PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=509758}
4,1 35 954
oceny
4,1 10 1 35954
3,4 10
ocen krytyków
Śluby panieńskie
powrót do forum filmu Śluby panieńskie

Próbowałam w tym morzu dyskusji znaleźć jakieś sensowne informacje na temat rzekomego
uwspółcześnienia sztuki, ale nigdzie nie znalazłam wyjaśnienia, które jest dość oczywiste: film
opowiada o...kręceniu filmu.
Tak więc wszystkie sceny z komórkami, samochodami i kawą w plastikowych kubeczkach to
sceny, gdzie spotykają się aktorzy poza planem filmowym. Również sympatie inaczej
wyglądają na planie, a inaczej poza nim - ostatecznie aktor grający Albina dogaduje się z
aktorką grającą Anielę, "Gustaw" znajduje sobie jeszcze inną, a "Klara" i "Radost" razem
odchodzą w stronę zachodzącego słońca.
Tak naprawdę moje przypuszczenia nabrały kształtów dopiero w tej końcowej scenie, po
"Końcu?". Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś uzupełnił bądź skorygował moje rozumienie tego
filmu.
I szczerze powiem, że o ile na początku myślałam, że Bajon przymierza się do czegoś na miarę
najnowszej inscenizacji "Moralności pani Dulskiej" z Cielecką, o tyle po tym, jak zrozumiałam jego
zamysł, film trochę zyskał w moich oczach.
Fakt, nie jest to dzieło najwyższych lotów, ale myślę że ratuje go Maciek Stuhr (jak na ironię,
dokładnie tak jak mówi na początku filmu) i Więckiewicz :)

ocenił(a) film na 7
savonn

Ja to odebrałem w ten sposób, że mentalność człowieka nic się nie zmieniła i problematyka "ślubów panieńskich" jest nadal aktualna. Ale to tylko moja interpretacja ;)

ocenił(a) film na 5
flamemagic

no, bo ostatecznie tak właśnie należy to odczytywać. z tym że Bajon zaplusował tym, że nie jest to ideologia wzięta "od czapy", a osadzona w jakiejś konkretnej sytuacji, historii, poparta zamysłem, bardzo ciekawym zresztą:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones