PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10022197}
6,7 3 460
ocen
6,7 10 1 3460
5,6 16
ocen krytyków
Święto ognia
powrót do forum filmu Święto ognia

Świetny

ocenił(a) film na 9

Jestem świeżo po seansie i jestem zachwycona. Film bardzo wiernie odwzorowający książkę aczkolwiek jest okraszony nutą optymizmu. Był to zdecydowanie strzał w dziesiątkę. Lekko komediowy wydźwięk sprawia, że film jest ciepły w odbiorze. Dla jednych może wydawać się przesłodzony, ale moim zdaniem potrzebujemy także filmów radosnych z dobrym zakończeniem. Aktorzy spisali się wspaniale. Tomasz Sapryk w głównej roli odmienił swój wizerunek (wcześniej znałam go tylko z rół pijaczków). Podsumowując, jeśli ktoś tak ja, jest fanem twórczości Jakuba Małeckiego lub czytał ,,Święto ognia" polecam serdecznie wybrać się na film :)

ocenił(a) film na 9
arawis123

To jeden z piękniejszych filmów jakie kiedykolwiek widziałam. Nie czytałam książki, ale od pierwszej sceny byłam jak zaczarowana prostotą i pięknem

ocenił(a) film na 8
arawis123

naprawdę kawał porządnego kina, poza jak zwykle dźwiękiem, bo musiałem podkręcić głośność do poziomu ryku żeby dało się zrozumieć bohaterów. Opis filmu chyba od copywritera specjalisty od reklam maści na hemoroidy, natomiast sam film to prawdziwa perełka w polskim kinie. Da się zrobić film pomiędzy komediami w styku Kac Wawa oraz czarnym jak noc Bożym Ciałem. Bo obawiam się, że w Polsce film o zwyczajnych-niezwyczajnych najwyraźniej się nie opłaca...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones