PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=828357}
6,4 14 422
oceny
6,4 10 1 14422
4,0 6
ocen krytyków
1800 gramów
powrót do forum filmu 1800 gramów

Cieszę się, że w Polsce powstaje film ukazujący kobiete która nie może mieć dzieci. Często borykamy się ze stereotypem, że cos może być z nią nie tak. A formy macierzyństwa mogą być różne, nie tylko biologiczne.

gabrysiaparczewska

Też tak pomyslałam jak zobaczyłam zwiastun, Na pewno jest to film, który daje pole do dyskusji.

gabrysiaparczewska

A przy okazji wydaje się nie wiać patosem. Opowiada może niełatwą historie, ale w przystępny sposób nawet dla nastoletnich widzów.

marietamarecka

Patosem nie wieje. Temat jest po prostu strywializowany. I ten happy end. Rzeczywistość nie jest taka słodka. A z takim przeświadczeniem kończy seans widz. Zwłaszcza nastoletni.

gabrysiaparczewska

choćby nie wiadomo jak wspaniała była to niewiasta, prawdziwą matką nie będzie

MisterTornister

Podaj definicje prawdziwej matki...

Ewelina1907

matka to rodzicielka przecież

MisterTornister

Na "mama" trzeba sobie zasłużyć. Mój dziadek mówił, że (przepraszam za wulgaryzm) "pie***yć to się każdy idiota potrafi", na określenie mama i tata zasługują Ci, którzy się dzieckiem zajmują i potrafią wychować, a nie tylko wypchną na świat. Pozdrawiam.

Rejka83

Pani opinie i emocje na ten temat nie zmienią faktów. Ojciec który bije żonę i ćpa jest ojcem, poukładany ojczym nim nie jest. Pozdrawiam również.

MisterTornister

Kobieta, która urodziła, jest tylko kobietą, która urodziła. Mężczyzna, który bije żonę i ma dziecko, jest mężem w świetle prawa, bo ma na to papierek i dawcą spermy, bo dziecko ma jego geny. W świetle prawa może bardzo szybko przestać być "ojcem".

Rejka83

A więc nie ma Pani na myśli małżeństwa, rodziny, tylko jakieś świeckie kontrakty oparte na grzechu.

"Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałem."
~ Rdz 2:24

Rejka83

święte słowa Alleluja!!

ocenił(a) film na 7
MisterTornister

moim zdaniem liczy się kto wychował dziecko a nie kto je urodził

ocenił(a) film na 4
Bartosz_Bednarek

Liczy się jedno i drugie. Jedna daje geny (50%, bo drugą połowę ojciec biologiczny), druga całą resztę. „Efekt finalny” to dorosła osoba, która buduje swój byt dalej.

Bartosz_Bednarek

wolałabym być wychowana na człowieka przez matke adopcyjną niż być nikim przez kogoś kto mnie urodził i nie umiał zapewnić przyszłości ani startu w dorosłość

ocenił(a) film na 8
MisterTornister

warto może żebyś się wybrał na ten film, może zmieni to Twoje myślenie..

Arek_Sontak

rewolucja poczyniła tak olbrzymie szkody w głowach cywilizowanych ludzi, że zapominają takich podstaw jak znaczenie słowa 'matka'

MisterTornister

i przez takie (szkodliwe w mojej opinii) przekonania wiele par w Polsce nie decyduje sie na adopcję mimo niepołodności, pomyślał Pan o tym?

edyta_aff

Prawda nie jest szkodliwa szanowna Pani.

gabrysiaparczewska

Nowe otwarcie na temat macierzyństwa, w końcu teraz wiele par ma problem z płodnością.

gabrysiaparczewska

MisterTornister sa matki biologiczne i one daja zycie. Są matki z serca, które do końca życia będą przy dziecku, które dała im matka biologiczna. Film rewelacyjny ❤

ewelinabudasz

w rozumieniu przenośnym tak, natomiast każdy ma dwie matki - rodzicielkę oraz Matkę Bożą.

ocenił(a) film na 8
gabrysiaparczewska

Zgadzam się w 100 procentach, film walczy z tabu niepłodnosci. W Polsce, bardzo katolickim kraju, wciąż posiadanie biologicznego dziecka jest fundamentem tworzenia rodziny. A najważniejsze żeby rodzicem stać się z wyboru, a nie z przypadku.

przemekpapiez

"wciąż posiadanie biologicznego dziecka jest fundamentem tworzenia rodziny" - nigdy nie przestanie, ponieważ tak zostaliśmy stworzeni przez Boga.

MisterTornister

Chyba forum filmowe pomyliło Ci się z rekolekcjami.

GimmieShot

bez Boga ani do proga :)

ocenił(a) film na 6
MisterTornister

Przecież to troll ale się dajecie

controll

Wybaczam. :)

MisterTornister

Przykro czyta się twoje wypowiedzi. Najgorsze, że popierasz je religia, w której rzekomo chodzi o szanowanie bliźniego, a finalnie zagorzali katolicy najbardziej zieją nienawiścią

milena_siemianowska84

Nienawiść jest grzechem.

ocenił(a) film na 5
gabrysiaparczewska

A może nie każda kobieta MARZY o tym, by być matką? XXI wiek. Tak ciężko to zrozumieć?

esther_greenwood

ja nie marzę o dziecku i mam przecież wolny wybór prawda?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones