PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1494}

451 stopni Fahrenheita

Fahrenheit 451
7,4 9 789
ocen
7,4 10 1 9789
7,4 12
ocen krytyków
451 stopni Fahrenheita
powrót do forum filmu 451 stopni Fahrenheita

Czy posiada ktoś recenzje i opinie z czasów kiedy ten film miał premierę?

Jestem bardzo ciekaw jak tematyka tego filmu została odebrana w 1966 roku. Jestem pewien, że w tamtym czasie zdecydowana większość ludzi czytała przynajmniej jakieś badziewie. Pytam bo moim zdaniem wiele z zjawisk przewidzianych w tym filmie możemy dziś zaobserwować. Na przykład fakt, iż żyjemy w kraju w którym w zeszłym roku 60% ludzi nie przeczytało ani jednej książki, szerzej żyjemy w czasach gdzie podobnie jak w filmie molestuje się nas obrazami. Wszechobecne bilbordy, ekrany ledowe, "artykuły" w internecie, gdzie więcej miejsca zajmuje zdjęcie niż słowa, tweeter, slogany, które nie mają treści, wreszcie ta apka na smartfony (street view czy coś takiego) to już w ogóle kolejny wymiar tej rewolucji bo właściwie nadbudowuje rzeczywistość.

Byłbym bardzo wdzięczny gdyby mi ktoś coś podklepał. Może być po angielsku.

ocenił(a) film na 10
kosa480

Olej jakieś tam archiwalne recenzje, sięgnij lepiej po powieść Raya Bradbury'ego.

ocenił(a) film na 8
jeti

Niby jak miałoby mi to pomóc?

ocenił(a) film na 10
kosa480

A w czym niby recenzje Ci mają pomóc? Nie masz własnego zdania o filmie?

ocenił(a) film na 8
jeti

Ja jebe... ziomek weź najpierw przeczytaj mój post, a potem udzielaj odpowiedzi.

ocenił(a) film na 10
kosa480

Pięknie się chłopcze wypowiadasz:-) To jak film był prawie pół wieku temu odebrany, nie ma chyba większego znaczenia, skoro jest jak jest.

ocenił(a) film na 8
jeti

lol:D Czyli kontekst nie ma znaczenia? Z takim podejściem możesz powiedzieć tylko czy coś Ci się podoba czy nie i na tym koniec.

ocenił(a) film na 9
kosa480

Widziałam ten film w kinie, gdy byłam bardzo młoda. Film wywołał poruszenie i był mocno dyskutowany, ale wizja świata bez książek wydawała się ludziom kompletnie nierealna i niemożliwa. Ludzie wychodzili po seansie i głośno mówili, że taki pomysł to coś chorego, bo jak można palić książki? Słowem, film robił wstrząsające wrażenie. Prawdę mówiąc, na mnie do dzisiaj robi takie wrażenie, a to dlatego, że boje się, że tak może kiedyś być.

IrenaSz

Niestety w tej chwili już tak jest. Co prawda pali się książki raczej by ogrzać mieszkanie, ale jednak. Biorąc jednak pod uwagę prąd, jaki występuje w dzisiejszych czasach już niedługo nie będzie książek papierowych. Będą istniały jedynie multimedialne, w które tak naprawdę państwo może spokojnie ingerować i zmieniać historię według własnej woli. Najśmieszniejszy jest fakt, że biblioteki nie przyjmują starych książek tylko nowe. Mam mnóstwo bardzo wiekowych i chciałam oddać, w żadnej nie wzięto, bo ,,tego nikt nie czyta", cóż... Jak nikt, skoro ja przeczytałam już je tyle razy, że znam na pamięć?

ocenił(a) film na 9
avis90

I tego właśnie się boję. Sama mam w domu spory zbiór książek, ostatnio niestety nie kupuje nowych, bo jestem już starszą rencistka i po prostu nie stać mnie na nowe książki, ale to nie znaczy, że nie czytam. Gdy ktoś z bliskich kupi dobra książkę, to ona "kursuje" później od jednej do drugiej osoby, wie czytam także nowe. A wiele książek tez czytam po wiele razy. Książka medialna to nie to samo - owszem, treść jest, ale przyjemność czytania żadna. Np. mnie oczy bolą od tego błyszczącego ekraniku. No i brak przyjemności dotykania ulubionych papierowych kartek. Pozdrawiam bratnia duszę.

IrenaSz

Znam ten ból, nie jestem rencistką, młodą osobą, ale niestety pieniędzy w tych czasach nie starcza na taką ,,ekstrawagancję" jak to mawia sąsiadka. U mnie jest dokładnie tak samo! Jeśli ktoś znajomy kupi książkę nową, albo wypatrzę coś czego nie czytałam - zaraz idzie w obieg :) Ja mam tak samo, zwłaszcza że nie umiem sobie przerwać - jak zacznę czytać tak czytam aż do upadłego. Zresztą... Nie wszędzie komputer można wziąć ze sobą, nawet przenośny, a książka? Wszędzie się zmieści, niewiele waży i ciężej ją zniszczyć, niż te elektroniczne graty :) Przyjemność dotykania i ich specyficzny zapach, zwłaszcza tych starych! Również pozdrawiam :) Dobrze poczuć, że po drugiej stronie ekranu jest ktoś kto czuje tak samo :)

ocenił(a) film na 9
avis90

Witam Cię serdecznie! Jak miło, że ktoś czuje podobnie! Mimo mojego starszego już wieku, umiem posługiwać się komputerem i laptopem, mam internet, ale... Tradycyjna książka ma w sobie niepowtarzalne odczucia i chyba nigdy nie zamienię tego na jakiś mail-book. Cieszę się, że i młodzi ludzie czują to samo! Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie!

IrenaSz

W dobie dzisiejszej mechanizacji życia ciężko byłoby nie potrafić się posługiwać :) Muszę wyznać, że o dziwo jest bardzo dużo młodych ludzi, których znam i sądzą tak samo! Ale niestety rynek rządzi się większością, a nie mniejszą... I książki zamiast tanieć - drożeją. Ja też nie zamierzam nigdy rezygnować z przyjemności przerzucania kartek, gdy uśmiecham się lub płaczę czytając papierową wersję - czuję się swobodnie, jak ze starym przyjacielem, a te wszystkie elektroniczne cacka... Uhh... Mam wrażenie, że robię coś czego powinnam się wstydzić :) Pozdrawiam ciepło w ten chłodny wieczór :)

ocenił(a) film na 9
avis90

Witaj! Bardzo się cieszę, że są takie młode osoby jak Ty i Twoi przyjaciele! Akceptuję to, co przynosi nam nowa współczesność! Mało tego - uczę się tego, by być choć trochę "na czasie", mimo mojego wieku ! Ale stara książka ma w sobie "to coś" , którego się nie wyrzeknę .... póki mogę! Serdecznie pozdrawiam! - Irena.

IrenaSz

Niestety, jeśli nie zaakceptujemy teraźniejszości to nie znajdzie się dla nas przyszłość, a tak... Mamy szansę przeforsować chociaż w niewielkim stopniu nasze wartości :) Nigdy nie warto się jej wyrzekać, co by się nie działo. Wystarczy świeczka, żeby poczytać książkę papierową, a żeby poczytać e-booka już nie ;) I oto największy plus ,,staroci" :) Pozdrowienia, Jadwiga :)

ocenił(a) film na 9
avis90

... wystarczy świeczka... wspaniale to napisałaś ! Pozdrowienia - Irena.

ocenił(a) film na 7
avis90

Do ebooka wystarczy czytnik z podswietleniem, także ten, chybiony argument. Poza tym, ebook, książka, audiobook to ciągle czytanie - na różny sposób ale zawsze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones