PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=661166}
7,2 107
ocen
7,2 10 1 107
X COM: Apocalypse
powrót do forum gry X-COM: Apocalypse

Najlepszy z serii

ocenił(a) grę na 9

Wiem, że moja opinia jest dosyć kontrowersyjna, ale tak naprawdę mam wrażenie jakby
przy każdym opisie serii X-COM wręcz obowiązkowo musi pojawić się zdanie lub dwa o
tym jak to Apocalypse ssało. Ciekawy jestem ile osób grało niedawno w tę część albo w
ogóle kiedykolwiek! To jakby powtarzana mantra. Tymczasem niektóre wymieniane minusy
są wręcz kuriozalne np. wprowadzenie czasu rzeczywistego - ale wciąż można i tak grać
turowo, więc jaki to minus? Pamiętam, że jako dzieciak gdy gra wyszła lubiłem grać w
czasie rzeczywistym, za to gdy grałem sobie rok temu to już w turach. Podoba mi się
skomplikowanie miasta w którym dzieje się akcja - to, że toczą się w nim małe rozgrywki -
gliniarze ścigają przestępców itp, różne polityczne gierki i możliwość tego, że kosmici
przejmą władzę nad daną frakcją. Podobało mi się sterowanie pojazdów(znów jako
dzieciak), teraz z tego nie korzystam, ale skoro jest to plus bo nie trzeba korzystać. Fizyka
jest super, niby Silent Storm pod tym względem bryluje ale gdy na jednej mapce zniszczyłem
blok mieszkalny razem z ludźmi i kosmitami tam mieszkającymi... to było przepiękne, a gra
jest z 1997 roku przecież. Podoba mi się, że niszcząc coś na planecie obcych naprawdę
zadajemy im cios - ograniczamy ich możliwości. Podoba mi się różnorodność kosmitów, to,
że nie ma tylko takich chodzących sobie kosmicznych ziomków, ale różne naprawdę
oryginalne potwory. Podobają mi się możliwości taktyczne, to, że możemy zaatakować inną
frakcję aby sobie podbudować budżet. Podobają mi się misje gdy kosmici nas atakują i
musimy chronić naukowców, a jednocześnie walczymy w takim budynku jaki
wybudowaliśmy. Ta gra jest twórczym rozwinięciem pierwszej części(druga była spoko,
ale różniła się tylko detalami i podniesionym poziomem trudności - nigdy jej nie przeszedłem).
Nie mam pojęcia skąd te negatywne opinie, trudno mi znaleźć minusy w tej grze. Do dziś
bardzo niewiele strategii jest tak rozbudowanych a jednocześnie spójnych logicznie. W
kategorii podobnych gier tylko Ufo Aftershock może konkurować - dzięki skomplikowaniu i
super fabule. Pierwsza część X-Coma jest fajna, ale dziś już nie gra się tak dobrze. Zaś
Apocalypse będę uwielbiał zawsze. Chociaż fakt faktem troszkę wpływ ma tu nostalgia, w
97 a może 98 nie mogłem skupić się na lekcjach bo tylko myślałem o kolejnej misji w X-Com
Apocalypse ;)

ocenił(a) grę na 9
kozas15

Haha mały błąd w tytule, oczywiście najlepsza w serii nie najlepszy. Mała pomyłka związana z tym, że na filmwmebie głównie o filmach piszę (duh) ;)

ocenił(a) grę na 8
kozas15

Bardzo mi się ta część podobała. Bardziej niż podwodna dwójka.

Mam tę grę na Steamie, ale nie zdążyłem się jeszcze ponownie w nią wgryźć. Grafika w grach taktycznych nie ma dla mnie aż tak wielkiego znaczenia. Po uruchomieniu wersji Steam czułem się nieco zagubiony, przydałaby mi się jakaś krótka instrukcja obsługi, bym mógł ponownie się wdrożyć. Jak byłem młody na odkrywanie gry miałem dużo czasu, teraz już tak nie jest.

W każdym razie wspomnienia jak najbardziej pozytywne. Nie używałem oczywiście trybu z czasem rzeczywistym. W młodości przeszedłem to chyba ze 3 razy.

ocenił(a) grę na 9
kozas15

Zgadzam się, bardzo niedoceniana część serii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones