PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=788192}
7,7 2 972
oceny
7,7 10 1 2972
Wolfenstein II: The New Colossus
powrót do forum gry Wolfenstein II: The New Colossus

UWAGA SPOILERY!

ocenił(a) grę na 5

Okej zabierałem się do tej gry długo ale w końcu naszła mnie ochota by omówić także spoko. Najpierw zacznę od perypeti z serią Wolfenstein jak ktoś chce przejść do właściwej mojej opinii to spokojnie może sobie przewinąć. Zaczynając z tym że Doom i Wolfenstein dwie rewelacyjne Strzelanki które dały kopa dawno temu gatunkowi do przodu każdy wie. Osobiście wychowałem się bardziej na Doomie (nie bez powodu dla mnie klasyka do dziś ale) natomiast Wolfenstein nigdy jakoś mi nie zapadł głęboko w pamięcie choć do Wolfensteina 3D mam jakiś tam szacunek ale ogólnie dziś grająć w niego oj strasznie się starzeje i nie żebym mówił że dziś to crap czy coś bo wciąż bardzo dobry stary FPP ale moim zdaniem oczywiście w porównianiu z Doomem 1 czy 2 wypada blado. Potem kolejne odsłony też mi nie zapadły w pamięc na długo i w sumie dawno w nie nie grałem czyli tam Retrun to Castle of Wolfenstein, Wolfenstein z 2009 który dla mnie jeden z najgorszych FPS ever i dzięki bogu że nie pamiętam co się tam działo. No i na scene wchodzą te nowe Wolfy od Machine games i tak New order oraz dlc Old blood zaskakujące bardzo dobre ale nie zgadzam się z opiniami że to ,,10/10 arcydzieło i ten" bo miały spore problemy jak Bezczelnie aburdalny poziom trudności gdzie na najłatwiejszym poziomie trudności można zginąć z 20 razy serio absurd a do tego fajne na papierze ale ostatecznie kiepskie skradanie ale to co było najlepsze to Fabuła, Postacie, Momenty, Strzelanie cudne, Ciekawa wizja świata gdzie Naziści wygrywają wojne czy wizualnie-audio. Także okej mam nadzieje że Sequel poprawi niektóre te błędy oraz będzie po prostu lepszy od poprzednika.

I dochodzę tutaj do New Colossus i cóż swoją drogą w tamtym czasie 2017 jakoś grudzień ogrywałem dwie gry Wolfensteina 2 i Assassin's creed origins. Także z tych dwóch gier największych premier końcówki 2017 częściej grałem w Assassin's creed'a i mogę powiedzieć że świetna gra a Wolf był na boku a dlaczego? gdyż męczyłem się grając w niego. I tu powiem że to przykład Drugiej części gdzie nie poprawiono absulutnie tego co w poprzedniku nie grało a w dodatku zepsuło to co w było w poprzedniku najlepsze ale po kolei najpierw zalety bo nie powiem że to gniot czy coś i uwaga SPOILERY.

Plusy:
+Bohaterowie (częściowo) czyli Blazkowicz i ekipa z poprzedniej części super trzyma poziom ale też nowe postacie (niektóre) jak Grace czy Horton
+Wizualnie gra bardzo ładna
+Blazkowicz mówi nareszcie!
+Klimat Ameryki kontrolowanej przez nazistów ciekawy
+Strzelanie super
+Kilka misji jak na początku z Blazkowiczem na wózku czy Nowy jork rodem z Fallouta albo misja na wenus z pewną osobistością wąsatą hehe swoją drogą fajne nawiązanie do W3d
+Muzyka daje radę
I to tyle z plusów

Minusy (UWAGA SPOILERY!):
-Fabuła mimo kilku świetnych momentów jest słaba, głupia i nudna a oraz momentami za długa ale do tego później przejdę
-Kilka postaci zepsutych: Główny Antagonista Frau Engel to jeden z najgorszych growych Villanów jakiego ja widziałem serio w New order była naprawdę super a scena w pociągu z nią twarzą w twarz normalnie czułem się jakby Tarantino pisał ją takie napięcię że łoł a w drugiej części nie udany miks Hansa Landy z Bękarków wojny oraz Jokera z Mrocznego rycerza gdzie próbuje być jednocześnie makabryczna i szalona a zarazem czarny humor co wypadało słabo, nieprzekonywująco oraz niezamierzenie śmiesznie. Rodzicie Blazkowicza których mało jest ale i tak kompletnie zmarnowani a mogłobyć ciekawie szczególnie że jeden z etapów rozgrywa się w rodzinnym domu Blazkowicza ale ostatecznie sprowadzono do stereotypów od Ojciec Rasista Tyran a Matka Żyd Dobroduszna i tyle. Na koniec największą porażka czyli Sigurn córka Engel która na początku pomaga uciec Blazkowiczowi i Wyatt'owi (lub Fergusowi bo tak wraca scena wyboru z New order) z okrętu Nazistów ale przez 99% fabuły nie robi nic tak niby pomaga na początku i zmienia strone oraz na końcu też ale przez resztę gry robi jedynie dwie rzeczy: jedna płacze po tym jak ktoś ją obrazi a druga robi.... zresztą w zwiastunie było (oto link ,,https://www.youtube.com/watch?v=bkrwUzWeACg" moment 01:42) żenada
-Skradanie które już w New order było spartolone czemu? Na papierze spoko mamy fragmenty gdzie musimy zabić po cichu dowódce a jeśli nas wykryje to zsyła nam niczym Mojżesz plagi egipskie nieskończone tabuny Nazioli a czemu skradanie jest słabe? proste jest kompletnie zbędnę bo gdy chowasz się w ciemnościach to i tak Nazista cie wykryje a wystarczy że jeden żołdak cie zobaczy to automatycznie dowódca który siedzi gdzieś wyżej wzywa nieskończone posiłki a jeszcze jest to że ginie się nadmiernie ale do tego też później przejdę. Widocznie twórcy idą taktyką Half life'a gdzie było 1)Eksploracja 2)Zagadka związana z fizyką oraz 3)Walka i tak w kółko tylko że tam było dobrze zrobione a tu w Wolfie nie jest co doprowadzało mnie do szału
-Kilka misji totalnie żenujących i momentów totalnie obrażających inteligecje proszę bardzo!: Sąd i Końcówka oba poziomy za długie, frustrujące i koszmarnie chaotyczne. Retrospekcja na początku oraz Engel która ucina głowe Kataną a potem Głowa ożywa ta pierwsza tanie wywołanie emocji i wyciskacz łez bo hej zabijanie zwierząt wywołuje emocje więc dajmy..... naprawdę tania zagrywka a ta druga? eh naprawdę szkoda gadać to że Engel ucina głowę Kataną! mogę jeszcze przeboleć ale to że tą sama głowa ożywa za pomocą jakiegoś urządzenia fajnie ale.. nie mogliście tym samym ożywić Caroline? na początku jak również Engel ucinała jej głowę tylko zostawiliście na wypadek jeśli Blazkowicz też straci głowę nie ma to sensu i jest żenująco słabę!
-No i wisienka na torcie Poziom trudności i tak tutaj kompletnie go nie naprawili. Pamiętacie momenty w New Order takie wąskie Gardła gdzie jak to pewnien recenzent powiedział ,,Ginie się pasjami" no to w drugiej części jest to przegiętę do maksa. Ponownie na najniższym poziomie trudności będziecie ginąć częściej niż w grach From Software a idealnym tego przykładem są wspomniane: Skradanie gdzie niestety trzeba bo w otwartej walce zginesz w kilka sekundę oraz Sąd który jest tak ch###owy że... nie mam słów by to opisać i niestety to powoduje że gra dłuży się i męczy

Moja ocena 5/10

Podsumowanie:
Pewnie bym wiele jeszcze rzeczy przytoczył ale nie chce mi się bo moim zdaniem to ochydny średniak. Dla mnie jeden z najgorszych sequeli growych, największe rozczarowanie 2017 oraz niezasłużenie chwalony serio patrzę na Gry online czy Metacritc albo oglądam niektóre recenzje na YT gdzie każdy mówi że ,,Gra świetna, super i ten" to ja się pytam w którym miejscu ale hej jak komuś się gra podobała to spoko a jak ktoś chce napisać że gra podobała się to niech powie dlaczego? Dla mnie jest to przykład Sequela który niedość że nie poprawił tego co w poprzedniku było złe to jeszcze popsuł to co było najlepsze.

Dziękuje i pozdrawiam

ocenił(a) grę na 8
PrimalElf1512

Stary komentarz, ale co do odcinania glowy, to w przypadku Caroline bylo juz po czasie. Przeciez oni z tym Blazko sie spieszyli i uratowali jego glowe w ostatnich sekundach. Gra zdecydowanie nie byla idealna, teraz przy drugim podejsciu jeszcze mniej mi siadła i na pewno jest gorsza od TNO, ale i tak to fajna produkcja .

ocenił(a) grę na 5
lukas_172

Okej może masz racje z tym ucinaniem i ożywianiem głowy ale i tak dla mnie samo to jest głupię no bo jak ucięta głowa? To już nie ma co zbierać trupy koniec . nie da się nic zrobić oczywiście wiadomo świat przedstawiony i technologie może tak się dało pewnie ale jak o tym myślałem przez długi czas i do dziś dalej tego nie kupuje po tej scenie Blazkowicz powinien być martwy definitywnie ale cóż może to tylko ja tak uważam. A co do reszty może i komentarz stary ale grę przechodziłem jak wychodziła i potem z dwa kolejne razy i do dziś moja opinia jest nie zmienna ale co do New Order i Old Blood już nie bo oba tytuły doceniłem i byłem miło zaskoczony. New Order pomimo iż graficznie się zestarzał nawet na XONE serio dla mnie gry z 2014 zwykle okej może to nie jest obecna generacja ale graficznie dalej wyglądają dobrze a tu z New Order takie nie miłe zaskoczenie ale ogólnie reszta fabuła, postacie, lokacje itd.. dalej super ale zaskoczyło mnie skradanie i to bardzo pozytywnie skradało mi się dobrze dość ba większość gry zrobiłem po cichu także fajnie i ogólnie nie ginąłem tak często nawet na tej misji z mostem gdzie pamiętam zgony leciały maratonowo a Old Blood jeszcze przechodzę i jestem po akcji w wiosce ale po tym co widziałem wcześniej bawiłem się zdecydowanie lepiej niż New Order ba powiem tyle moim zdaniem Old Blood mimo iż to prequel i dodatek do New Order (jako oddzielna gra ale jednak wciaż dodatek) to znowu moim zdaniem prawdziwy Sequel sequel (no prequel ale jednak).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones