PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680370}
7,5 1 683
oceny
7,5 10 1 1683
War Thunder
powrót do forum gry War Thunder

Nie rozumiem tylko, dlaczego czasem (a właściwie to często) można zostać zestrzelonym jednym strzałem - nie mówię tu o zabiciu pilota, tylko tak po prostu - strzał w kadłub, skrzydło i kaputt. Czyżby jakiś maphack?

adlerxx

Myślę że to po prostu trafienie krytyczne. Też tak czasem obrywam, ale również samemu mi się zdarzy kogoś zestrzelić w ten sposób więc równowaga mocy zachowana :P

adlerxx

na 6 lvlach, broń samolotów takich jak Cobra w USA jest OP. Ma bodajże 37mm, osobiście ściągam nią wellingony i beaufightery na hita, łamiąc skrzydło na pół.

ocenił(a) grę na 9
r4dzik

Mnie osobiście wkurza to iż jeśli wylądujesz na lotnisku (twardo) z urwanym podwoziem lub na brzuchu. to liczy Ci to jako zestrzelenie, a i tak na lotnisku zostajesz naprawiony.
A po za tym jak na razie bombowce do niczego się nie nadają

Azot94

Właśnie to mnie boli najbardziej że bombowce są jak z papieru, bo najfajniej mi się nimi lata. Mam nadzieje że najbliższy patch poprawi ich wytrzymałość oraz celność strzelców, bo mam ich na 40 poziomie a i tak muszę przejmować działko bo walą jak nagrzmoceni śliwowicą, toż to szkoda punktów doświadczenia.

mmaakkss

pakujesz w strzelców? zauważ, że masz minusy, z każdym kolejnym punktem

r4dzik

Tylko jeśli rozwijasz im umiejętności strzelania mając mniej wyszkolonych strzelców niż dany samolot stanowisk strzeleckich. Każda załoga zaczyna z jednym wyszkolonym strzelcem, następny kosztuje 240 punktów i kolejni po 120 więcej. Jeśli masz wystarczającą ilość wyszkolonych strzelców, punktów ujemnych do celności nie ma. A nawet i bez tego do pewnego stopnia opłaca się inwestować w te umiejętności. Przy wpakowaniu dajmy na to 10-ciu punktów masz karę tylko -2, co daje i tak 8 do przodu.

r4dzik

Już wcześniej, bo na 3lvlu Niemcy mają działka 20mm. I robią jeszcze większą rzeźnię niż Cobry, bo stosunkowo do swojego Tieru są dosyć wytrzymałe i zwrotne, a większość schodzi na hita. Na 6lvlu są Cobry i Iły-2, ale Cobra jest mało zwrotna, a Ił-2 jest strasznie papierowy. Hurricane Mk I (ze świetnym kamuflażem polskiego dywizjonu) może je spokojnie wymanewrować.

SciFan

To samo mają Rosjanie. Japończycy zaś dostają pierwsze Zero (jako hydroplan) też na 3-cim. Ten to dopiero robi rzeźnię z 2x20mm + 2x7,7mm.

r4dzik

Nie jest OP. Zresztą używanie w stosunku do WT określenia OP nie ma sensu. Ta gra nie stawia na jakiś sztuczny balans jak WoT, tylko na w miarę realne oddanie parametrów maszyn. A działa 37mm w samolotach montowano tylko z jednego powodu - były w stanie zdjąć każdy samolot (głównie chodziło o zwalczanie bombowców) jednym strzałem. Więc narzekanie 37-ki nie ma sensu, biorąc po uwagę założenia gry. Poza tym, trafienie z takiej 37-ki to często wyzwanie samo w sobie.

SzalonyChemik

Ale ja nie narzekam :D ja się z tego powodu cieszę :D co rundę zdobywam 7-10 killi jednostrzałowym 37mm :)

r4dzik

To polecam Jaka-9T. To dopiero maszyna, strzela znacznie szybciej niż Airacobra i lata lepiej.

SzalonyChemik

Teraz władowali jeszcze innego Jaka z 50mm działkiem

mmaakkss

45mm. Funkcjonalnie to dokładnie to samo, 37-ka to i tak w 90% wypadków one shot-one kill. Do tego 9T przynajmniej dostaje wybór amunicji do swojego działa, 9K ma tylko jedną, domyślną taśmę. Ogólnie rzecz biorąc to jest podobna sytuacja do niemieckich Bf-109 F4 i F4 trop na 7 ranku, czy amerykańskich P-39 Airacobra na 6-tym. Po prostu możesz do bitwy zabrać 2 identyczne (lub prawie identyczne) samoloty zamiast jednego. 9T z powodu swojej pozycji o jedne poziom niżej niż 9K będzie też znacznie przyjemniejszy w utrzymaniu - szybsze darmowe naprawy i mniejszy ogólny koszt doświadczenia potrzebnego do wszystkich ulepszeń.

SzalonyChemik

A no rzeczywiście nie 50 tylko 45 :) Ja tam najbardziej lubię latać bombowcami w trybie historycznym, masa XP i lwów :)

mmaakkss

Ja tam jestem Arcade'owym noobkiem, i to co mi najlepiej wychodzi to sianie pożogi wśród jeszcze większych noobków przy użyciu Spitfire'ów i Beaufightera.

SzalonyChemik

Zasiadłem sobie dzisiaj za stery 9K , całkiem fajnie poszło ;)
http://www.youtube.com/watch?v=HawLNpJa8ow
To działo robi straszne sito z przeciwnika

mmaakkss

KapitanZagłoba... daję sobie rękę urwać, że się już kiedyś w bitwie spotkaliśmy...

SzalonyChemik

Bardzo możliwe :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones