PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=816980}

1917

7,7 86 588
ocen
7,7 10 1 86588
7,1 51
ocen krytyków
1917
powrót do forum filmu 1917

Film absolutnie mega słaby. Na pewno nie jest to film wojenny. Dwójka ludzi sobie maszeruje przez puste pola. W połowie drogi jeden ginie, następnie po przejściu kolejnych km pól drugi dociera do celu i odwołuje atak. Koniec filmu.

ocenił(a) film na 10
arasik

Przy takich opiniach.. To szkoda czasu wogole zaglądać tu na filmweb, można pisać byle co i byle jak, nie mówiąc już u spoilerowaniu fabuły, brak słów. Film sam oceniam 10/10, za dodatkowy przekaz w jakim jeden z bohaterów "zaraża" drugiego swoim humanizmem.

namiar81

O nie, istnieją ludzie o odmiennej opinii ode mnie. Co za beznadziejny portal.

ocenił(a) film na 10
SLAVKING

Czytać ze zrozumieniem! Choć widzę, że z tym jest tu problem. I Jeszcze raz powtarzam...nie chodzi o ocenę tylko jej jakość, przydatność. A spoilerowanie wogole dyskwalifikuje oceniajacego... Nie ma nic gorszego w opinii.

namiar81

Przecież gość zaznaczył, że jest spoiler, więc w czym problem? Poza tym, nie Tobie ani mi oceniać "jakość i przydatność opinii". To, że jest skrajnie odmienna od Twojej (która też jest dosyć skrajna), nie czyni jej gorszą.

ocenił(a) film na 10
SLAVKING

Heh.. Przydatność opinii oznacza m. in. że ktoś kto nie wydział filmu może przeczytać taką opinie (jedna, dwie, dziesięć ) i na tej podstawie zdecydować o wybraniu się do kina, Ponieważ spoilerujesz cała fabułę twoja opinia nie może więc być czytana - to chyba oczywiste, stąd przydatność twojej opinii jest żadna... Zresztą pisanie: "na pewną nie jest to film wojenny" jest absurdem- to jest film wojenny. Rozumiem, że zabrakło ci w filmie wielkich bitew, patosu i akcji która się z tym wiąże..(może jak w stylu Pearl Harbor). To nie jest taki film...

namiar81

Przez takich "znawców" kina jak ty, Polacy wybierają denne seanse.

ocenił(a) film na 3
isleena

Prawda , zwiastun zachęcił do obejrzenia ,jednak sam film już na przysłowiowych zapałkach oglądałem by nie zasnąć xD

ocenił(a) film na 8
Filmmaniak1

Mam przeczucie, że film oglądałeś na laptopie bo ja mogę zapewnić, że na 7.1 muzyka i udźwiękowienie nie pozwalają na sen.

ocenił(a) film na 3
namiar81

No i jak widać miałem rację. Dostali Oscary w tzw. kategoriach pocieszenia. Przepadli w najważniejszych kategoriach. Dlaczego? Bo ten film był przeraźliwie nudny, nie było w nim niczego odkrywczego, trzymającego w napięciu. Trochę przypominało mi to pewną grę ekonomiczną. Gdzie budujesz tory od kopalni do elektrowni. Stawiasz lokomotywę i włączasz guzik. Po czym tacy ludzie jak ty fascynują się jak kolejka jedzie z punktu A do B.

ocenił(a) film na 8
arasik

Wtrącę się bo od tego co tu czytam już oczy bolą, jeśli kategoryzujesz filmy na takie z "dobrym Oskarem", na filmy "ze słabym Oskarem" oraz na film " bez Oskara"... to bardzo współczuję gustu.. ale jak kiedyś powiedział bardzo mądry człowiek są gusta i guściki, i żeby było jasne, bzdety które wypluła twoje głowa należą do tej drugiej kategorii.

ocenił(a) film na 5
namiar81

Ale przecież nie napisał byle czego, tylko prawdę w wielkim skrócie.

ocenił(a) film na 1
arasik

Ten film to jakies nieporozumienie. Nuda . Dobre kino wojenne to Szeregowiec R, Furia, Bylismy zolnierzami ale nie ten..W kinie zaledwie kilka osob co nie dziwi.

ocenił(a) film na 10
fajna84

I z taką opinią nie polemizuje już ................ PS Zresztą nie od dziś wiadomo, że dla niektórych białe jest czarne a czarne jest białe :)

fajna84

Brawo!

ocenił(a) film na 9
fajna84

Założyć konto, żeby zmieszać z błotem jeden film. Nigdy tego nie zrozumiem.

arasik

Ale się wysiliłeś(aś). Super recenzja - zero treści 2 spoilery. Po co w ogóle siadać do klawiatury?

_marecki

No, właśnie. Pewnie w ogóle nie widziałeś filmu skoro piszesz takie brednie.

ocenił(a) film na 3
_marecki

Nie pisałem recenzji ale komentarz. Recenzje są w innym dziale. Trudno byłoby ją napisać do takiego gniota.

arasik

Popieram. Nuda i beznadzieja. Nie piszcie, że film jest dobry, bo to badziew!!!

ocenił(a) film na 10
isleena

Z chwilą pojawienia się tu Isleny ta dyskusja sięgnęła bruku.. Ale widocznie takie twoje tu "misje" na tym portalu - wywołać niesmak i obrzydzenie. Gratuluję skuteczności. W końcu jak się tu siedzi godzinami to pewnej praktyki się nabywa..

ocenił(a) film na 4
arasik

Arasik, brawo. Nie umiałem zwięźle opisać mojej dezaprobaty po tym filmie, wyręczyłeś/aś mnie.
Nie mogę się nadziwić, że ludzie wkręcają się w niego niczym Namiar81.

ocenił(a) film na 3
Filmozjad_pospolity

ja też. Ale są też tacy co dają 10-tki filmom Vegi więc nic mnie już nie zaskoczy

arasik

Fajnie, że piszesz taki spoiler bez żadnego ostrzeżenia. Takim jak ty powinno się łamać ręce. Niestety jest to nielegalne, więc wymyślę coś legalnego , ale odpowiedniego. Do zobaczenia

ocenił(a) film na 3
JackCarver

Masz napisane wyraźnie w tytule wytłuszczonym drukiem - uwaga spojler...

arasik

Odwołuje co napisałem. Ze spoilerami to przegiąłeś totalnie, ale film jest tak słaby, że to nie robi różnicy. Jednak weź na wstrzymanie i nie pisz więcej, jak się kończy film. To jest naprawdę draństwo.

ocenił(a) film na 4
JackCarver

O jezu, człowieku, jeśli masz napisane ostrzeżenie o spojlerze, to czemu zaglądasz do takiego komentarza???! Gdzie masz głowę? Jeszcze się bez sensu czepiasz: "tak, widziałem ostrzeżenie, ale myślałem, że spojler nie dotyczy końcówki..." A czego ma dotyczyć? Tylko przedziału od 23 do 42 minuty?!!!
Dżizas, weź idź męczyć kogo innego swoją bezmyślnością.
Napiszę Ci drukowanymi literami:

KOMENTARZE OZNACZONE JAKO SPOJLER POWINNI CZYTAĆ TYLKO CI, KTÓRZY JUŻ OBEJRZELI DANY FILM.

Ewentualnie jeszcze tacy, dla których nie liczy się element zaskoczenia.

ocenił(a) film na 9
arasik

Masz rację film jest mega głupi odtwórczy i przewidywalny - ma początek, grają w nim aktorzy i ma koniec... nuuuuuda!!!
100% wszystkich filmów ma ten sam nudny schemat.
Jak czytam takie wypociny to mi się flaki przewracają, no ale cóż, każdy może sobie swoje durnoty wypisywać w internetach - nawet ja.
Swoją drogą, jakbyś nieco poznał historię bitew I WŚ, wiedziałbyś, że większość bitew i rozkazów była kompletnie durna, a ludzkie życia tracono tam hurtowo w imię ambicji i durnych planów dowództw. Jednego dnia tracono setki ludzi w głupim ataku który pozwolił zdobyć 50m pola walki, drugiego dnia cofano się o 150m. Ale co ja ci będę tłumaczyć i tak pewnie masz "lepsze" pojęcie. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones