PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12075}

Ścieżki chwały

Paths of Glory
8,0 14 174
oceny
8,0 10 1 14174
8,1 18
ocen krytyków
Ścieżki chwały
powrót do forum filmu Ścieżki chwały

Geniusz   

ocenił(a) film na 9

Spodziewałem się, że będzie to bardzo dobry film Stanleya, ale w trakcie seansu ten reżyserski geniusz po raz kolejny mną pozamiatał (a już myślałem, że widziałem wszystkie arcydzieła Stanleya:). Mimo upływu 55 lat Ścieżki Chwały wyglądają bardzo świeżo. Perfekcyjne zdjęcia z pewnością w tym pomagają. Dialogi są również świetne. Odnosiłem też wrażenie, że jest to starszy brat Full Metal Jacket. Chwilami ten sam sposób zachowania czy wysławiania się żołnierzy i rzecz jasna genialny sposób przedstawienie bezsensu wojny. Mimo, że Ścieżki robią to w sposób prostszy wymowa jest równie wspaniała. Dużą zasługę mają w tym aktorzy z Kirkiem na czele, ale na mnie ogromne wrażenie również zrobił Timothy Carey, Adolphe Menjou czy nawet niezapomniany barman z Lśnienia - Joe Turkel. Zakończenie jak już ktoś wspomniał ma niesamowity klimat i niemała w tym zasługa samej żony Stanleya :)

użytkownik usunięty
Kamileki

Gdzie obejrzałeś ten film ?

ocenił(a) film na 9

Musiałem go pobrać.

użytkownik usunięty
Kamileki

Ty piracie :)

ocenił(a) film na 9

Bez tego nie pooglądałbym wielu genialnych filmów. Nawet na kablówce nie wszystko emitują :)

hy hy
ja go widziałem w polskiej telewizorni wieki temu

użytkownik usunięty
Kamileki

"Ścieżki Chwały" to prawdopodobnie najwybitniejszy film Kubricka. Przy użyciu minimalnych środków Stanley stworzył jeden z najbardziej rzetelnych obrazów bezsensu i hipokryzji wojny, wielkie pacyfistyczne dzieło.

ocenił(a) film na 9
Kamileki

Jeden z niewielu filmów, które dosłownie wgniatają w fotel, lektura obowiązkowa dla "sztabu generalnego, polityków i dziennikarzy", choć wątpię, czy większość z nich dotrwałaby do napisów.
Niestety, ta wojna nigdy się nie kończy i wygrywają wciąż ci sami.
Dzięki za podpowiedź.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones