PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=465839}

Śmierć nadejdzie dziś

Happy Death Day
6,3 49 493
oceny
6,3 10 1 49493
5,2 21
ocen krytyków
Śmierć nadejdzie dziś
powrót do forum filmu Śmierć nadejdzie dziś

9/10

ocenił(a) film na 9

Prześmiewczy horror komediowy z dobrą główną bohaterką, która nie należy do typowych final girl. Normalnie jakby ktoś skroił film specjalnie pode mnie. Dużo czarnego humoru, pościgów, akcji, a każda próba dowiedzenia się, kto jest mordercą, wprowadza coś nowego. Miałem nadzieję, że "killer reveal" nie będzie sztampowe, a zakończenie nie położy filmu i twórcom się naprawdę udało. Klimat przyrównałbym do pierwszego "Krzyku" wymieszanego ze "Scream Queens".

ocenił(a) film na 8
Kierokat

mam tak samo jak ty

ocenił(a) film na 6
kkkarolka

Ooo to zapowiada sie fajnie. Tak myslalam ze albo to troche slaby film zrobiony na powaznie ale z motywem jaki lubie albo cos z dystansem. Planowalam na to juz dawno pojsc i w srode pojde moje klimaty :-)

ocenił(a) film na 10
Kierokat

A potem czytasz u znajomych komentarze, że to film dla 13-latków i gwóno straszne. Czy ja mam ludzi ze znajomych usuwać?

ocenił(a) film na 7
wayzee

Połowicznie mają rację - w stanach film dostał kategorię wiekową PG-13 więc na swoje szczęście 13-latki mogą go spokojnie obejrzeć w kinach bez kombinowania jak wkręcić biletera by nie spytał ich o dowód.

Khaosth

W Ameryce trochę luźniej chyba podchodzą do tematu ograniczeń wiekowych.

ocenił(a) film na 4
wayzee

dla mnie jest to typowy filmik komedyjka zrobiona pod młodzież...

Ameryka...uczelnie..puszczalskie blondyneczki głupiutkie...domóweczki..imprezki..piękni chłopacy <XD> no i jest to 100% komedia dużo czarnego amerykańskiego humoru z fabułą polegająca na tym, ze główna bohaterka lubi umcu umcu co 10 min z innym ┐( ̄ヮ ̄)┌

gatunek horror jest żałosny a brak gatunku komedia tym bardziej.. :/

ocenił(a) film na 8
Kierokat

Dokładnie zgadzam się ze wszystkim w 100% :) również jak całkowicie w mój gust i upodobania.

Kierokat

Też się zgadzam ze wszystkim :) Niestety znałem zakończenie, bo na fb ktoś w komentarzach napisał zakończenie - jeszcze mieli z tego ubaw, że zepsuli ludziom seans :/
Ale nadal się świetnie bawiłem :D

Heroes_Pe

Ja i bez tego od początku domyśliłam się jaka będzie końcówka- kto jest mordercą :):) ale mimo wszystko film ogląda się dobrze :)

ocenił(a) film na 7
Kierokat

Zgadzam się z Tobą :)

Kierokat

Praktycznie się z tobą zgadzam. Mnie jedynie "rezi" motyw mordercy (albo raczej morderczyni) który jest trochę naciągany, no i wolałbym się dowiedzieć dlaczego akurat nasza blond włosa bohaterka dostała ten boski dar.

ocenił(a) film na 9
TheDrolix

Może dlatego, że miała się zmienić :P A może dlatego, że wykorzystano jej święto i ch*** podstęp by ją zabić XD takie dywagacje

TheDrolix

Zbieg okoliczności. Przecież wiadomo, że we własne urodziny nie można umrzeć ;D

Kierokat

tak myślałem ze jakaś komedia a tutaj wpadka filmweb, filmweb przez pomyłkę zaznaczyli jako horror

vAkatsuki

zdecydowanie to nie jest Horror. bardziej Thriller / Dreszczowiec z elementami czarnego humoru

Kierokat

Najbardziej doceniam tu rozwój głównej bohaterki. Zwłaszcza moment, kiedy ma wszystko obcykane i załatwia wszystkie nierozwiązane sprawy, by okazało się, że... to jeszcze nie koniec. Zdecydowanie lepszy niż wszystkie inne filmy próbujące wyśmiewać schematy w horrorach, poza serią Evil Dead.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones