PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=719676}

Światło między oceanami

The Light Between Oceans
7,3 60 530
ocen
7,3 10 1 60530
5,1 7
ocen krytyków
Światło między oceanami
powrót do forum filmu Światło między oceanami

Wyśmienity duet: Vikander + Fassbender to mocno bijące serce tego filmu. Scenografia, zdjęcia - wspaniałe. Muzyka. Czas akcji, który pozwala naprawdę przeżyć ten film i skupić się na emocjach a nie gadżetach współczesności. I historia - prawdziwy dramat, nie mający dobrego rozwiązania. Film jest idealnie wyważony, nie ma w nim zbędnych obrazów. Wspaniałe poruszenie dla duszy, serca i umysłu.

ocenił(a) film na 8
Lady_Rebel

Potwierdzam w 100%, film mnie zachwycił, wyzwala emocje zdecydowanie ;) Fassbender to jeden z moich ulubionych aktorów, Alicię widziałam pierwszy raz, ale nie zawiodła.

Eliza_C

Alicia jak zawsze świetna. I jak najbardziej polecam inne filmy z nią. Bo nawet jeśli nie wszystkie filmy są dobre,to rola Alicii zawsze na wysokim poziomie.

ocenił(a) film na 5
Lady_Rebel

Klasyczny melodramat, z całym jego entouragem.
Film bardzo linearny, nieskomplikowany, ale za to nastrojowy, do pochlipania w chusteczkę przez co wrażliwsze panie. Dla mnie niestety ziew i banał, mimo ładnych zdjęć i cudownego aktorstwa.

ocenił(a) film na 8
Lady_Rebel

Dobrze powiedziane.Film trwa ponad 2 godziny,a ogląda się bez znużenia . Dlaczego? Sekret tkwi w fabule,postaciach,miejscówkach oraz chwytającym za serce dramacie poszczególnych osób.

ocenił(a) film na 8
Lady_Rebel

Świetny duet (pozdrawiamy parę Pratt - Lawrence), chemia między nimi wyczuwalna na odległość. Zresztą nie dziwne, że są w związku. Nie wierzę, że niektóre spojrzenia Alicii na niego były grane. Rewelacyjna także Weisz. W ogóle mam wrażenie, że każdy poczynając od głównych ról, aż po pomocnika konstabla zagrał bardzo dobrze. Poza wymienionymi przez Ciebie kwestiami chciałem zwrócić uwagę na udźwiękowienie. Rewelacja. Podmuchy wiatru na wyspie niemal odczuwałem na własnych rękach.
Pomimo ponad dwóch godzin nie ma w tym filmie ani jednej niepotrzebnej sceny. Ostatnio rocznik 88 rządzi w kobiecym aktorstwie (Vikander, Stone).

Denny_Crane

Generalnie rocznik 88 rządzi ;)

ocenił(a) film na 8
Lady_Rebel

Jest niezły, przyznaję. Jednak do 84 trochę mu brakuje -)

Denny_Crane

Oho, zapowiada się starcie roczników. Szykujcie się na batalię stulecia ;)

Denny_Crane

Taaaaa :) Dwa bałwanki rulez :) ale oczywiście rozumiem, że każdy chwali swoje. No i dobrze!

ocenił(a) film na 7
Lady_Rebel

mam takie glupie pytanie...gdzie wy ogladacie takie filmy? nie moge tez znalezc Manchester by the Sea, nie mam problemu by zaplacic za streaming ale nie mam komu ...:(

nash13

W kinie :) A później na dvd w domu. Jeśli chodzi o online to wg mnie zalukaj jest niezłe, czasami na cda i na youtubie też się da coś znaleźć.

ocenił(a) film na 7
Lady_Rebel

cieszy, ze sa jeszcze kina, ktore to puszczaja ...

nash13

Ja byłam kiedy puszczali. Teraz to może w kinie konesera albo czymś tego typu.

nash13

A po co płacić? W necie można znaleźć sporo stronek,gdzie można filmy obejrzeć albo ściągnąć za free.Wystarczy w Google wpisać: tytuł filmu watch free,watch online,download albo download free.
Oczywiście najlepiej obejrzeć w kinie,ale nie zawsze się da.

ocenił(a) film na 7
orphe

dzieki za pomoc.
A po co placic? No ja np jestem w stanie zaplacic niewielka kwote za dobra jakosc, bez ryzyka trojanow czy spywarow. Poza tym czuje potrzebe zaplacenia tworcom, chociaz kiedys rzeczywiscie sporo zbieralem z torrentow. To troche jak ze Spotify, przestalem sie w ogole interesowac muzyka piracka i mimo, ze zawsze lubilem miec ladnie wydane plyty to postepu nie oszukam, place 4 dyszki i mam dostep do czego chce... swiat idzie w ta strone, nie miec sensu stricte ale miec mozliwosc miec kiedy sie chce (nie wiem czy wielbic czy przeklinac internet... to troche jak z nozem, moze zabic ale i nie da sie bez niego zyc :)

ocenił(a) film na 10
nash13

Dziś będzie w TV na TVP1 o 22:20 (7.11.2021)

ocenił(a) film na 10
Lady_Rebel

Ja tego typu filmy zaliczam sobie do kategorii "Obejrzeć tylko raz" gdyż jest to prosta historia i drugi raz nie ma sensu oglądać , chyba że dla widoków. Nie trzeba oglądać drugi raz gdyż naprawdę liczą się tylko odczucia z nim związane a fabuła to tylko malutki dodatek.
Film mi się bardzo podobał, a że lubię tę dwójkę aktorów od samego początku czułem sympatię do tej pary którą odgrywali. Kolejną kwestią jest malutkie powiązanie z polską lekturą "Latarnik", gdzie jest pokazana samotność, stanowczość oraz walka lub godzenie się z losem jakie zsyła na nas życie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones