PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605964}

Wrota Baldura

Baldur's Gate
8,7 8 653
oceny
8,7 10 1 8653
Wrota Baldura
powrót do forum gry Wrota Baldura

Miała być dziś, będzie w listopadzie, czekam z niecierpliwością, mam nadzieję, że będzie warto!

ocenił(a) grę na 10
_ENKI_

jesteś fanem baldura, wiesz czy będzie zdubingowany, czy nie? i czy będzie go można kupić w empiku - stacjonarna sprzedaż? no i jeśli nie dubingu to czy z napisami? bo jeden z głównych narratorów odszedł.

Kamillu25

Z tego co się orientuję to będzie zdubbingowany, podobno wykorzystany będzie stary dubbing i pewnie dograją coś nowego. Wersji pudełkowej niestety nie będzie, można go będzie kupić tylko w sklepie Beamdog.

ocenił(a) grę na 10
_ENKI_

z tego co rozumeim z internetu to jedynki niu ruszyli?

Kamillu25

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi?

ocenił(a) grę na 10
_ENKI_

czy baldura gate 1 unowocześniali, czy tylko BG II. Cienie Amn. BG. Tron Balla

Kamillu25

Tylko Baldur's Gate 1 i Opowieści z Wybrzeża Mieczy poprawili. Jak Enhanced Edition będzie zbierać dobre opinie to wtedy wezmą się za Baldur's Gate 2: Cienie Amn i Tron Bhaala, a następnie za Planescape: Torment.

ocenił(a) grę na 10
_ENKI_

widziałem w necie filmiki z ulepszonej wersji BG2, nie jestem przekonany czy tego typu zmiany przyjmą się wśród graczy?

Kamillu25

Możesz dać linki? Jesteś pewien, że to ulepszona wersja BG 2 , a nie BG 1 na silniku BG 2?

ocenił(a) grę na 10
_ENKI_

http://www.youtube.com/watch?v=hTFtY6BXR6M&feature=related
nie jestem pewien na 100 procent czy to to?, ale dochodzą mnie słuchy, że dubbingu nie będzie!, grafika ma być podrasowana!, ale jeśli dubbingu nie będzie to nie będzie już ten sam Baldur!

Kamillu25

To jest Baldur's Gate 2 na silniku Dragon Age. Zgadzam się, bez dubbingu będzie lipa...

ocenił(a) grę na 10
_ENKI_

Czyli jest w końcu ta rozszerzona wersja z dubbingiem? Wszyscy oczekiwali na premiere a tu premiera teoretycznie była i cisza w eterze. Będzie mozna tylko ściągnąć ze strony Beamdog za kasę, tak? Polska wersja miała być i co? Podobno jakieś błędy sa w ogóle w programie bo Apple odrzucił i kazał poprawki robić. Czy ktoś się orientuje w sytuacji lepiej niż ja i może coś napisać?
Chciałbym strasznie pograć w BG:EE bez bugów i z dubbingiem... :(

Bloodbane

Niestety żeby kupić grę musisz się zarejestrować na Beamdog'u i zapłacić przez PayPal... Jak dla mnie opcja nie do przyjęcia, chcę kupić grę, mógłbym nawet zapłacić więcej za pudełkową wersję ale nie ma takowej i nie będzie. Gra jest już dostępna z crackiem na TPB ;-), na oficjalną polską wersję trzeba jeszcze trochę poczekać ale tutaj: forum.baldursgate.com /discussion/7359/co-zrobic-by-miec-dubbing-w-bgee#latest typek opisuje jak zrobić nieoficjalne:-). Nie wiem czy działa, nie mam gry i nie sprawdzałem, znajomy kupił więc powiem żeby sprawdził i dał znać. Pozdrawiam!

ocenił(a) grę na 10
_ENKI_

Wielkie dzięki :)
Kurde myślałem, że wydadzą to w pudełkowej wersji nawet pytałem w Empikach ale nikt nic o tym nie słyszał. Teraz widzę, że to raczej undergroundowa produkcja bardziej niż oficjalna...
Jak znajomy da jakieś info odnośnie tego dubbingu i ogolnego działania gry to napisz, ok?
Pozdrawiam! :)

Bloodbane

Napiszę na pewno jak będę coś wiedział.

ocenił(a) grę na 8
Bloodbane

Jeśli jeszcze sam tego nie sprawdziłeś to powiem Ci że ten polski dubbing działa bez problemu. Nie przerabiałem tych punków co są opisane na tej stronie, bo ściągnąłem wersje z dołączonym spolszczeniem. Szału nie ma z tym EE, myślałem że to będzie zrobione bardziej profesjonalnie, wchodzę sobie do ustawień graficznych, a tam mam do wyboru tryb okienkowy lub pełnoekranowy i tyle. WTF? Co prawda rozdzielczość automatycznie dopasowuje się do ustawień systemowych, ale jest to zrobione na odwal się (np: u mnie ekwipunek wyświetla się w małym, szpetnym oknie). Myślę że taki sam efekt można osiągnąć jakimiś modami HD, więc po co za to płacić? To powinno być dostępne w formie darmowego patcha na stronie BioWare. Jedyny plus tego całego EE jest taki, że zrobiło się trochę szumu wokół Baldura:)

torhan

Czyli mówisz, że ogólnie lipa? A możesz napisać co z tymi nowymi postaciami, które dołączasz? Dużo opcji dialogowych? Ciekawe questy z nimi związane?

ocenił(a) grę na 8
_ENKI_

Właśnie, małe sprostowanie odnośnie tego dubbingu. Pliki są skopiowane z oryginalnej wersji gry, więc jak nie trudno się domyśleć, nowe postacie mówią po angielsku (ale są polskie napisy). Paradoksalnie, dla mnie to nawet lepiej, nigdy nie byłem wielkim fanem Baldura (byłem i jestem wielkim fanem Fallouta 1&2:)), więc nie kapnąłbym się co nowego wstawili, a tak od razu wiadomo:) Na razie pograłem parę godzin i spotkałem jedną taka postać, orka który zbył mnie jednym zdaniem, ale w dzienniku pojawił się wpis, że nasze drogi skrzyżują się pewnie w przyszłości. Myślę że szału nie będzie z tymi dodatkami. Jeśli chcą za to pieniądze, to moim zdaniem powinni dorzucić jakąś dużą, nową lokację, na przynajmniej 10h gry. Ogólnie nie ma nic złego w tym EE, ale też nie ma żadnych rewelacji, jak dla mnie to za mało żeby zapłacić dwa razy za tą samą grę.

BG 2 też ponoć ma być odświeżone, ciekawe czy to nie są przypadkiem przymiarki do BG 3. BioWare niby wciąż istnieje, więc może zrobiliby to dobrze, ale od czasu gdy podkupiła ich EA, potwornie się skomercjalizowali. Doczekaliśmy się już pseudoFallouta, więc myślę że pseudoBaldur, nie jest nikomu do szczęścia potrzebny. Jestem za tym żeby klasyki zostawić w spokoju i dać szansę nowym tytułom, takim jak Wasteland 2 i Project Eternity. Mam cichą nadzieją, że w tych grach odnajdą prawdziwego Fallouta 3, Planescape: Torment 2 i Baldur's Gate 3:D A jak będzie to czas pokaże.

torhan

Z tego co zapowiadali to questy nowych towarzyszy (jest ich 3) mają trwać około 4 godz każdy, dodatkowo dali nową lokację, jakąś arenę na około 15 godz. więc jeśli tak jest to jest dobrze. Miały być także znacznie rozwinięte opcje dialogowe z towarzyszami i możliwość romansów tak jak w BG 2. O BG 3 też coś słyszałem, ale znając dzisiejsze gry to jestem bardzo ostrożny co do oczekiwań do 3 części jeśli w ogóle powstanie. W przyszłym roku ma wyjść BG2 Enhanced Edition i jeśli obie części okażą się sukcesem to mają się wziąć za Planescape: Torment. Nie grałem jeszcze w ogóle w Enhanced Edition, muszę chyba w święta przysiąść i sam ocenić:-). Co do Falloutów - też jestem ich wielkim fanem szczególnie F2 jak również P: T. Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam! :-)

ocenił(a) grę na 9
_ENKI_

Eh jestem smutna panda z tego powodu, że dystrybucją zajmuje się jakiś nikomu nieznany serwis. Gdyby wydali w wersji pudełkowej to bym kupił bez zastanowienia. A tak z wyrzutami sumienia musiałem z internetu zdobyć.

ocenił(a) grę na 10
Krol_Sedesow

i jak? :)
pewnie tylko wersja angielska, nie? :/

ocenił(a) grę na 9
Bloodbane

Tia, ale jest spolszczenie wykorzystujące dub z oryginalnego BG1. Ale postacie z DLC dub mają po angielsku.

Krol_Sedesow

Dokładnie, brak wersji pudełkowej jest poważnym błędem. Gdyby takowa była to już by była u mnie na półce:-)

Krol_Sedesow

A grałeś już kolego? Bo ja jeszcze nie...

ocenił(a) grę na 9
_ENKI_

Grałem i muszę powiedzieć, że całkiem spoko. Poprawili wiele baboli z pierwszego baldura i grafika działa na wysokich rozdzielczościach, a filmik zamiast animacji 3D są teraz fajnymi animacjami wykorzystującymi ruchome obrazy 2D (choć w nich mi trochę dźwięk się tnie).

Jedyny problem to kontrast między postaciami z EE a tymi z podstawki. Znaczy się w BG1 postacie mało się odzywały a te nowe gadają jak najęte. Do tego romanse z tymi postaciami kończą się dość dziwnie, bo prawdopodobnie są rozplanowane również na BG2 EE co ma wyjść tego lata, choć właściwie nie wiadomo.

Krol_Sedesow

Czyli nie rozszerzyli opcji dialogowych starym postaciom, szkoda, przed wydaniem BG: EE czytałem gdzieś, że niby mieli dodać... Jakie konkretnie babole poprawili? Możesz podać przykład? Czy poza questami nowych towarzyszy pojawiły się jeszcze jakieś inne?

ocenił(a) grę na 9
_ENKI_

Po pierwsze BG:EE jest na bazie BG2, więc są w nim wszystkie poprawki które zrobili w BG2 w stosunku do BG1.
Po drugie nie ma problemów ze zgodnością z nowszymi systemami. Na Win7 BG1 mi nie działa, a BG: EE śmiga jak ruski zegarek.

Krol_Sedesow

Dzięki! Mi na Win 7 BG i BG2 śmigają bez problemu, podobnie jak i Fallout i Fallout2 czy Planescape: Torment.

ocenił(a) grę na 9
_ENKI_

Prawdę powiedziawszy w BG1 takiego jakim jest EE nie chcę mi się grać z przyczyny takiej, że w porównaniu do BG2, gdzie moje przydupasy komentuje wszystko co robie, to w BG: EE nic. Smutno tak jakoś i w ogóle :(

użytkownik usunięty
Krol_Sedesow

Ach, właśnie grałem i po zrobieniu zadania z pierścieniem dla dziewczyny w Pod Pomocną Dłonią, wszyscy po kolei skomentowali mój czyn :D Może dlatego że wkleiłem polski dubbing do EE.

ocenił(a) grę na 8
_ENKI_

Skończyłem właśnie ten EE więc mogę podsumować ten wynalazek:

Po pierwsze wszystkie zmiany w grafice i mechanice rozgrywki wprowadzone przez twórców, można w pełni osiągnąć za pomocą darmowych modów. Więc w tej kwestii nie zrobiono absolutnie nic.

Po drugie bugi. Fakt że grałem na nieoryginalnej wersji, więc może częściowo to była tego wina, ale nie sądzę żeby miało to duże znaczenie. Skoro twórcy chcą całkiem spore pieniądze za kilkunastoletnią grę, to powinni wydać edycję wolną od przynajmniej największych bugów. Tymczasem byłem zmuszony do użycia komend z konsoli żeby w ogóle móc ukończyć grę! [SPOILER]
- podczas wykonywania "questa" w którym moja drużyna zostaje otruta, musiałem przywołać kluczowego npca konsolą, bo zniknął,
- po powrocie z wyspy wilkołaków i zabiciu ich przywódcy, dalej byłem zarażony likantropią, musiałem wyleczyć drużynę konsolą,
- nie dość tego, zamiast pozbyć się starych bugów, twórcy wygenerowali nowe, w chwili gdy Dorn miał się do mnie przyłączyć, poszedł sobie na skraj mapy i zniknął.

Po trzecie nowa zawartość. Czyli trzy nowe postacie do przyłączenia. Fakt że są zrobione dobrze, mają fajne klasy i ciekawe historie do opowiedzenia, ale te 4h na każdą postać, o których wspominali twórcy to zwyczajne kłamstwo. 4h na wszystkie postacie, chodząc po woli i podziwiając krajobraz to może, na upartego. Rozwiniętych dialogów ze starymi członkami drużyny nie doświadczyłem, jak milczeli, tak milczą. Dodano tylko dwie nowe, małe i wiejące pustką lokacje i nowy tryb liniowej rozgrywki z namiastką fabuły: Kręgi Podmroku, polegający na stoczeniu kilkunastu walk z różnymi przeciwnikami na arenie i tyle. Czy te „rewelacje” warte są 20$? Żebyśmy chociaż pudełko dostali, to wiedziałbym za co płacę:P

P.S. Zobaczyłem pancerz Enklawy i z nudów wszedłem sobie na Twój profil. Mam takie pytanie, jak dodałeś te komentarze do filmów? Pewnie i tak nigdy z tego nie skorzystam, ale tak z ciekawości chciałbym wiedzieć:)

torhan

Cześć, dzięki za wyczerpujące info, nie odpisałem prędzej bo powiadomienia nie działały i dostałem dopiero przed chwilą wiadomość, że odpisałeś. Co do komentarzy - jak ocenisz film to pod spodem masz okienko z napisem skomentuj ocenę - klikasz i już możesz wpisać krótki komentarz. Pozdrawiam.

ocenił(a) grę na 8
_ENKI_

He, he, cóż... nie zabłysnąłem z tymi komentarzami:P Dzięki.
Pojawił się niedawno, pierwszy gameplay do Wasteland 2, wygląda na to że wreszcie doczekamy się prawdziwego Fallouta 3:) Wspomnienia wracają...:)

torhan

Oglądałem już ten gameplay z Wasteland, zapowiada się naprawdę zaje....... xD Czuć Fallout'a i to mocno.

użytkownik usunięty
torhan

Grałem w EE, wróciłem do Baldur's Gate I+II WeiDU + fixy i myślę że mam to samo, bez dodatkowych postaci których i tak nie miałem ze sobą :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones