PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608108}
8,6 39 211
ocen
8,6 10 1 39211
Wiedźmin
powrót do forum gry Wiedźmin

Mam pytanie:
Zaczęłam grać w wiedźmina 3 i gra mnie wciągnęła. Ale nie wiem czy warto kupić wiedźmina 1 i 2. W grach zależy mi na grafice, więc mógłby ktoś powiedzieć, czy jak na grafika wciąż nie jest zła? Obawiam się, że nie przetrwam najlepszej fabuły, z brzydką oprawą graficzną.

ocenił(a) grę na 9
JuliannaFig

To won stąd wgl..Gardzę takimi ludźmi co tak patrzą na grafikę.Grafika powinna być na ostatnim miejscu.Wiedźmin 1 wygrywa z klimatem i muzyką z każdą inną częścią..A ty gimbusie wracaj do Gta 5.

patryk250

Nie gram w gta. A ponieważ jestem dziewczyną mam większy zmysł estetyczny itp. itd. i wygląd ma dla mnie znaczenia.

ocenił(a) grę na 8
patryk250

to że ktoś ma inne priorytety to już oznacza dla ciebie że ten ktoś jest gimbusem i gra w gta? też sie zastanawiam czy zagrać w jedynke, ale grafika mnie nie przekonuje

ocenił(a) grę na 9
anionimek

Inne priorytety..?To jest śmieszne...zapewne macie po 15 lat.Jeżeli gra ma konkretną fabułę i klimat to grafika powinna mieć najmniejsze znaczenie...ale dzieciaki które urodziły się od 2000 roku i w górę tego nie zrozumieją.

ocenił(a) grę na 8
patryk250

obstawiam że masz 16-25 lat że tak oceniasz innych, trudno zrozumieć że niektórzy wolą popatrzeć na dobrze rozbudowaną grafike, miłe dla oka animacje walki, efekty specjalne, podziwianie pracy artystów którzy spędzili setki godzin dla kilkudziesięciu minut animacji, dla mnie fabuła ma takie samo znaczenie co grafika być może dlatego że sam jestem grafikiem, jeżeli ci chodzi tylko o fabułę to polecam książki zamiast gier

ocenił(a) grę na 9
anionimek

Czytam książki,komiksy,oglądam filmy i gram w gry...A tak wgl ty też mnie oceniasz w pewien sposób bo wyrażam swoją opinię a walczysz ze mną.Stawianie grafiki i fabuły na tym samym miejscu...Dla mnie to tak samo jak nie kupienie książki bo ma brzydką okładkę...a zawartości już nie poznasz bo nie przeczytałeś....a w grę nie zagrasz bo ma brzydką grafikę.Pozdro.

ocenił(a) grę na 8
patryk250

porównywanie gier do książki, to tak jak gra w kosza na zasadach piłki nożnej. koniec.

ocenił(a) grę na 9
anionimek

To już twoja opinia.Ja to i to lubię tak samo.Koniec.

użytkownik usunięty
anionimek

Mylisz się, patryk250 bardzo dobrze to ujął. W książce jest fabuła i w grze RPG też jest fabuła. Zależy co kto lubi. Jeśli lubisz oglądać obrazki, zupełnie nie przejmując się treścią książki, to niewiele wyniesiesz z jej przeczytania. Tak samo jest z grą. Jeśli wchodzisz w daną lokację, chociażby w Wiedźminie, żeby obejrzeć sobie wygląd, powiedzmy Bagien, to tracisz całą resztę. I jeśli nawet wykonujesz jakieś misje czy zadania, to nie wiesz dlaczego, bo interesuje Cię jak wygląda taka MOA, a nie powód, dla którego masz ją zabić. I pamiętaj, że nie tylko graficy spędzają setki godzin przy tworzeniu gry, osoby odpowiedzialne za linię fabularną też muszą pracować, żeby fabuła miała sens i wciągnęła graczy. A tak naprawdę większość graczy grających w RPG interesuje właśnie fabuła, nie wygląd. Ja gram w takie starocie jak Ishar, Eye of the Beholder, czy Might & Magic 6,7,8 i pomimo pikselozy, mam świetną zabawę. Oczywiście, skoro, jak piszesz, jesteś grafikiem, to mogę zrozumieć Twoje zainteresowanie wyglądem gry z zawodowego punktu widzenia, ale grywalność zależy przede wszystkim od fabuły, chyba nie zaprzeczysz. Aha, mam 44 lata, żeby nie było. ;) Pozdro.

ocenił(a) grę na 10
JuliannaFig

Ja dzisiaj skończyłem Wiedźmina 1 jutro zaczynam 2. Dla mnie warto. Jest dużo inaczej niż w 3 np: gorsza grafika no jak to gra z 2008 roku i uproszczony system walki.
W jedynce jest niezwykły klimat i muzyka. Gra nie kosztuje dużo bo tylko 30zł. Ale jak zamierzasz kupić to powiem że nie działa na windows 8 i 7 ja to specjalnie podłączyłem
xp. Cała seria 10/10. Polecam.

ocenił(a) grę na 10
spoko558

Mnie jedynka na Windowsie 8.1 działa bez zarzutu.

spoko558

Skoro polecasz, to myślę że spróbuję. Nawet gdyby jakoś mi nie przypadła szczególnie, to strata 30 złotych.
Dzięki za odpowiedź.

ocenił(a) grę na 10
JuliannaFig

Na Windows 7 już działa :D znalazłem sposób

ocenił(a) grę na 9
JuliannaFig

W jedynkę koniecznie trzeba zagrać, ma niesamowity klimat, wciąga niemiłosiernie. A co do grafiki, omija Cię wiele ciekawych tytułów przez błąd stawiania grafiki za główne kryterium wyboru gry.

KariatydaK

Cóż taka się urodziłam, że lubię jak coś ładnie wygląda. Widać będę musiała żyć bez tych gier.

ocenił(a) grę na 9
JuliannaFig

Zagraj w dwójkę, z 2011 roku, ma świetną grafikę nawet teraz. A jedynkę tak czy siak polecam, jak wciągniesz się w historię to przestaniesz zauważać jak średnio ta gra dzisiaj wygląda (ja tak miałem).

ocenił(a) grę na 9
JuliannaFig

Zależy co uznajesz za brzydką grafikę, dla mnie gry z 2001 roku wciąż mają swój urok, bo cenię sobie głównie zarys artystyczny. Jak chcesz się przekonać czy grafika ci podpasuje to obejrzyj screeny albo gameplaye.

ocenił(a) grę na 10
sebogothic

wiedźmin 1 naprawdę ładnie wygląda(szczególnie na madach graficznych) tylko ma trochę archaiczne sterowanie i system walki , dla samej fabuły , postaci i tekstów , warto zagrać . a do systemu sterowania szybko się przyzwyczaisz

ocenił(a) grę na 10
michalkuc1993

powiedział bym , że wiedźmin 1 jest jak audi A4 z 1996 roku a porównując do W3 jak Audi 2014

JuliannaFig

przecież to gra z 2007 czy 2008 roku, więc grafika musi być dobra. Szukaj słabej grafiki wśród gier wyprodukowanych przed 2002 lub 2003 rokiem.

vasyl_3

"Food fight" film z 2012 roku, grafika nie do opisania.

ocenił(a) grę na 9
vasyl_3

https://www.youtube.com/watch?v=EgyIQhN03dw Zapraszam do obejrzenia filmiku o bestiariuszu wiedźmińskim ;D

ocenił(a) grę na 9
JuliannaFig

Grafika jest najmniej ważna w grach. Liczy się miodność, fabuła, klimat, poziom trudności, to coś.
Czasy najlepszych gier na pc jak dla mnie to 1996-2006.
Były trudniejsze, dużo bardziej wymagające, dające sporo satysfakcji.
Od dawna gry są robione na jedno kopyto, łatwe, uproszczone.
Wiedźmin 1 i 2 są świetne. Warto zagrać. Polecam też Gothic 1 i Gothic + Noc kruka.
Ale w te gry pewnie nie zagrasz, bo nie dzisiejsza grafika.

JuliannaFig

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, zamykam temat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones