PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=853563}
7,3 18 490
ocen
7,3 10 1 18490
7,0 39
ocen krytyków
Żeby nie było śladów
powrót do forum filmu Żeby nie było śladów

Bo kumpel opiniotwórczych elit?

ocenił(a) film na 7
Baz64

Oj razi

ocenił(a) film na 8
stonkabiedronka

I towarzysza "ciumka" Piotrowicza, obrońcy pedofilów, skazujących "Solidarnościowców".

SzalonyHeniek

Smiechłem. :)

ocenił(a) film na 8
Baz64

Pewnie dlatego, że żyje to się bali ta kanalie pokazać jaka była (jest).

ocenił(a) film na 9
birkucik

Przez cały film czekałam na pojawienie się „Urbana”, myśle, że zaważyły kwestie obaw przed potencjalnym pozwem/aktem oskarżenia i ewentualnych konsekwencji przegrania sprawy z Urbanem, co paradoksalnie byłoby całkiem możliwe, a jak wiadomo byłby to dosłownie straszne w kontekście całej sprawy. W tym sensie rozumiem zamysł odpuszczenia przedstawienia Urbana.

ocenił(a) film na 8
taboret_filmweb

Co to za wytłumaczenie? Przecież na to jaką świnią był/jest Urban są dowody! Więc jaki proces, jakie zniesławienie???

ocenił(a) film na 8
birkucik

Z tego co wiem ta kanalia nie ma sobie nic do zarzucenia.

ocenił(a) film na 8
Baz64

Oj brakuje. Za to Kiszczaka i Jaruzelskiego przyjaciol pewnego Nadredaktora już nie.

Baz64

A Urban był w to zamieszany? Poważnie pytam, bo nie znam sprawy zbyt dokładnie. 3 lata miałem, jak wprowadzili Stan Wojenny.

ocenił(a) film na 7
kinomanpl

Tak, Urban i Kiszczak brali udział w zatajaniu smrodu milicji i szerzeniu dezinformacji na temat śmierci Przemyka.

cykucyku

Dzięki za wyjaśnienie. Tego nie wiedziałem. Czytałem tylko, że Przemyka zatrzymała milicja, bo nie miał przy sobie dokumentów. Potem ciężko go pobili na komisariacie.

Baz64

film robil canal +, w tej stacji ma udzialy m.in. tvn (stacja byla wczesniej zwiazana z grupa canal +), tvn zalozyl walter, walter to kolega urbana (z czasow komuny)

Baz64

W lutym 1983 Jerzy Urban zaproponował gen. Czesławowi Kiszczakowi utworzenie w ramach MSW PRL specjalnego zespołu propagandowego, który miał prowadzić czarną propagandę antysolidarnościową i kampanię na rzecz poprawy wizerunku służb podległych MSW w społeczeństwie; do takiego zespołu rekomendował Mariusza Waltera[12]. W swoim liście do Kiszczaka określił Waltera jako „najzdolniejszego redaktora telewizyjnego w Polsce, organizatora i koncepcjonistę”[9], „członka PZPR”, ale „raczej profesjonalistę niż polityka”[11]. Koncepcja utworzenia zespołu została odrzucona przez MSW[13]. Według „Newsweeka” sam Mariusz Walter nawet nie wiedział o planach powstania tego organu.

ocenił(a) film na 6
Baz64

Racja, jeszcze jak widać za wcześnie jest na rozliczanie prlu, a przede wszystkim rozliczenia procesu przemian ustrojowych. Liczę, że w przyszłości powstaną filmy, które rzetelnie o tym opowiedzą.

ocenił(a) film na 9
Baz64

Nie mogli znaleźć aktora z równie wielkimi uszami

ocenił(a) film na 10
Baz64

przecież był w filmie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones