PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=509758}
4,1 35 955
ocen
4,1 10 1 35955
3,4 10
ocen krytyków
Śluby panieńskie
powrót do forum filmu Śluby panieńskie

lekko, z humorem, ale nie dla każdego, raczej dla odważnych, lub oczekujących czegoś innego niż "polskie romantyczne superkomedie", coś jak teatr w kinowym tygodniu lub wyjazd na wieś między imprezami i zgiełkiem dużego miasta, trochę niszowe dlatego nie dostanie dobrych ocen od większości oglądających

ocenił(a) film na 1
baltyg

Trochę "niszowe"? Proszę, przecież to klasyka przerobiona na hollywoodzką modłę. Chyba masz mylne pojęcie niszy. Ten "film" to jedna wielka pomyłka.

ocenił(a) film na 1
lilybabe

dokładnie. To jest właśnie nieudolna próba komercjalizacji niezłego (nie specjalnie za nim przepadam) dzieła Fredry. Zrobienie czegoś bardziej niszowego w komercyjną kupę rodem z serii "polskich komedii romantycznych" ("Śluby panieńskie" Fredry w dzisiejszych czasach to właśnei coś niszowego, mało kto do tego sięgnie żeby sobie poczytać.. bo woli iść do kina na taki właśnie bełt jak omawiany). Oglądałem w tv i mimo że postanowiłem obejrzeć całość, to co chwile (mimowolnie) przełączałem na inny kanał. Film tragiczny.

Kakugan

"Śluby panieńskie" Fredry w dzisiejszych czasach to właśnei coś niszowego, mało kto do tego sięgnie żeby sobie poczytać."
Boże, inteligentny człowiek, a zarazem ofiara nauczycieli polskiego :)
Sztuki się nie czyta, chyba, że jest się aktorem, reżyserem lub pisarzem. Sztukę się OGLĄDA na scenie - najlepiej - lub w ekranizacji. Czemu nie. Byle dobrej, Wajdy np., a nie tego, co nam Bajon zaserwował. Tak samo "zwykły" odbiorca ogląda filmy, a nie czyta scenariusze. Słucha symfonii, a nie czyta jej zapisu nutowego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones