PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=433913}

2012

6,2 270 436
ocen
6,2 10 1 270436
4,6 19
ocen krytyków
2012
powrót do forum filmu 2012

Strasznie na niego czekałem i nie dość że się nie zawiodłem to jeszcze porządnie mnie zaskoczył. Zdecydowanie najlepszy film roku. Jeśli chodzi o temat samego kataklizmu, przepowiednie, co go spowodowało, jakie kataklizmy mogą wystąpić w tym 2012 roku to jest temat rzeka i na pewno nie ma co o tym gdybać w temacie filmowym. Znajdą się tutaj setki teorii, kpin itp a nie o to chodzi. Reżyser chciał przedstawić katastrofę która już się kiedyś wydarzyła i która z pewnością się jeszcze nie raz wydarzy na naszej planecie, taka jej natura i kolej rzeczy - co do tematu to przy okazji odsyłam na http://www.paranormalne.pl/index.php - najlepsze polskie forum gdzie o 2012 roku nigdzie tyle nie znajdziecie jeśli kogoś to interesuje. Wracając do samego filmu to w gatunku katastroficznym nie można się spodziewać nie wiadomo jak ambitnego kina, z inteligentnymi dialogami rodem z Romea i Julii, tutaj zwraca się uwagę przede wszystkim na efekty itp. tak jak w filmach typu Pojutrze, Armagedon, Jądro Ziemi. Na mnie trzęsienie ziemi w Los Angeles (wraz z zatonięciem części kontynentu - co jestem głęboko przekonany mogło stać się z legendarną Atlantydą) wybuch Yellowstone, czy też fala tsunami najfajniej przedstawiona w Waszyngtonie wywarły ogromne wrażenie !!! Za samo to już daję dyszkę ! Zaskoczyły mnie arki bo faktycznie spodziewałem się że będzie motyw ze statkami kosmicznymi, Fajna rola Charliego Frosta :) Hmmmm mogę przyczepić się jedynie do tego jak runęła Bazylika Św. Piotra - chyba mało realne żeby zawaliła się w ten sposób i się poturlała :/ Tutaj przesadzili ale i tak daję maxa i film wchodzi do moich ulubionych :)

ocenił(a) film na 2
ufo254

Co do bazyliki św. Piotra jej długość jest znaczne większa niż wysokość(Mimo iż też jest kolosalna),natomiast kopuła znajduje się dość daleko od fasady,zatem nie mogła spaść na plac,a jak już to waląc się do wnętrza.

ocenił(a) film na 10
Fabian3200

Wiem wiem, byłem w Watykanie dwa razy ;)

ocenił(a) film na 2
ufo254

Odpowiedziałem na podstawie zdjęć z Watykanu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones