PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608108}
8,6 39 202
oceny
8,6 10 1 39202
Wiedźmin
powrót do forum gry Wiedźmin

Dla mnie pierwsza. Muzyka fenomenalna, klimat, gorszy system walki jednak w jedynce, fabuła
wydaje mi sie jest bardziej zrozumiała w pierwszej czesci, i ta jaskrawa grafika w 2 dla mnie
zdecydowanie na nie.

użytkownik usunięty
Wujek_John

Ja odczuwam wrażenie, że fabuła w drugiej części rozrosła się do zbyt epickich rozmiarów. Nie mówię, że fabuły w książkach i grze były kiepski, były bardzo dobre! Ale ta z Zabójców mogła by pasować do innej gry fantasy. O wiele bardziej odpowiadała mi ta z pierwszej części. Tak samo jak klimat. A co do systemu walki polecam moda Full Combat Rebalance, który nie zmieni wyglądu, animacji i sterowania podczas walk, tylko uczyni je trudniejszymi, wymagającymi od gracza czegoś więcej niż użycia odpowiedniego miecza i olejów :)

użytkownik usunięty
Wujek_John

Dla mnie obie części mają plusy i minusy, ale jednocześnie trzymają równy i świetny poziom. Po prosu obie podobały mi się jednakowo.
P.S. Jestem jedną z nielicznych osób której o wiele bardziej podobała się ścieżka dźwiękowa z drugiej części :)

Wujek_John

Pierwsza część to adaptacja kilku opowiadań o Wiedźminie. Dopiero dwójka posiada stworzoną do podstaw fabułę.

ocenił(a) grę na 9
k_leszak

Jakich opowiadań?

Madoq

Już nie pamiętam, bo dawno grałem, ale chyba spędziłeś noc z królewną strzygą w krypcie :) Przypominam sobie równieź schody do zatopionego miasta i dziecko przeznaczenia też się przewija. Ale może to tylko takie wrażenie przez ten klimat, humor, zupełnie jak w książkach, a do tego znane postacie, miejsca, podobne wydarzenia.

ocenił(a) grę na 9
k_leszak

Tak, sporo elementów jest zapożyczonych z opowiadań (czasem to aż razi, jak z wspomnianym przez ciebie dzieckiem), ale wątek główny (Salamandra) jest stworzony specjalnie na potrzeby gry.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones