PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=761840}
7,5 651
ocen
7,5 10 1 651
Tyranny
powrót do forum gry Tyranny

Kyros?

użytkownik usunięty

Jak myślicie, czy on/ona w ogóle istnieje? Im dłużej grałem, tym bardziej nachodziła mnie myśl, że jest to bardziej idea czy religia, którą pewne osoby wykorzystują, co by bezkarnie sprawować władzę absolutną nad całym światem.

ocenił(a) grę na 9

Istnieje, Sirina i wiele przesłanek na to wskazują. Tunon sam wspomniał o Kyrosie jako osobie, a tego co wiem musiał mówić prawdę jako archont prawa i porządku. Poza tym skąd wzięłyby się wszystkie edykty. Nie wygląda mi to na religie, tudzież masową zmowę archontów,czy tam innych bogów. Gierka - Miodzio!

ocenił(a) grę na 8

W "Drodze Królów" jest ten motyw. Konieczność istnienia boga (w przypadku "Drogi Królów" jest to cesarz) lub idei (komunizm, nazizm, itp.) musi być umacniania, aby ludzie, którzy myślą, że są dobrzy i czynią dobrze, mieli usprawiedliwienie swoich zbrodni. "To w imię boga" / "To dla większej sprawy" - mówią.
W przeciwnym razie musieliby przyznać, że są źli sami z siebie.

Tyranny zdaje się silnie czerpać z Czarnej Kompanii. Gdyby iść tym tropem, to Kyros jak najbardziej istnieje. Co więcej, może być tak, jak w przypadku wniosków, które nasza postać wyciąga z dialogów z Siriną - Kyros jest kobietą, a nie mężczyzną, jak się może wydawać na samym początku.
Inna sprawa, że to dość przyjemna teoria do spekulacji. Sam myślałem w trochę innym kierunku: co, jeśli Kyros nie jest wcale tak potężną osobą, jak się wydaje, a moc Hegemona płynie wyłącznie z edyktów?

ocenił(a) grę na 9
Mr_Nos

Tak, Kyros jest kobietą, wyraźnie wskazuje na to także rozmowa z Tunonem pod koniec gry.

wilczy_pazur

Zupełnie nie pamiętam tego elementu z rozmowy z Tunonem, ale bardzo możliwe. Zresztą wielokrotnie można poddać oficjalną wersję na temat płci Kyros pod wątpliwość, głównie podczas rozmów z Archontami.

ocenił(a) grę na 7
Mr_Nos

Tunon mówi o Kyros, jak o kobiecie. W rozmowie z nim możemy stwierdzić, iż nie uszło to naszej uwadze, za co w nagrodę zyskujemy wrogość archonta sprawiedliwości. Jeszcze mieszczka w rozstajach lethiany, wspomina, że lubi myśleć, że Kyros jest kobietą. Ja uważam, że nikt tak naprawdę nie wie czy Kyros to kobieta czy mężczyzna.

Nnorm

Sirina była na dworze Kyros i w jej obecności możemy wielokrotnie podkreślić, że uważamy, iż Hegemon jest kobietą, za każdym razem reaguje tak, jakby chciała, żebyśmy zamilkli w tej sprawie. Nie zgadzam się więc, że nikt nie wie.

ocenił(a) grę na 7
Mr_Nos

Siriny nie miałem w ogóle w drużynie, więc tego nie wiem. Dodatek do Tyranny wyjdzie, będziemy wiedzieć więcej.

ocenił(a) grę na 7

Istnieje i jest Kobieta, jak ma sie wysoka lojalnosc i kazecie ukleknac tunonowi to on wam kilka razy wspomina o "niej"

ocenił(a) grę na 10

Ja myślę, że jakby zrobili 2 część to by się w końcu wszystko wyjaśniło po pewnym czasie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones