PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608109}
8,6 38 021
ocen
8,6 10 1 38021
Wiedźmin 2: Zabójcy królów
powrót do forum gry Wiedźmin 2: Zabójcy królów

A z dodatkowymi paczkami językowymi - podobno 14GB
Nieźle nam REDzi dorzucają contentu. Brawa dla nich :)

Dlatego że tak sporo jest do pobrania, można będzie pre-downloadować grę w 95% już 11.04

To jedna z nowinek z wiosennej konferencji CDP z czwartku (oprócz Wiedźmina 1 na Maca, interaktywnej i darmowej aplikacji na iPhone/iPada, darmowej kopii W2 na gog.com).
Ale i tak warto oglądnąć (kanał YT-Witcher2Game), bo pokazują dodatkową zawartość w grze w EE, troche od twórców np. o zwierzętach w grze, pokazano też zajawkę 6min filmiku o wiedźminie.

No i ceny też będą niezłe :)
Zakładam, że w sklepach będzie odpowiednio 99zł na xboxa (sugerowana 129zł) i 49zł na PC (sugerowana 79zł).
Zakładam, że takie ceny będą, bo patrzę na premierę W2, gdzie sugerowana byla 119 a w sklepach to za 79zł było, a na wyprzedaży miesiąc po premierze w MM to i 59zł :)

ocenił(a) grę na 10
LubieDziewoje

Mam nadzieję, że będzie można kupić wersję pudełkową tego update, tak jak miało to miejsce z wersją 1.4 w pierwszym Wiedźminie. Właśnie przed chwilą miałem napisać podobny post ;)

Zobacz, że w tak niskiej cenie na Xbox ciężko znaleźć jaką kolwiek grę, a co dopiero grę najwyższej klasy tak jak Wiedźmin 2.

Cudowne jest podejścia CD Project RED dla graczy, gdzie inni producenci za dodatkową broń w grze chcą kasy od graczy, a twórcy Wieśka wszystko dają za darmo i to jeszcze w jakieś ilości i jakości.

Wiedźmina 2 zamówiłem jeszcze przed premierą, tak samo będzie z 3 odsłoną.

Uwielbiam was CD Project RED.

ocenił(a) grę na 9
ScorpionsB

EE mogłoby spokojnie być dużym dodatkiem tak jak Noc Kruka. I mogliby spokojnie za to pobierać 79zł. A za 15zł mniej można mieć całą grę... za darmo dostaliśmy 9 DLC, patch 2.0, EE. Zawartość i cena pudełka... Takim ludziom sie daje kase :p

A z drugiej strony BioWare/EA... gdzie za 130-150zł dostajemy tylko plastikowe opakowanie z 4-stronnicową instrukcję. A do tego przymusowe rejestracje, zdzierstwo za DLC i gra jakości... zdecydowanie niższej od naszego Wiesława. Robiona pod konsole, jedynie przerabiana na PC. Właściwie nie ma co porównywać.

Mam nadzieję, że CDP na tych cenach W2 się jednak sporo dorobi :)

ocenił(a) grę na 10
LubieDziewoje

EA to dla mnie jedna z najgorszych firm, co ona ostatnio wyprawia z grami to totalna porażka, dlatego też nie kupię żadnej gry od nich.

CD Project Red to ideał wśród producentów gier ogromne pokłony dla nich. Wieśka 2 w dniu premiery kupiłem za 89 zł, a w tej cenie dostałem, więcej niż wiele producentów dają do edycji kolekcjonerskiej, do tego darmowe DLC. W cenie 89 zł to od EA mogę dostać co najwyżej 4-5 DLC.

Również mam nadzieję, że CD Project RED zarobi ogromną sumę, a Wieśka 2 okrzykną jedną z najlepszych gier RPG jakie wyszły na Xbox.

ocenił(a) grę na 9
ScorpionsB

teraz troche pesymistycznie niestety :I
no na razie (choć tego nie mówią) pięknie jakoś nie jest, bo W2 jeszcze im się nie zwrócił - tym bardziej, że musieli sporo zapłacić na rzecz Namco Bandai (która pozwała CDPR za usunięcie DRM z gry) i THQ (CDP zaczął z nimi negocjować odnośnie wydania W2 na konsole, bo Namco Bandai nie wykazywali zainteresowania).
No i póki co tylko 1,1mln egzemplarzy... a gra kosztowała znacznie więcej niż W1 - prawie 40mln zł
Dlatego trzymam kciuki za sprzedaż nowej rozszerzonej wersji.

No i podobają mi się kroki CDP mające na celu zwiększyć sprzedaż w Ameryce. Na razie tam sprzedaż była dość niska, więc fajnie że coś robią :D Choć problem jest jasny: sprzedaż w Amerycje była niższa, bo tam wersje konsolowe sprzedają się kilkukrotnie lepiej. I tu Wiedźmin się nie przebił. No i WB jako dystrybutor na pewno im pomoże ;) Jako że Ameryka to królestwo Apple'a, wydadzą DARMOWY interaktywny komiks na iSprzęty i W1 na iMaca za 10$(specjalnie dla Amerykanów, którzy nie grali w Wiedźmina... i tu chyba widać, że prawie na pewno nie będzie "Powrotu Białego Wilka" na konsole... chyba że W1-Mac będzie się dobrze sprzedawał).

No i szkoda tych paru milionów spiraconych kopii W2 (Redzi wyliczyli 5mln na miesiąc po premierze). Szkoda, że dając taką swobodę graczom ci tego nie dostrzegają. I tu dodam że 5.04. wersja xboxowa znalazła się na polskich torrentach. Też szkoda, że wyciekło. No ale cóż zrobić... sam jako posiadacz PC mam jednak nadzieje, że wyjdzie wersja PC żeby jednak cośtam zarobili i mieli kasy na kolejne projekty :)

ocenił(a) grę na 10
LubieDziewoje

Orientujesz się, czy będzie pudełkowa edycja tego patcha?

ocenił(a) grę na 9
ScorpionsB

niestety REDzi wciąż nie ujawnili informacji na ten temat. Sam na to czekam :)
Przed północą ruszył jednak pre-download EE , można już pobrać 95% patcha. Ja już ściągnąłem... łącznie mam 11,1GB+300mb do pobrania po premierze (pl+ang wersja językowa). Ale jak wyjdzie update, to i tak kupię ;)

tu masz link i instrukcję do pre-downloadu:
http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/28780-news-wiedzmin-2-zabojcy-kr olow-edycja-rozszerzona-pobierz-uaktualnienie-juz-teraz/page__view__getnewpost

ocenił(a) grę na 10
LubieDziewoje

Z chęcią zacząłbym pobierać, ale mam þóki co neta mobilnego z miesięcznym ograniczeniem transferu, więc póki co najnowsza aktualizacja nie jest dla mnie.

ocenił(a) grę na 9
ScorpionsB

ten sam ból bo też mam internet mobilny :)
Ale z tego co wiem, właściwie chyba wszyscy operatorzy udostępniają teraz nielimitowany transfer w nocy (tylko trzeba aktywować). Na pewno plus (0:00-12:00), Orange (0:00-7:00), co do tmobile i playa nie jestem pewien.
A jeżeli nie masz takiej opcji, najlepiej:
-poproś kogoś, kto ma W2, by nagrał Ci te pliki. Tu przydałby się jakiś dysk przenośny, duży pendrive lub 3xDVD
-jeżeli korzystasz w laptopa z zainstalowanym W2, zabierz go gdzieś gdzie masz WiFi
-czekaj na update, choć REDzi na razie na ten temat milczą. Miejmy nadzieję, że i tym razem nas pozytywnie zaskoczą :)

ocenił(a) grę na 10
LubieDziewoje

Póki co czekam na update od REDów, lub może w CD-Action będzie lub innej gazecie.

ScorpionsB

CDA to nie gazeta!!! :D

ocenił(a) grę na 9
ScorpionsB

To jest 10,5GB. Upchaliby to na płytce? ;)

ScorpionsB

Zawsze można odwiedzić https://pobierajgry.pl/gry/wiedzmin-1-download/ i pobrać sobie w kilka minut :D

LubieDziewoje

Czy orientujecie się na jakiej zasadzie będzie za darmo wiedźmin na gog.com? Nie znalazłem tam informacji (pewnie z wiadomego powodu - wciąż kosztuje ponad 30$). Domyślam się, że trzeba będzie wklepać jakiś kod z własnego egzemplarza ale trudno spekulować. Nigdy nie słyszałem o takiej akcji. Chętnie zagrałbym w wersję angielską :)

ocenił(a) grę na 10
Koshara

Też o tym słyszałem, ma to wyglądać tak, że posiadacz wcześniej zakupionych wersji będą mogli pobrać Wieśka 2 od razu w Edycji Rozszerzonej bez potrzeby jego aktualizacji, jeśli mój internet by na to pozwolił z chęcią bym skorzystał.

ocenił(a) grę na 9
Koshara

Obojętnie gdzie zakupiłeś grę, otrzymujesz DARMOWY backup do gry, tzn. po wprowadzeniu kodu z twojego egzemplarza W2 masz dostęp do ściągnięcia za darmo Wiesława w wersji cyfrowej z gog.com. Dodatkowo na gogu masz bonudowy content, np. darmowy artbook w wersji cyfrowej.
Od 17 kwietnia będzie dostępne dla posiadaczy werji PC: http://www.gog.com/en/page/witcherbackup
Konferencje się ogląda to sie wie :P

ocenił(a) grę na 10
LubieDziewoje

O to super, więc jest szansa, że zagram w Wieśka 2 Edycję Rozszerzoną ;)
Kocham REDów ;)

ocenił(a) grę na 9
ScorpionsB

a jaka jest różnica między pobraniem samego rozszerzenia a całej gry? :P Bo skoro masz neta mobilnego to pobranie całej gry (pewnie z 20GB) zajmie na pewno więcej niż samego rozszerzenia (10,5GB)

ocenił(a) grę na 10
LubieDziewoje

Całą grę może pobrać mi znajomy, bo ja nie mam w ofercie żadnych darmowych nocy itp. Czyli mój znajomy spokojnie będzie mógł pobrać całą grę bez konieczności posiadania jest na dysku ;)

LubieDziewoje

Dzięki, nie mogę się już doczekać. Chętnie obejrzę artbooka i zagram jeszcze raz. Tym razem z Iorvethem.

ocenił(a) grę na 10
Koshara

Ile razy przeszedłeś Wieśka 2?

ScorpionsB

Once.

ocenił(a) grę na 9
Koshara

też będę robił Iorwetha.
Choć już czytałem recenzję na gram.pl i tam piszą, że jedna ze ścieżek ma bardzo krótkie, ale intensywne zakończenie, a druga ma bardzo dużo miodnych zadań... mam nadzieję, że u Iorwetha będzie ten dłuższy 3 akt :)

P.S. Przed chwilą skończyłem bić się na arenie... 13 555pkt :]

LubieDziewoje

No to widzę, że dwa razy przejdę grę. Ponoć druga połówka drugiego aktu jest rozmaita - zależy, czy weźmiemy Roche'a, czy elfa. Mnie bardziej przekonał Roche, bo to charakternik ale z zasadami i trzeźwą głową. Iorweth sprawiał wrażenie partyzanta-idealisty, zaślepionego wojną terrorysty. To ciekawe, bo w pierwszej części większą sympatię odczuwałem do Scoiatael.

ocenił(a) grę na 9
Koshara

Wybierając między Roche'm a Iorwethem mamy zupełnie inną grę, a nie tylko drugą połowę 2 aktu. Nawet część zadań we Flotsam jest inna jeżeli wybierzemy Iorwetha (np. zadanie "Malena" po wybraniu Iorwetha kończy się inaczej). Sam akt 1 kończy się po obu stronach inaczej: albo imprezą we Flotsam albo Pogromem.

Zaraz... czy jak wybiorę Iorwetha, spotkam Brygidę? Kurde, chyba to ścieżka Roche'a będzie bardziej rozbudowana ;/
Bo z tego co widziałem, zadania z Brygidą są w towarzystwie właśnie Roche'a.
Trudno. Trzeba będzie przejść gre 2 razy ;/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones