PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=618766}
6,6 198
ocen
6,6 10 1 198

Urban Chaos
powrót do forum gry Urban Chaos

Perełka!

ocenił(a) grę na 8

Uwielbiam tę grę! Aż trudno uwierzyć, że duże, trójwymiarowe miasto stworzono na 2 lata przed GTA 3! Jednak to zupełnie inny gatunek gry - nie tylko zręcznościowa, ale bardziej "napierdalanka", nawet o pewnych cechach platformówki. Całkiem niezły jest system walki - oczywiście uproszczony - malkontentom przypominam, że to nie miał być Mortal Kombat - można oprycha obezwładnić i zakuć w kajdany. Poza tym gra nie jest "zaczepiona" w rzeczywistości, to zupełnie inny, fantastyczny świat, a główna bohaterka ma nadnaturalne zdolności, zwłaszcza spadanie z wysokości kilkunastu metrów (no ale Kobieta-Kot to to nie jest). W tym świecie, podobnie jak np. w świecie "Kingpina", można gościa zatłuc na środku ulicy.

Gra nie została doceniona, zresztą stosunkowo niewielu graczy o niej w ogóle słyszało. Szkoda, że rozleciał się taki fajny zespół twórców.

ocenił(a) grę na 8
Kinokio

Bardzo dobra gra ale niestety mało u nas znana. Bardzo fajnie ukazano miasto, tak mrocznie w klimatach jesiennych przez co czuć tą pustkę i bezradność.

ocenił(a) grę na 8
MKX

Miałem podobne odczucia

Kinokio

dokladnie! kochalem te gre swego czasu, wtedy to byla rewelacja, ale mega malo znana giera.. klimat jesienno deszczowy byl tym co mnie pociagalo wowczas, mlodego smarkacza, ale zostalo do dzis :) <3

ocenił(a) grę na 7
Kinokio

Ostatni raz grałem w nią jakieś 20 lat temu, była dodana do któregoś z czasopism o grach, prawdopodobnie Click! albo CD-Action, ale nie wiem na pewno. Zatrzymałem się na misji THE FALLEN, gdzie po raz pierwszy spotykamy panów w garniturach uzbrojonych w miniguny. Stwierdziłem, że skoro zostało mi w niej tylko 9 misji do zrobienia to sobie ją dokończę i przed chwilą obejrzałem zakończenie. Spodziewałem się walki z bossem albo czegoś epickiego, a tutaj nagle pojawił się napis THE END.

Gra niestety nie zyskała uznania na jakie zasługuje, na tamte lata zapewniała sporo dobrej zabawy, miasto kryło różne sytuacje w które można było ingerować. Walka najczęściej sprowadzała się do sprowadzenia delikwenta do parteru i natychmiastowego zakucia w kajdanki, z kolei walka na dystans nie stanowiła wyzwania, poza tym gra dawała nam trochę czasu na ucieczkę zanim wróg weźmie nas na muszkę. Dzisiaj jest nadal grywalna, ale jednak czuć problemy z optymalizacją (czasem rozgrywka spadała do 10 fpsów, często na dachach). Myślę, że jest to jedna z bardziej niedocenianych gier w historii.

Kinokio

To pierwsza i jedyna gra, którą przeszedłem i jej tytuł zapamiętałem. Dostałem ją w prezencie z Londynu i zarywałem noce kosztem szkoły. Zastanawiam się, czy wydać 68 PLN, żeby zagrać ponownie po ponad 20 latach.

ocenił(a) grę na 8
Kansas_City_Shuffle

Na Steamie i GOG jest po 25,49zł

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones