PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=341466}
6,3 51 205
ocen
6,3 10 1 51205
7,1 23
oceny krytyków
33 sceny z życia
powrót do forum filmu 33 sceny z życia

Z tego co pamietam to jak w telewizji reklamowali ten film to padly slowa : "... nowa polska komedia tworcow..." bla bla bla. Wlaczam film z zamiarem posmiania sie troche a tu co widze dramat jakis. W dodatku zalosny i bezsensu. Jak mozna tak bezczelnie ludzi oszukiwac. Od razu przypomina mi sie jak reklamowali Hostel , "nowy film Quentina Tarantino" szkoda tylko ze byl on tylko jednym z producentow, zalosne. Takie cos pokazuje nam ze nawet producentowi nie podobal sie film skoro musi sie uciekac do takich trickow zeby go sprzedac. A nawet pomijajac te wszystkie kretactwa to i tak uwazam ze film nie jest godny polecenia, zycie przecietnego polaka jest juz i tak dosc szare, po co jeszcze w kinie sie dolowac?

hiena6

masz problemy z pamięcią
film był reklamowany
jako
największy polski sukces od czasów kieślowskiego

słusznie

ocenił(a) film na 1
sierpniowy

Nie wiem czemu, tak sadzisz. Dla mnie kino jest po trochu sztuka, po trochu rozrywka, powinno albo bawic albo budzic jakies emocje. Ten film nie spelnil zadnego z tych warunkow. Byl wrecz denerwujacy. To jakis spaczony obraz 30 latkow, sam jestem w podobnym wieku i przyznaje lubie poimprezowac, ale chociazby nie wiem jak bardzo byl pijany to NIGDY nie smialbym sie z matki chorej na raka ze wyglada jak trup bo to po prostu ponizej ludzkiej godnosci, moze jeszcze gdyby pochodzili z jakis nizin spolecznych albo patologicznych rodzin , ale to byli przedstawiciele inteligencji , ona artystka, on jakis wirtuoz , matka pisarka itp. A potem bylo jeszcze lepiej ojciec umarl zrobmy sobie imprezke , oblejemy spadek ehhh. No i jeszcze glowna bohaterka "starzy mi zmarli to zaczne sie puszczac , w koncu mam jakas wymowke" ehhh. Naprawde nie wiem co moze sie komus w takim filmie podobac? Jak dla mnie 1,5 godziny wyciete z zyciorysu.

ocenił(a) film na 1
hiena6

P.S. a pamiec mam dobra , nie mowilem o tym dluzszym trailerze ktory mozna znalezc na youtube , ale o tych krotkich wstawkach miedzy reklamami na TVN-nie, tam padly slowa: "...nowa polska komedia..."

hiena6

nie padały


ocenił(a) film na 10
hiena6

kolego chyba Ci sie pomyliło z 'Idealny facet dla mojej dziewczyny' bo jest to film twórców saramowicza i koneckiego ( lejdis,testosteron).

jak piszesz ze masz około 30 lat to wpsołczuje ze jeste staki ograniczony ... nie wiem jakie jets Twoje życie prywatne ale jesteś jeszcze dzieckiem za którego zapewne robi mamusia bo pewnie jestes na jej garnuszku...

film nie miał na celu pokazania ze sie smieja z matki jak wygląda tylko ze maja dość chorej matki ponieważ pomimo że ja kochaja to ta choroba przerasta ich wsyztskich. jets to łamanie pewnego tabu ,niestety polacy maja problem z takimi trudnymi tematami poniewaz tak jak Ty wola ogladac głupie polskie komedie bo wtedy one(filmy) dostarczaja im rozrywki( a sam rozumiesz pod pojeciem kina rozrywke)i nie musza myśleć nad tym czy zostało własnie złamane jakieś tabu tylko czy iza miko ładnie zatanczyła tango...

ja w ostanich 3 miesiącach byłem na 2 pogrzebach,osob które były dla mnie kimś ważnym... uwierz że pomimo miłosci jaka ich darzyłem czasami podczas mszy chciało mi się śmiać ponieważ kościelny był komiczny i nie oznacza to że nie szanuje zmarłęgo tylko miałem tego wsyztskiego dość ...

coach69

szczerze mówiąc
mi się humor w tym filmie podobał
scena w której śmieją się z matki
też
oni zwyczajnie odreagowywali to wszystko

poza tym
każdy inaczej przechodzi przez żałobę

ocenił(a) film na 10
sierpniowy

co do humoru to mi sie podobało to jak ksiądż dawał rozgrzeszenie a Ci go pytaja czy ciągle jest tym księdzem:D

nie ważne kto ,ważne żeby było rozgrzeszenie bo tak nas naucyzli... i tak było i będzie

coach69

rafał maćkowiak jest rzeczywiście świetny
albo "kupiłaś matce lody?" genialnej izy kuny

ocenił(a) film na 10
sierpniowy

matka chce lody a Ty sobie kurwa zdjęcia robisz? ;D

ocenił(a) film na 1
coach69

do coach69
to ogolnie nie twoja sprawa, ale jak juz musisz wiedziec to od 5 lat mieszkam sam i pracuje na siebie, rodzice nic mi w tym nie pomogli, w przeciwienstwie do ciebie, zaloze sie ze na 18-tke dostales ladny samochodzik i zawsze chodzisz w markowych ciuchach
a najsmieszniejsze z tego wszystkiego jest to ze wszystko co mi zarzucasz odbija sie auotmatycznie w twoja strone, mowisz ze jestem ograniczony bo lubie komedie no i co z tego, przynajmniej mozna sie na nich rozerwac a nie kolejny raz dolowac tak jak na tym pseudo filmie, ja w przeciwienstwie do ciebie szanuje gusta innych ludzi, ten film nie podobal mi sie i tak napisalem,
uwazasz sie za lepszego bo ogladasz takie smuty, a ja tylko "...glupie polskie komedie...", ale to ja jestem ten ograniczony tak?
mowisz ze film jest dobry bo przelamuje Tabu, czyli jak ktos zrobi film o pedofilu ktory gwalci dzieci na boisku a potem przezywa z tego powodu wewnetrzne rozterki to tez bedzie fajny film co nie ehhh
zal mi takich ludzi jak ty myslicie ze caly swiat kreci sie wokol was , matka chora a ty myslisz tylko o tym ze znowu bedziesz musial z nia siedziec w szpitalu zamiast pograc sobie z kumplami call of duty, meza nie ma w domu pojde do kumpla on mnie zaspokoji a to ze jego nie ma bo zarabia dla niej pieniadze bo ona jako ARTYSTKA nie zarobi nic to juz niewazne,zawsze tylko ja ja ja, a zycie nie na tym polega czasem trzeba sie tez troche wysilic i to bezinteresownie.

hiena6

ja bym film
o takim pedofilu obejrzał
tylko że w polsce nikt by tego zagrać nie chciał

amerykanie szczęśliwie się nie boją
i powstają na ten temat filmy

ocenił(a) film na 10
hiena6

np złe wychowanie almodovara o pedofilu xD

a tu Cie zaskocze:) mam 21 lat i studiuje na writv :)

na 18nastke siedziałem w spzitalu ponieważ moj ojciec miał zawał i jedyne o czym wtedy myslaem po za wspołczuciem to, to że nie miałem zajebistych urodizn i mowie to otwarcie ponieważ każdy by o tym przez sekudne pomyslał ale by nikt o tym nie powiedział bo uwazałby ze jets to nie stosowne!

i masz racje o pedofilu, byłby to fajny film. a nie kolejnym fajnym filmem było by gdyby zrobili film o tańcu bo w koncu tym tematem jeszcze nie rzygamy ale jestesmy już na skraju.

ale ja nie jestem ograniczony, tez oglądam te komedie i sie na nich śmieje ale są głupie i mi nie mow ze nie( fabuła: ona kocha go, on jej nie po cyzm ja kocha ona go nie po cyzm wsyzscy sie kochaja-mądre).

skoro ty ogladasz tylko komedie które dostarczaja Ci rozrywki to chyba mozesz sie raz zdołować na filmie... ok nie spodobał Ci sie, ale nie pisz ze jest bez sensu bo sens to on ma wiekszy niz Twoje durne wypowiedzi

coach69

do hiena6

Z całym szacunkiem dla kina rozrywkowego, które naszemu wiecznie zasmuconemu narodowi czasem się jednak przydaje, radzę koledze może przy takowym właśnie pozostać jeżeli "33 sceny z życia" nie obudziły w nim żadnych emocji ("...powinno albo bawic albo budzic jakies emocje. Ten film nie spelnil zadnego z tych warunkow..."). A ponieważ, jak rozumiem, wybrał się na ten film wyłącznie dzięki źle skojarzonej reklamie innego filmu, może następnym razem dokładniej zaznajomić się z własnym wyborem spędzenia cennego przecież czasu...?
Rozumiem przy tym również że dla wielbicieli Kochaj i tańcz, Nigdy w życiu czy Gulczas coś tam dramat psychologiczny może być wyzwaniem zbyt skomplikowanym emocjonalnie.
Ps A uprzedzając kolejne potencjalne rozczarowania kolegi absolutnie nie polecam innych ostatnich dobrych polskich produkcji jak np "Cztery noce z Anną", "Rysa" czy "Senność" (na wypadek gdyby producenci również okazali się podstępnie pokrętni;) ).

ocenił(a) film na 10
dasia_3

kolega pewnie widział reklame 'senność' w której mówili 'pierwszy polski tanczeny film' :D hahahahah ale nie on ma 30 lat wiec go zostawmy

ocenił(a) film na 1
coach69

do coach69
"...tez oglądam te komedie i sie na nich śmieje ale są głupie i mi nie mow ze nie( fabuła: ona kocha go, on jej nie po cyzm ja kocha ona go nie po cyzm wsyzscy sie kochaja-mądre..."
no wybacz stary ale jesli ty znasz tylko takie komedie to jestes naprawde ograniczony, wymieniles fabule tzw. komedii romantycznej , a za tymi osobiscie tez nie przepadam
"top secret", naga bron", austin powers", "va banque", chlopaki nie placza", "friday" i wiele , wiele innych to sa dla mnie prawdziwe komedie, jak chcesz moge ci podrzucic wiecej tytulow , bo widze ze nie mogles znalezc dobrej komedii
co do zawalu twojego ojca to wiadomo ze czlowiek jest zalozenia egoistyczny i mysli raczedj o sobie , nic na to nie poradzimy takie mysli przychodze same z siebie ale to wcale nie znaczy ze jest sie czym chwalic
do dasia3
czemu jest tak ze jak ktos powie ze film doceniony przez krytykow mu sie nie podoba , to wszyscy zaraz zakladaja ze pewnie oglada gulczasa, komedie romantyczne i filmy o tanczeniu (ktorych powstawanie zreszta zawdzieczamy wam kobietom, malo znam mezczyzn ktorzy z wlasnej woli poszliby na taki film)

ocenił(a) film na 10
hiena6

napisałem typowa fabułe polskiej komedii jakie teraz powstaja a chyba do kina na coś chodzisz i nie jest to naga broń.

widzisz sam mi przyznałes racje ze takie myśli same przychodza. o to w tym filmie chodzi ze oni powiedzieli głosno o czym my po cichu myslimy bo jest nam wstyd mowić o tym głosno bo jest to nie odpowiednie.

ocenił(a) film na 1
coach69

Po 1 to nigdy nie mowilem ze ogladam tylko polskie komedie to ty to sobie wymysliles, a po 2 to moze cie zaskocze ale w polsce nie powstaja tylko i wylacznie komedie romantyczne, ale tez takie najzwyklejsze wystarczy troche poszperac.Dla przykladu wymienie ci "rezerwat" albo "manne" nie pamietam juz kiedy tak dawno sie usmialem na Polskiej komedii, wiec nie wyciagaj wiecej pochopnych wnioskow bo kiepsko ci to wychodzi.
Co do drugiej czesci twojego postu to owszem przyznalem ci racje ze takie mysli same przychodza i nic na to nie poradzimy , ale nadal twierdze , ze nie ma sie czym chwalic, a juz napewno nie zmienia to faktu ze film byl slaby

ocenił(a) film na 10
hiena6

nie ma to jak porównywać film szumowskiej z rezerwatem rezysera serialu komediowego który na swoim koncie ma 2 filmy;D nic tylko bić brawa ze został doceniony przez takiego konesera jak Ty:D
Ty też sie rozejrzyj i zobacz co było produkowane w ost 2 latach nigdy w zyciu,ja Wam pokaze itp nawet jak była komedia to i tak chodizło o miłosc.

a czy ja mowie ze jest sie czym chwalić? czy szumowska mówi ze jest sie syzm chwalić? nikt nie mowi ze takim zachowaniem powinniśmy sie chwalić!

coach69

nie trzeba się chwalić
ale tym bardziej
nie trzeba się wypierać

ocenił(a) film na 10
sierpniowy

ale kolega chyba myśli że jak się o cyzmś nie mówi to tego nie ma...
typowe dla polaków, tak samo było by z tematyka hivu,homoseksualistów,pedofilii czy innych PROBLEMÓW które kolega by nie zrozumiał bo przeciez to nie jest śmieszne...

mnie tylko dziwi, że film został nagrodzony w locarno ( jakby kolega nie wiedział jest to obok Cannes,Wenecji i Berlina największy festiwal filmowy w europie) został nagrodzony w polsce w każdy możliwy sposób( gdynia,camer image,orły) czyli został nagrodzony przez ludzi którzy się jednak znają na kinie a przez ludzi którzy w ogóle nie mają do czynienia z filmem/kinem został totalnie zbesztany ( opiniuje przez kometarze na filmweb). Na szczęście w polsce jest też dużo ludzi którzy cenią kino i pod jego pojęciem nie mają na myśli strikte rozrywki cyzli ubawu po pachy tylko rozrywke w sensie emocjonalnym/duchowym gdzię mogą sie poprostu rozerwać.

coach69

panie coach69

mnie też to dziwi
ale cóż
tradycja wychowanie mentalność
nie pozwalają większości polaków
zaakceptować takiego obrazu życia
jaki proponuje szumowska w 33 scenach
bo przecież
wg nich
życie tak nie wygląda
a jeśli
to jest to życie zboczeńców psycholi i grzeszników
ewentualnie artystów
czyli
na jedno wychodzi

myślę że to jest powód
dla którego ten film
nie jest lubiany


z drugiej strony
nie ma co narzekać
przynajmniej
możemy sobie popisać

ocenił(a) film na 1
sierpniowy

Z tym rezyserem seriali komediowych to mial byc niby argument na NIE, no stary jesli oceniasz filmy przez taki pryzmat to jestes jeszcze bardziej zalosny niz myslalem
twoja cala szumowska miala o polowe latwiejsze zadanie bo do jednej z glownych rol dostala macka stuhra , jedengo z najbardziej popularnych artystow w Polsce, potem juz tylko producenci dodali plakacik zywcem wziety z reklamy prezerwatyw i juz widownia wzrosla o kilkanascie procent(choc potem pewnie ludzie wychodzili juz w polowie filmu ehhh)
A co do nagrod i krytykow to, to nigdy nie byla dla mnie zadna wyrocznia widac ty nie umiesz sam myslec dlatego to inni ci musza mowic co jest dobre a co nie
ja w przeciwienstwie do ciebie umiem o tym sam decydowac i kazdy kto zna sie choc troche na filmach tez tak robi
w przeszlosci wiele bylo filmow ktore dostaly nawet kilkanascie OSCAROW(a nie jakis kaczek, zab,czy innego zwierzynca) i to niezasluzenie, a bylo ze 3 razy wiecej takich ktore nie zdobyly nigdzie zadnej nagrody a ludzie mimo to byli zachwyceni, wiec tym mnie nie przekonasz
co do tematu filmow to moga byc one
na koniec prosze tylko zebys czytal moje posty do konca , bo juz 3 raz ci pisze ze lubie wiekszosc gatunkow kina, a ty wciaz przypinasz mi karteczke kina rozrywkowego
p.s. mnie tez nie podoba sie fakt ze ostatnio kreci sie najwiecej romansidel, ale to nie tylko Polska w USA jest tak samo , 80% to komedie romantyczne i horrory :(

ocenił(a) film na 10
hiena6

Ty masz 30 lat? czy 10? bo mam wrazenie ze pisze to idiota:|

napisałem gdzieś że jeżeli film ma nagordy tu musi być dobry? napisałem tylko że jest doceniony przez ludzi którzy się znają na filmie ! i to jest tego przykładem (te nagrody)

masz w ogole jakieś pojęcie o kinematografii? hahahaha bo Twoje zdanie że szumowska miała o połowe łatwiejsze zadanie bo do jednej z głownych ról DOSTAŁA stuhra? hahahahahhahahhahahahahahahahahahaha
po 1 sama sobie go tam wzieła a po 2 to nie jest żadna reklama( no tak dla fana kina ROZRYWKOWEGO jest to super aktor z komedii polskich... )

ocenił(a) film na 1
coach69

no wlasnie krecie myslisz ze tak latwo jest wziac sobie stuhra do filmu, dzwonisz sobie i mowisz "czesc maciek zagrasz w moim filmie dam ci najnizsza krajowa ok?" No coz wiem ze to moze byc dla ciebie szok ale tak nie jest, musisz miec odpowiedni tatatatatata(werble bo coach uczy sie dzis nowiego slowa) KAPITAL, tak mlotku kapital taki aktor jak on napewno bierze duza gaze, i o to mi chodzilo ze miala latwiej bo miala wiekszy budzet , myslalem ze chociaz tyle zrozumiesz

ocenił(a) film na 10
hiena6

akurat byłem na wykładzie Maćka i wypowiadał się na ten temat no ale przecież Ty sie znasz na filmie to wiesz zapewne lepiej jak to funkcjonuje.

proszę opublikuj swoje cenne złote myśli w postaci jakiegoś podręcznika bo w czerwcu mam egzamin z historii kina i miałbym się z czegoś nauczyć ! szcegolnie jeżeli chodzi o takie cenne źródło wiedzy:)

nie zapomnij w dedykacji wpisać mnie-jako gówniarza z którym dyskutujesz na filmweb bo przeciez własnie to robia 30latkowie... a nie to co w filmie co ze mnie za idiota ze mogłem tak pomyślec

ocenił(a) film na 1
coach69

Napewno w twoim cudownym swiecie, gdzie zamiast rzeki plynie tecza i gdzie jednorozce sraja motylkami aktorzy nie biora siana za granie w filmach, ale tutaj u nas w rzeczywistym swiecie niestety tak nie jest

co do twojego egzaminu to mam nadzieje ze jest w czerwcu 2099 roku bo w przeciwnym razie nie rob sobie zbyt wielkich nadzieji , bo niestety tylko sie rozczarujesz chlopcze

co do podrecznika to nawet niezly pomysl, poprosze w wydawnictwie zeby dla ciebie zrobili wydanie specjalne z duzymi literkami i zeby bylo duzo obrazkow, bo jak ktos zeby kogos obrazic mowi mu ze marnuje czas dyskutujac na filmwebie , piszac to wlasnie na forum filmwebu musi byc naprwade uposledzony

ocenił(a) film na 10
hiena6

dyskutując na poziomie to tak:) lecz Ty od niego odbiegasz

ocenił(a) film na 1
coach69

oj ale sie wysililes, chyba argumentow zabraklo , jakbys jeszcze kiedys chcial sie czegos nauczyc pisz smialo ;)

hiena6

zatrudnienie stuhra było
wg mnie
ryzykownym pomysłem
bo to jest aktor z szufladki komedia
i myślę że większość go tak kojarzy
więc może to zniechęcić antyfanów
np filmów lubaszenki
do których się zaliczam

ale w 33 scenach życia
pan maciek jest inny
to zupełnie nowe jego oblicze
najlepsza jak dotąd rola

ocenił(a) film na 10
hiena6

nie zabrakło poprostu Ty masz swoje racje ,ja mam swoje i tyle.

ja Ciebie nie przygadam Ty mnie równiez;)





mi tam Maciek nie przeszkadzał:P w końcu prowadził rozdanie nagród w Cannes więc jest ceniony w europie ;p
Kuna i Mackowiak byli super:P

coach69

kuna to najbardziej niedoceniana
z najbardziej utalentowanych
aktorek pokolenia
cielecka
ostaszewska
czy preis
są znacznie popularniejsze
a wcale nie lepsze

maćkowiak to zwyczajne cudo

ocenił(a) film na 10
sierpniowy

ja ta cała preis to w ogóle nie kojarzyłem a co chwile o niej słyszałem zwałszcza ze gra w '4 noce z anna':D patrze na filmweb a ona grała we wsyztskich filmach co widziałem(symetria,komornik,samotnosc w sieci) i sie lekko zdziwiłem:D

cielecka ładna kobieta:P nic wiecej

coach69

widziałeś cielecką w teatrze
podejrzewam że nie
bo nigdy nie napisałbyś czegoś takiego

a jej role w "pokuszeniu" czy "egoistach" są co najmniej dobre

ocenił(a) film na 10
sierpniowy

no możliwe, że bym nie napisał bo jej nie widziałem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones