PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1494}

451 stopni Fahrenheita

Fahrenheit 451
7,4 9 789
ocen
7,4 10 1 9789
7,4 12
ocen krytyków
451 stopni Fahrenheita
powrót do forum filmu 451 stopni Fahrenheita

Po co by ktoś miał palić książki? Przecież ich tak nikt nie czyta, skoro jest Internet.

ocenił(a) film na 10
xtomix

Ą jakby internet był kontrolowany i cenzurowany przez władzę?

ocenił(a) film na 8
jeti

to powstałoby coś innego na jego miejscu

jak mamy do czynienia z cenzurą to twórcy gimnastykują się jak ją ominąć i powstaje coś cennego

a jak ograniczeń nie ma to co jest? sama komercja

ocenił(a) film na 10
xtomix

Powstałoby coś innego i też byłoby to nielegalne i zwalczane, Twórcy staraliby się swoje poglądy przekazywać i byliby napiętnowani.
I gdzie w tej wizji komedia?

ocenił(a) film na 8
jeti

Komedią jest właśnie to, że ludzie czytają książki, gdy są zabronione, a nie wtedy gdy się ich do tego zachęca.




ocenił(a) film na 10
xtomix

Może jest to spowodowane natłokiem różnych informacji właśnie z sieci, intelektualny fast food. Może wizja zawarta w tym filmie zaczyna się sprawdzać? Nie wydaje mi się to śmieszne i ja czytając książki nie czuje się dziwadłem.

jeti

A wg. ciebie internet nie jest cenzurowany ?

ocenił(a) film na 10
ikcibaZlewaP

No z pewnością jakieś służby się tym zajmują, ale bardziej pod kątem materiałów nielegalnych. Radykalniej to z pewnością wygląda w państwach jak Chiny, Iran czy Korea Północna ( chociaż nie wiem czy w KP w ogóle mają internet)
PS- na FW też cenzurują wypowiedzi;-)

ocenił(a) film na 3
jeti

W Korei Północnej mają własną sieć.

ocenił(a) film na 7
xtomix

No proszę - wystarczy nawet lekko zatrollować, a już dyskusja na rolkę sraczpapiuru...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones