PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=853563}
7,3 18 490
ocen
7,3 10 1 18490
7,0 39
ocen krytyków
Żeby nie było śladów
powrót do forum filmu Żeby nie było śladów

Niesamowita kreacja, prokurator Wiesławy Bardon, w wykonaniu Agnieszki Koniecznej. Oglądając tasiemca na TVN, nie pomyślała bym, że ta aktorka będzie w stanie wzbudzić we mnie takie emocje. Od pierwszego momentu, szczerze znienawidziłam tą postać. Ten sposób mówienia, miny i butny ton. Mistrzostwo!

ocenił(a) film na 6
ciso0o

Nie podzielam zachwytu. Mam wrażenie, że Konieczna "przeaktorzyła" - rola wydawała mi się przeszarżowana już w zwiastunie, a film utwierdził mnie w tym przekonaniu. To przegięcie mogłoby się obronić chyba tylko, gdyby było narzędziem parodii, ale jakoś nie broni mi się w poważnym filmie.

ocenił(a) film na 8
dokurobei

Tez tak sadze, trochę przedobrzyła, Aleksandra Konieczna:)

ocenił(a) film na 8
Monik79

W fimnach czego używa sie nadmiernego podkreślenia charakteru danej postaci by utkwił w oku widzą. To są celowe zabiegi. Najlepszym przykładem jest film " służące " zachwalany i nagradzany, ale tam białe kobiety są pokazane jako słodkie idoiotki pierdzące kaczyńcami, a przecież wiadomo że to tak w zyciu nie wygląda. To chodzi o to by film , dana postać wbiła sie. I jak widać udało sie skoro jest komentowana.

ocenił(a) film na 5
maciekb80

WIDZOM!!! na litość boską!! nauczcie się poprawnej odmiany, bo oczy bolą

ocenił(a) film na 5
dokurobei

Dla mnie rola prokuratorki była wręcz karykaturalna, przez co sceny z jej udziałem wręcz nie do wytrzymania w poważnym filmie. Scena procesu po prostu porażka własnie przez tę karykaturalność.

ocenił(a) film na 8
guen

Była bo chodziło o to żeby bardziej dobitnie pokazać jak władza miała w dupie obywatela

ocenił(a) film na 5
maciekb80

Ale "dzięki" tej karykaturze to nie wyszło. Nie patrzy się na to jak na dramat, zimną, ludzką podłość tylko jak na słabej jakości kabaret. Totalnie odstaje od całej reszty filmu.

guen

Widzę, że nigdy nie byłeś w sądzie... Ja niestety byłem i Sędzia (sprawa cywilna) zachowywała się dokładnie w ten sposób jak ta prokuratorka.

ocenił(a) film na 8
dokurobei

Nie sądzę że przedobrzyła, osobiście znam podobne babsko, zachowanie identyczne.

ocenił(a) film na 8
gdytanczenaddrzewami

Sporo nauczycielek, lekarek czy urzędniczek okresu PRL miała bardzo podobną manierę mówienia. Zarozumiały ton, cedzenie słów jakby mówiły do niedorozwiniętego człowieka i przekonanie o własnej nieomylności. Z takimi osobami nigdy nie było dyskusji i przenigdy nie przyznałyby się, że się mylą.

ocenił(a) film na 8
elninka

Coś w tym musi być. Mi się kreacja podobała, ale ta mocna charakteryzacja mi coś przypomina. 

ocenił(a) film na 9
ciso0o

Przez cały czas jak była na ekranie miałam wrażenie, że widzę tam Dolores Umbridge z Harrego Pottera :p

ocenił(a) film na 8
ssstrzalka

Hahaha, kocham te postać z Harrego

ocenił(a) film na 8
ciso0o

Niestety przekroczyła linię mistrzostwo | karykatura. Wyszła postać nierealistyczna wpadająca w monty pythona

ocenił(a) film na 8
nybatteri

Rzecz w tym, że prokurator Bardonowa dokładnie taka była - jak żywa odrażająca karykatura.

ocenił(a) film na 8
rpm100

Taki babsztyl chodził po tej ziemi ??

ocenił(a) film na 8
nybatteri

Tak. PRL-owska pani prokurator do najbrudniejszych zadań specjalnych, czyli gnojenia opozycjonistów na wszelkie sposoby. Ona to bardzo lubiła i z tego słynęła.

Jeśli za 40 lat ktoś nakręci film o czasach kaczyzmu-ziobryzmu, to widzowie pewnie też uznają postać Krystyny Pawłowicz za karykaturalną i będą kręcić nosem na oderwanie scenarzystów od realizmu.

ocenił(a) film na 8
rpm100

Pawłowicz jest okropna, ale jest też bardzo naturalna w swej okropności ;-)

ocenił(a) film na 8
nybatteri

Okropność niejedno ma imię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones