PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=341466}
6,3 51 206
ocen
6,3 10 1 51206
7,1 23
oceny krytyków
33 sceny z życia
powrót do forum filmu 33 sceny z życia

W jakim momencie życia ogląda się dany film – od tego wiele zależy. Jak go odbierzemy, czy będziemy go przeżywać, czy do nas dotrze. Ja wybrałam go sobie na wczorajsze miłe po południe z przyjaciółką i to był zły wybór. Uważam, że nie można jednomyślnie stwierdzić, że film jest prosty czy trudny. Dla mnie był ciężki, trudno było mi przez niego przebrnąć, bo tak właśnie, uciekam póki mogę od tego rodzaju smutku. Nie chcę się w nim zatapiać póki nie muszę. I cholera, był to zły wybór na po południe z przyjaciółką. Poczytałam sobie trochę na tym forum i to co warto podkreślić, to np. wypowiedź hausera, że ten film to ” wyraz totalnego zamęczenia bliskich sytuacja traumatyczną”.
Polecam też przeczytać całą dyskusję zatytułowaną „6/10 Chory film”, bo może w jakiś sposób pomóc Wam go zrozumieć. Pokazać jak różnie ludzie pojmują film, jak odbierają prawdziwe życie przeniesione do tego filmu i jak porównują film z rzeczywistością. Na uwagę zasługuje końcowa wypowiedź LadyBlackCat.
Reasumując inne wypowiedzi, film faktycznie burzy stereotypowe wartości, dlatego nie jest dla wszystkich. Pokazuję prawdę o reakcjach jednej strony ludzi, ale nie jedynej. Tu warto znowu przywołać słowa hausera. „Większość ludzi(przeciwnie do tych, którzy uważają, że zachowanie bohaterów tego filmu jest nie na miejscu , niesmaczne, bezduszne! itp.)jednak nie ma skrzydeł i nie jest aniołami. To o nich jest ten film.”
Ten film jest oburzający dla wielu pozorantów którzy nie przyjmują i nie tolerują(a jakie mają do tego prawo?)tego jak inni przeżywają śmierć bliskiej osoby. „Żyje w olbrzymim chaosie, w którym nie może znaleźć czasu na refleksję. Człowiek w tym filmie jest istotą słabą, która bardzo łatwo rozpada się na kawałki, niszcząc siebie i innych.”- dobrze opisuje tu duude. Jednak – ludzie tutaj próbują jakby bronić bohaterów, a może siebie? Jestem tylko człowiekiem, to nie moja wina, że tracę nad sobą kontrolę. Ale czy faktycznie nie potrafimy nad sobą zapanować? Dobrze, że ten film budzi kontrowersje. Dobrze, że zachodzi głęboko w pamięć i dobrze, że zmusza nas do myślenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones