PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=739049}
9,5 28 154
oceny
9,5 10 1 28154
Wiedźmin 3: Dziki Gon Serca z kamienia
powrót do forum gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - Serca z kamienia

Hej!
Twórcy gry znów fantastycznie wzbogacają rozgrywkę poprzez wplatanie rozmaitych motywów oraz nawiązań. W fabule możemy odnaleźć m.in.:
1.relacja Olgierda von Evereca i Gauntera O'Dima (Pan Twardowski);
2.kreacja Olgierda (tradycje szlacheckie);
3.jeden z towarzyszy Olgierda nazywa się Bohatyrowicz ("Nad Niemnem");
4.królewicz zamieniony w ropuchę;
5.Pancerz Księżyca w Nowiu (przypomina ubiór Nocnej Straży z "Gry o Tron");
6.„Jam to, nie chwaląc się, sprawił.” – Witold (jako Geralt) po znalezieniu połykacza ognia (Onufry Zagłoba)
7.wpis w bestiariuszu o dziku autorstwa Jeanne z Brzechwowa (Jan Brzechwa)
8.„Trza mieć buty na weselu!” („Wesele” S. Wyspiańskiego)
9.Czara Ognia w domu aukcyjnym Borsodych („Harry Potter i Czara Ognia”)
10.obrazy w domu aukcyjnym Borsodych (światowej sławy przedstawiciele malarstwa, np. da Vinci, van Gogh, Vermeer czy van Eyck)
11. redański żołnierz do Geralta podczas bójki: „Twoja stara pierze w rzece!” (klasyka wśród obelg)
12. Quinto – najsłynniejszy kasiarz Północy (kasiarz Henryk Kwinto z filmu „Vabank”)
13. rozmowa Geralta z przedstawicielem Urzędu Skarbowego rachmistrzem Chocieborem Piętką... :)

Piszcie, co Wy uchwyciliście!

ocenił(a) grę na 10
Cornelia_2

Okrzyki renegatów z Zakonu Płonącej Róży żywcem wyciągnięte z nowego Mad Maxa :)

ocenił(a) grę na 10
loock1

Witness me, brothers!

ocenił(a) grę na 9
Cornelia_2

Postać Pana Lusterko bez wątpienia przypomina mi Mefistofelesa.

ocenił(a) grę na 9
Cornelia_2

,,Wszystkie szczęśliwe rodziny są do siebie podobne, każda nieszczęśliwa rodzina jest nieszczęśliwa na swój sposób" -

cytat z ,,Anny Kareniny" Tołstoja. Odwołanie, że tak powiem, mocno zaawansowane, lecz robi piorunujące wrażenie.

ocenił(a) grę na 10
laxman

Też mnie wyjątkowo ruszyło, definitywnie jedno z najbardziej zapadających w pamięć nawiązań z całej serii.

ocenił(a) grę na 10
Cornelia_2

"Ja pobruszę, a Ty poczywaj" - Czyli pierwszy zapis w języku polskim. Witold, gdy idziemy szukać połykacza ognia.

ocenił(a) grę na 10
Cornelia_2

Witam zauważyliście że kilku wieśniaków nuci motyw z filmu Leone, ciekawe czy ktoś z autorów jest fanem filmu.Drugi smaczek który mi się rzucił w oczy to wtedy kiedy Geralt rozmawia z Panem Lusterko jak ma przynieść dom, mówi że kiedyś mu zlicytowano miecze, co jest ewidentnym puszczeniem oko dla tych co czytali Sezon Burz.

piechu_3

Jeden gościu w domu aukcyjnym nuci motyw z serialu "07 zgłoś się".

ocenił(a) grę na 10
Cornelia_2

"Wiedźmina będą chować, to i niebo płacze" - Kwestia Kmicica w Potopie :D

Nocny_Wedrowiec

Innym nawiązaniem do "Potopu" jest nazwisko Iris, żony Olgierda. Z kontraktu ślubnego możemy odczytać, że brzmiało ono Bilewitz (Oleńka Billewicz). ;)

ocenił(a) grę na 10
Cornelia_2

To mi umknęło :(

Cornelia_2

Całe wesele jest wielkim odwołaniem do Wyspiańskiego ^_^ No i nazwa Wsi - Bronovitz (Bronowice) xD

ocenił(a) grę na 10
Cornelia_2

Olgierd gdy opowiada o tym, jak Horst Borsody wyrzucił go z jego domu wspomina, że przed tym padł na próg i rozdarł koszulę. Czyżby nawiązanie do Rejtana? ;)

MugeHejter

Nawet z wyglądu podobni. :D Też pomyślałem o Rejtanie, gdy padł ten dialog. Raczej nie przypadkowe nawiązanie.

ocenił(a) grę na 10
Cornelia_2

Jeśli odpowiednio poprowadzimy dialog ze strażnikami przed domem aukcyjnym jeden z nich powie, że w razie czego ślubował umrzeć za Redanię z pieśnią na ustach i zacznie śpiewać "Gaude Mater Redania", co stanowi nawiązanie do "Gaude Mater Polonia" polskiego średniowiecznego hymnu.

ocenił(a) grę na 10
MugeHejter

https://www.youtube.com/watch?v=EgyIQhN03dw Zapraszam do obejrzenia filmiku o bestiariuszu wiedźmińskim ;D

ocenił(a) grę na 10
Cornelia_2

Nie wiem czy nie jest to przypadkowa zbieżność ale cała sekwencja w obrazie i to jak o niej opowiadają kot i pies jest baaaaaaaaardzo podobna do filmu "What Dreams May Come" z Robinem Williamsem .

Cornelia_2

"Pieprzone świeczki" - kwestia wypowiadana przez Geralta podczas podnoszenia 'Domu B' (opcja dostępna chyba tylko w przypadku śmierci obu braci). Nawiązanie do pieprzonych świeczek :D

użytkownik usunięty
Cornelia_2

połykacz ognia z wesela po pomyleniu dzika z niedźwiedziem, zapytany jak się nazywa - David Afternsborough. Nawiązanie oczywiście do znanego brytyjskiego podróżnika

ocenił(a) grę na 10
Cornelia_2

Mi to Najbardziej podobała się scena przed pojedynkiem z Olgierdem rodem z Potopu
O: "Może waść chcesz zaczekać, aż siąpić przestanie?"
G: "Mnie wszystko jedno"
O: "I dobrze. Stawaj!"
Gratka dla mnie :))

ocenił(a) grę na 10
Cornelia_2

W serii Stephena Kinga ''Dark Tower'' występuje Walter O'Dim, postać podobna do Pana Lusterko.

użytkownik usunięty
KarmazynowyKokos

Vel Randall Flagg, Marten. Miał podobny sposób bycia. Niby pomocny, a wróg. Nie do końca jasne jego intencje. Zginął, ale nie do końca. Z pewnością inspirowany głównym antagonistą uniwersum Stephena Kinga.

ocenił(a) grę na 10
Cornelia_2

W jaskini, w której znajduje znajduje się nefryt , blisko wejścia leży ciało, przy którym można znaleźć list napisany przez byłego więźnia do swojego kolegi. Pisze on w nim, że zostawił dla niego skrzynię ze złotem. List podpisany jest inicjałami A.D. które kojarzą się z Andym Dufresnem ze Skazanych na Shawshank. Zresztą sam tytuł misji, która uaktywnia się po znalezieniu tego listu to Skazani na Drakenborg.

ocenił(a) grę na 10
Cornelia_2

Do głównego wątku dodałabym balladę Mickiewicza "Pani Twardowska" - jest tam mowa o trzech zadaniach, które diabeł musi wykonać, nim zabierze duszę Twardowskiego.

Prawdopodobnie nie jest to zamierzone nawiązanie (chociaż kto wie?), ale relacja między strażnikami, pilnującymi wejścia do domu aukcyjnego wydała mi się żywcem wyjęta z serialu Czerwony Karzeł. Niższy stażem przypomina Dave'a Listera, ten ważniejszy - Arnolda Rimmera.

ocenił(a) grę na 10
Cornelia_2

Umowę Olgierda i Pana Lusterko miało sfinalizować spotkanie na księżycu. Tak jak Twardowskiego miał dopaść diabeł w Rzymie, do którego on się nie wybierał. Obaj "oszukani" ;).

Cornelia_2

Jeden z "dzikich", który siedzi na ziemi przy rezydencji Olgierda mówi do Geralta "Trzy rzeczy potrzebuje moja dusza: jeść dobrze, pić dobrze i wyspać się dobrze!". Oczywiście nawiązanie do Pana Zagłoby z filmu "Ogniem i mieczem".

Cornelia_2

Jak się porozmawia z jednym strażnikiem przed domem aukcyjnym to śpiewa (lekko zmieniony) refren piosenki disco polo "Czarownica" nie pamiętam jakiego zespołu

klaudi30

Fanatic oczywiście :)

ocenił(a) grę na 10
Cornelia_2

W skarbcu Borsody'ego można znaleźć list od Mistrza Macieja, wróżbity. W liście ostrzega on Horsta przed białym wilkiem - oczywiste robienie sobie jaj z Wróżbity Macieja z telewizji :)

ocenił(a) grę na 10
Cornelia_2

W którymś momencie podczas wesela Geralt (nie Witold) podczas rozmowy z Shani mówi ,,Chwilo trwaj", co skojarzyło mi się z Faustem Goethe'go, gdzie tytułowy bohater wypowiada podobne słowa :)

ocenił(a) grę na 10
Cornelia_2

w misji sezamie otwórz się włamywacz przy rekrutacji Eveline Gallo pada stwierdzenie ze jeden z artystów zatruł sie alkocholem powodujacym slepote czyli wiadomo popularna slepotka :D. Okulary ktore mozna kupic na licytacji to nawiazanie do Leona Zawodowca

ocenił(a) grę na 10
pio8686

Może troszeczkę, ale myślę, że głównie jest to nawiązanie do jednego z antagonistów (Magistra, bo to jego okulary) części pierwszej, którego w sumie Geralt morduje prawie własnoręcznie.

Cornelia_2

Dałbym sobie głowę uciąć, że w rezydencji Olgierta słychać jak ktoś nuci "hej sokoły".

ocenił(a) grę na 10
Cornelia_2

Ja znalazłem tak
:
-podczas pierwszego spotkania z kompanią Olgierda, jeden z Dzików urządza chrzciny miecza i mówi nazwę go "Tradycja"- nawiązanie do Misia.
- Jeden z członków kompani Olgierda mówi - Ataman rządzi, Ataman radzi, Ataman nigdy cię nie zdradzi - kultowy tekst z Seksmisjii.

ocenił(a) grę na 10
Cornelia_2

Najlepszy dodatek jaki w życiu grałem zapraszam https://www.youtube.com/watch?v=rJU_dReey5o&list=PLI2HRQC_mAWR6fdWh183cWhLQg30gF fBc

ocenił(a) grę na 10
Cornelia_2

Jest jeszcze jeden niezamierzony easter egg dla fanów anime mianowicie w serii Teknoman (chyba pierwsze anime z dubbingiem) Jacek Rozenek podkłada głos za głównego bohatera a Darek Odija za jego złego brata bliźniaka. Miałem flashbacki z tego aanime grając w ten dodatek

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones