PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=734072}
6,4 1 611
ocen
6,4 10 1 1611
Vampyr
powrót do forum gry Vampyr

Mam mieszane uczucia, bo z jednej strony fabuła, oprawa muzyczna i wizualna, postacie, możliwość wyboru i duża mapa do swobodnej eksploatacji są atutami według mnie tej gry. Natomiast autozapisy to jest kompletny dramat, stamina, która podczas walki oczywiście szybko spada i jesteśmy wtedy łatwym celem dla przeciwnika - dla mnie w ogóle nie powinno jej być w tej grze. Irytujące jest również to gdy strzelamy bronią palną to nie ma celownika przez co zdarzyć się może, że strzelimy do ściany zamiast do wroga i stracimy zbędnie amunicję. Generalnie gra łapie crasha po 30 minutach grania i wyrzuca do pulpitu.

Także nie jest jakoś mega źle, ale mogło być lepiej.

ocenił(a) grę na 6
lauriii092

Co do fabuły, to moim zdaniem jest ona względnie ok, natomiast tło (tworzone przez npctów) trochę rozczarowuje, wszak nie są to historie z przesłaniem, z czymkolwiek. Po prostu literackie wygibasy przeniesione do gry, np. na West Endzie jest smakosz a, zarazem handlarz, i tyle, w szpitalu Pembroke jest chora psychicznie kobieta, która myśli, że jest wampirem, a weteran wojenny ze zdeformowaną twarzą korzysta z tego, bo zdrowa na umyśle kobieta (w jego opinii) nie podjęłaby się stosunku z nim. I tyle, historie postaci pobocznych nie prowadzą donikąd, nie mają zakończenia ani sensu, po prostu są, mocno mnie ubodło w tej grze, że misje poboczne najczęściej olewały historię postaci zlecającej, a jeżeli nie robiły tego - to nie kończyły tejże historii. Ogromna strata i nieodżałowana, w grze, która ma taki potencjał. OST? Moim zdaniem genialny, cudowny i pyszny, jak najbardziej atut gry, skomponowanie ścieżki audio, w której każdy utwór rozbrzmiewa w klimacie nocy: very nice. Możliwość wyboru na ogół iluzoryczna i przykra, ale to częste w grach wideo budujących swoją tożsamość na wyborach fabularnych (np. dosłownie wszystko od studia telltale, także się przyzwyczaiłem xD), ogólnie wszelkie poboczne aktywności niestety z dykty. O broni palnej się nie wypowiem, bo z takowej nie korzystałem. Natomiast moim zdaniem autosave - GENIALNA sprawa w tego typu grze. Dlaczego? Chcesz zawczasu ogarnąć ścieżkę dialogową, wymasterować gierkę podczas pierwszej próby? No spoko, ale to jest akurat gra, która zbiera wszystkie błędy gracza. Pierwsza decyzja teoretycznie powinna być tą zobowiązującą, karawana jedzie dalej. Podjęty wybór, niezależnie od konsekwencji, powinien zobowiązywać, dlatego moim zdaniem system autosave w grach fabularnych jest genialnym wynalazkiem, bo pozwala przeżywać konsekwencje wyborów gracza. Pozdrawiam serdelecznie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones