PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=764213}

Śmierć Ludwika XIV

La mort de Louis XIV
6,8 1 721
ocen
6,8 10 1 1721
7,8 19
ocen krytyków
Śmierć Ludwika XIV
powrót do forum filmu Śmierć Ludwika XIV

Kino kontemplacji

ocenił(a) film na 8

Chyba wszystko jest w nim niezwykłe - gra aktorska, zdjęcia, dbałość o najmniejszy szczegół i sam temat. To bardzo wyciszony film, kontemplacyjny i intymny. Towarzyszyłam Królowi Słońce w odejściu. Właśnie: królowi, nie człowiekowi. I to stanowi również o wyjątkowości tego obrazu.

ocenił(a) film na 4
Agatonik

Podziwiam Cię Agatoniku.Widziałaś chyba wszystko bo co zobaczę jakiś film to okazuje się ,że Ty już oceniłaś. Podziwiam również ,że zobaczyłaś w tym filmie coś więcej niż faktycznie było,moim zdaniem oczywiście.Nie pamiętam bym jakiemuś zwyczajnemu bohaterowi filmu życzył śmierci.Tu mój sadyzm wyszedł na światło dzienne,marzyłem by Ludwik już umarł. Nieziemski twardziel był z tego króla.Przy tej duchocie,tym smrodzie,tych gębach,tych perukach umierał aż 1godz i 51 minut.Ja bym sobie żyły podciął po kilkunastu minutach :) pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
clarencefilmweb

Dziękuję:)) a jeszcze tyle jest do zobaczenia.

ocenił(a) film na 10
Agatonik

Otóż to, tego filmu się nie ogląda tylko kontempluje. Ma się wrażenie uczestniczenia w agonii króla. Arcydzieło.

ocenił(a) film na 10
Agatonik

Kamerzysta, niczym Rembrandt geniusz czasów baroku, maluje swoją kamerą genialny obraz. Dawno nie widziałem tak statycznego ale zarazem wciągającego filmowego dzieła. 10/10!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones