z 1. osoby w Shogunie II. Ale ogólna klasa bitew moim zdaniem ani razu nie pobiła Rome i Medievala II.

doliwaq

Masz dużo racji w tym co mówisz. Z drugiej jednak strony od razu nasuwa się myśl, dlaczego przy dopracowaniu elementu szarży zapomniano o zbilansowaniu jednostek i właśnie dzieje się tak jak to ująłeś, że konnica jest wyrzynana zaraz po szarży... ktoś po prostu tego elementu nie dopracował.
Mimo wszystko, jeśli pojawi się niedługo nakładka Total War: Rise of Mordor, to nawet powyższe niedociągnięcia jakoś przeżyję, ciesząc się możliwością prowadzenia rozgrywki w Śródziemiu.

Szkoda, że jednak to tylko MOD a nie pełnowartościowa gra z gatunku TOTAL WAR. Marzeniem byłoby, aby nabyli producenci do tego prawa i zrobili ogromny tytuł z gatunku Śródziemia. Jednak można sobie o tym tylko pomarzyć, niestety...

khazad7_2

Cóż, prawa autorskie jak mniemam... Ale też nie ma tego złego, mody są darmowe i nie przejmują się prawami autorskimi, jak i różnymi ograniczeniami, więc ani nie musimy wydawać wielkich pieniędzy ani nie trzeba się denerwować na dodawane co jakiś czas DLC, oczywiście odpłatnie, które powinny być od samego początku. Ja jestem w każdym razie dobrej myśli.

doliwaq

Tylko ciekawe kiedy ten dodatek będzie miał premierę. Bo swego czasu czytałem, że na wiosnę 2016 roku, ale coś chyba nie wyszło :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones