PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=509758}
4,1 35 955
ocen
4,1 10 1 35955
3,4 10
ocen krytyków
Śluby panieńskie
powrót do forum filmu Śluby panieńskie

Współczesne elementy w filmie tylko psuły dziewiętnastowieczną atmosferę, a tak naprawdę niczego nie wnosiły. Więckiewicz i Szyc wyglądali jak nie przymierzając wiejskie paroby, zwłaszcza ten ostatni robił z siebie totalnego pajaca. Żmuda-Trzebiatowska bardzo irytująca i grała z jakąś przesadnie dramatyczną manierą. Jeszcze najlepszy z tego wszystkiego był chyba Maciej Stuhr. Uważam również, że treść komedii Fredry była bardzo słabo przekazana - moja 13-letnia bratanica, która jeszcze nie czytała tego utworu, z filmu nic nie zrozumiała.
Ogólnie - film porażka i totalny gniot.

ocenił(a) film na 3
DamaMarcia

Cóż się dziwić, skoro "ulepszono" treść komedii, wyrzucając część tekstu i to bez uzasadnienia.

ocenił(a) film na 4
DamaMarcia

Zawiodłam się i to bardzo! Te "współczesne" sceny zniszczyły całkowicie film.... Nie wiem czy go ktos zrozumiał nie czytajac książki....

ocenił(a) film na 5
DamaMarcia

Zgadzam się. W dodatku słabo było słychać niektóre dialogi. A te dodatki nowoczesności bardzo mi się nie podobały, bo w ogóle nie były śmieszne, a psuły klimat filmu. Szkoda, bo był potencjał.

ocenił(a) film na 5
DamaMarcia

Gdzieś czytałam, że w trakcie kręcenia tego filmu najlepiej się bawili aktorzy, a zabawę tę ostro zakrapiali, co wg mnie bylo widać w wielu scenach. Myślę, że naprawdę oni zabawę mieli przednią, my - widzowie dużo mniej. Sztuka Fredry była o wiele bardziej zabawna niż ten film. Zgadzam się, że jedynie Stuhr ratował trochę tę komedię, bo inaczej stawała się ona dramatem ze względu na nudę i niewyraźnie wymawiane teksty. Ciężko się miejscami to oglądało.

ocenił(a) film na 3
DamaMarcia

Najgorsze są te ciche dialogi i aktorzy mówiący zupełnie niezrozumiale, cośtam mamroczący szybko pod nosem, gorzej niż na szkolnym przedstawieniu. Kamera przeskakuje z boku na bok, sceny się zmieniają, mimo, że znam treść komedii, to często nie wiedziałam, co się dzieje na ekranie.
Podsumowując całość filmu: tyle dziwnych zabiegów wprowadzonych bez sensu!

ocenił(a) film na 4
Rogata5000

Mój brat, gdy zaczął oglądać film i bohaterzy nagle wyjęli telefony komórkowe, był przekonany, że ogląda jakąś piracką, przerobioną wersję :) A z filmu nie zrozumiał nic. ja sama, choć książkę przczytałam, miałam spore problemy z umiejscowieniem niektórych scen. Najmniej pomagał mi w tym Szyc, z tym wiechciem na głowie budził tylko litość. W żadnym wypadku nie mógłby uchodzić za szlachcica, no chyba że za takiego, co jak Zosia chował się z kaczkami i kurami tylko. W sumie blisko mu do tego, bo wyglądął na na wiejskiego przygłupa:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones