PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=742862}

Śmietanka towarzyska

Café Society
6,2 50 131
ocen
6,2 10 1 50131
6,1 29
ocen krytyków
Śmietanka towarzyska
powrót do forum filmu Śmietanka towarzyska

Bardzo podoba mi się klimat w tym filmie. Prawdziwa atmosfera elegancji, sławy, prestiżu i nostalgii lat 30' w Stanach Zjednoczonych, dodatkowo w połączeniu z bardzo ładnymi zdjęciami i jazz'ową muzyką dostajemy film który po prostu bardzo dobrze się ogląda.

Film jest znacznie ciekawszy, lepiej zrealizowany i przede wszystkim lepiej zagrany niż Nieracjonalny mężczyzna. Eisenberg oraz Stewart których naprawdę nie lubię wypadają świetnie, mega zaskoczenie - ich performance jest wspaniały.

Mimo iż jest tutaj typowy schemat Allena, dostajemy to co zwykle to warto ten film zobaczyć. Jest o wiele bardziej interesujący od poprzedniego.

Więcej w mojej video-recenzji:
https://www.youtube.com/watch?v=LQm5T9wobcU

P.S. Humor o żydach wciąż bawi

ocenił(a) film na 8
TheUndertaker

Mam takie same odczucia. Muzyka tworzyła niesamowity klimat. Z tego co zapamiętałam to Mack the Knife chyba dwa razy się pojawiło i The Lady is the Tramp - jedne z moich ulubionych utworów. Zdjęcia też zrobiły na mnie duże wrażenie - szczególnie zachwyciło mnie ujęcie jak gangsterzy stali przy samochodzie i palili papierosy. Chyba były ze dwie podobne sceny, ale to ta pierwsza wywołała u mnie jaw drop.

ocenił(a) film na 8
marchewia

całkowicie się zgadzam,
ten film rozczulił mnie i rozanielił, no jestem w niebie :-)
Ujęcie na tle fabryki gdzie do samochodu złego sąsiada podjeżdżają gangsterzy genialne :-) i scena na moście :-*

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones