PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608108}
8,6 39 202
oceny
8,6 10 1 39202
Wiedźmin
powrót do forum gry Wiedźmin

Jestem fanem wszelakiej wersji rpgów i nasuwa mi się pytanie na temat tej gry.
Czy gdyby Wiedźmin nie był polską grą to tak samo byście ją lubili?
Bo ja oceniając obiektywnie jako grę (nie patrząc skąd pochodzi) daję jej 5/10.

ocenił(a) grę na 9
Dangeris

Tak. Tak samo lubiłbym tą grę. Zastanawia mnie tylko, czemu tak słaba ocena? Mógłbyś ją rozwinąć??

hubsobik1234

Jakoś nie przypadł mi do gustu.

ocenił(a) grę na 10
Dangeris

To raczej zadne rozwiniecie ;p Ja gdy odpalilem ja poraz pierwszy, po pierwszej godzinie grania bylem troche zawiedziony, a pozniej bylem zszokowany ze gra moze mnie tak emocjonalnie pochlonac. Takiej fabuly nigdzie nie widzialem, a gralem we wszystkie czesci gothic, i w wiele innych rpg. Swietne questy poboczne, niepowtarzalna muzyka, i genialne dialogi. Nie ma drugiego podobnego RPG do serii Wiedzmin.

ocenił(a) grę na 8
Dangeris

Prawde powiedziawszy i mnie nie przypadł. A nawet, powiem szczerze, jestem rozczarowana. Nie twierdze, że jest to słaba gra, bo nie jest, ale więcej niż 6/10 ode mnie nie dostanie. Spodziewałam się czegoś naprawdę urywającego dupę. Dostałam grę, w której niby jest free world, ale jednak ścieżki są bardzo ograniczone, menu ekwipunku jest jakieś takie dziwnie pogmatwane i nie wiadomo co do czego, walka polega na jednokrotnym klikaniu LPM jakoś co dwie sekundy i nie wim co jeszcze wyjdzie w trakcie gry. Dla porównania, w gothicu oczarował mnie pozbawiony ograniczeń świat. Tam, w każdym momencie gry, mogłam iść gdzie tylko chciałam. Mogłam się włóczyć po lasach, płynąć sobie, w każdej chwili iść do Nordmaru, czy Varantu... a Tu? W wiedźminie nie można nawet przejść przez jakiś pagórek, tylko trzeba go dookoła ominąć. Nie potrafię ogarnąć tego cholernego ekwipunku, no nie potrafię. Dlaczego nie mogę mieć jednocześnie toporka i pochodni, jedno aktywne, a drugie w ekwipunku? Pochodnia przyda mi się w jaskiniach, ale normalnie wolę topór. Nie rozumiem dlaczego mam się zdecydować na jedno tylko. No i wgl te ikonki takie małe, że prawdę powiedziawszy nie rozróżniam jednych od drugich. Walka jakaś taka dziwna, z początku nie wiedziałam o co chodzi. Teraz jest ok, ale wydaje mi się taka jakaś nudna... To trzy takie główne punkty, w ktorych gothic bije wiedźmina na łeb.

Ale trzeba przyznać, grafika bardzo ładna :) Oczywiście jak na 2007r. Fabuła niczego sobie, ciekawe dialogi, dobry dubbing. Krajobraz ładny, ale no mówie - wolałabym się nim cieszyć chodząc gdzie chce, a nie tam, gdzie muszę :) mocne 6/10

ocenił(a) grę na 9
mokfa

Odsyłam do książek. Fabuła wtedy znacznie lepiej "smakuje".
W jednym punkcie się zgodzę, za bardzo ograniczony świat jeśli chodzi o teren eksploracji. W części II jest lepiej.
Walkę w Wiedźminie uważam za ciekawsza niż w Gothicu. (zwłaszcza połączenie eliksirów, znaków i walki na broń białą).

Jakby Wiedźmin był taki przeciętny jak sugeruje Dangeris, to by nie zdobył tylu nagród i wyróżnień (coś ponad 100 na świecie i w Polsce) i by nie sprzedano prawie 2 mln egzemplarzy.

ocenił(a) grę na 8
trocero77

Przyznaję, wkreciłam się. Ogarnęłam już walkę, nie wydaje mi się już tak monotonna. Fajne jest zmienianie styli, znaków i broni w zależności od przeciwników. Jednakowoż w dalszym ciągu jest to tylko klikanie i nic więcej, w gothicu mozna było robi różne fajne ciosy, obroty itd używając sterujących klwiszy :) [przyp. odpowiednia kombinacja klawiszy - odpowiedni cios].
Świat jest niestety ograniczony, ale oprócz tego, chyba jeszcze bardziej irytujący jest fakt, że po wchodzeniu do jakiegoś domu ZAWSZE gra się laduje. Wg mnie powinna być płynność jak na taką grę.

Na książkę poluję od dłuższego czasu, ale niestety, w mojej bibliotece nie ma 1 części, a chce czytać po kolei :)

ocenił(a) grę na 9
mokfa

Zdaje się, że w Wiedźminie są ciosy typu combo. Mgliście pamiętam ale poprzez pewne kombinacje można tworzyć różne układy ciosów. Mam chyba zainstalowaną W2 sprawdzę i dam znać. (z ciekawośći :))
Problem z ładowaniem miał rozwiązać mechanizm zastosowany w Gothic III i wyszło to co wyszło. Dopiero Community Patch rozwiązał sprawę i od tego czasu wolę doładowywane lokację.

ocenił(a) grę na 8
trocero77

Tzn co wyszło, bo trochę nie w temacie jestem?

ocenił(a) grę na 9
mokfa

Zastosowano tam system tzw. Precaching czyli dane są ładowane do pamięci jeszcze przed ich użyciem, a dane już użyte (niepotrzebne w danej chwili) są wyrzucane czyli po Polsku: Jak się szło w G3 po pustyni i wchodziło do miasta, twórcy gry aby zapewnić graczowi płynność rozgrywki, zrezygnowali z doładowywanych lokacji i stosując ten system upraszczając to co jest za nami było wyrzucane z pamięci i zastępowane tym co jest przed nami. Cała opercja przebiegała w czasie rzeczywistym co miało zapewnić ciągłość oraz płynność eksploracji terenu i zabawy. W praktyce gra cięła się niemiłosiernie, klatkowała i bardzo często uniemożliwaiła walkę. Dopiero po 1,5 roku (o ile mnie pamięć nie myli) gracze stworzyli tzw. Community Pack który między innymi usprawnia i poprawiał ten mechanizm co znacznie polepszyło zabawę. To tak w skrócie.

ocenił(a) grę na 8
trocero77

Mówimy o W2?

ocenił(a) grę na 9
mokfa

Nie, mechanizm ten zstosowano w Gothic 3.

ocenił(a) grę na 8
trocero77

A, no okej. Bo przedtem zrozumiałam tak, że w W2 już zastosowano mechanizm użyty w GIII, no whatever ;)

mokfa

Fajne ciosy w Gothicu? Były 3 różne kombinacje zależnie od poziomu w danej broni nic ciekawszego niż Wiedźmin jeśli szukasz ciekawej walki to W2 już lepiej a jeśli lubisz cRPG to polecam Kingdom of Amalur lub Darksiders II walka nie jest taka nudna jak w Wiedźminie(choć mi się nie nudziło:)

ocenił(a) grę na 8
Dangeris

Nie przypadł ci do gustu bo jesteś wielkim fanem gówna zwanego Gothic.

tomucho77

Chyba jesteś zbyt surowy Gothic co jedna z lepszych gier cRPG jakie wyszły.

ocenił(a) grę na 8
Hitman21

Jestem innego zdania chyba mam do tego prawo ?

tomucho77

Oczywiscie ze masz prawo do swojego gownianego zdania.

ocenił(a) grę na 8
Sherlock91

Zgadza się a ty jak oceniłeś te gówniane gry ?

tomucho77

Tak jak mi to odpowiadalo. Pierwsze na 10 trojke duzo nizej ale nie wiem nawet czy ocena jest na portalu.

ocenił(a) grę na 8
Dangeris

Gdyby była gra z takimi samymi systemami jak w wiedźminie ale głównym bohaterem był np. Beowulf to i tak była by super

Dangeris

Szczerze? Nie. Bo Amerykanie zepsuliby tą grę. Nikt lepiej Wiedźmina by nie stworzył.

ocenił(a) grę na 8
Niepotrzebny

Otóż to przykładem tego jak amerykańce potrafią zepsuć to do czego się dotkną jest film Czarnobyl Reaktor Strachu.

ocenił(a) grę na 10
Dangeris

A ja Ci powiem, że moim zdaniem ta gra jest genialna, najlepsza gra tego gatunku w jaką przyszło mi zagrać, a było tego dużo.
Patrząc na grafikę, na świetnie odwzorowany każdy detal, nie mogłem uwierzyć że stworzyli to polacy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones