PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1494}

451 stopni Fahrenheita

Fahrenheit 451
7,4 9 796
ocen
7,4 10 1 9796
7,4 12
ocen krytyków
451 stopni Fahrenheita
powrót do forum filmu 451 stopni Fahrenheita

poszukuję wydania na dvd - nie ma na allegro, ani w empiku, merlin też nie ma go w swojej ofercie. Chodzi mi oczywiście o polskie wydanie, gdyż zagraniczne są ogólnie dostępne.

użytkownik usunięty
Lady_of_the_Rings

Ściągnij film z neta, a napisy programem napiprojekt. Jak nie chcą Ci sprzedać filmu, to po co się prosić? Olej ich, twórcy i tak co mieli zarobić, to dostali od wytwórni. Wytwórnia zarobiła na wyświetlaniu filmu w kinach, a wydawanie filmów na DVD to zdzierstwo i chamstwo, próba wmówienia nam, że kupując wspieramy artystów, a ściągając film okradamy ich ....
Artysta powinien się cieszyć, że jego przekaz dociera do wielu ludzi, a nie myśleć o pieniądzach. Gdzie są tacy artyści dzisiaj? Tak jak malarze, którzy przymierali głodem, malowali w jakichś rozpadających się chatach, a sławę zdobywali po śmierci? Niestety jest ich niewielu, a większość robi gówno dla pieniędzy i udaje strasznie pokrzywdzonych, jak zarobią 5 milionów zamiast 10.
Się rozpisałem nie na temat.
Co do filmu
Obejrzałem go i wydał mi się nierealny, zbyt cukierkowy.
Przełączyłem kanał, widzę tępy teleturniej na Polsacie z pustą idiotką gadającą jakieś głupoty. Dzwoni jakiś kretyn i podaje hasło, które średnio rozgarnięty dziesięciolatek by wymyślił (a czasami blondyna sama je poda, i czeka aż kretyn zadzwoni i powtórzy). Jegomość dostaje marne parę groszy i się cieszy, tak jakby co najmniej Amerykę odkrył.
No i jednak to się dzieje, niby niemożliwe, nierealne, ale daliśmy się ogłupić wszechwładnej telewizji (no i internetowi, ale powstania takiego wynalazku Truffaut nie przewidział) ...
Państwa także w tym uczestniczą, np. USA, ja bym w życiu tam nie chciał żyć, czy WB, współczesne państwa policyjne inwigilujące ogłupione społeczeństwo przyzwalające na takie praktyki ...

ocenił(a) film na 10

Ja też widziałam ten film i bardzo mi się podobał. Powiem więcej - to jeden z moich ulubionych filmów, dlatego bardzo mi zależy, aby posiadać oryginał :).

Fakt faktem 'Fahrenheit 451' jest filmem przerysowanym i na pozór nierealnym, ale kto wie...może kiedyś rzeczywistość będzie właśnie tak wyglądać? Nigdy nic nie wiadomo.

BTW, ja też nie znoszę tych teleturniejów i innych konkurso-podobnych badziew - a już w szczególności nie mogę patrzeć na wszystkie tańce na lodzie, z gwiazdami, i Bóg wie, co tam jeszcze. Zamiast wydawać kasę na nowe porsche dla znanych gwiazd, przekazaliby tą całą kasę na jakieś instytucje charytatywne albo hospicja, tam by się pieniądze bardziej przydały.

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam :)

użytkownik usunięty
Lady_of_the_Rings

A wyszedł w polsce?Bo jak nie wyszedl to cudów nie bedzie...

ocenił(a) film na 10

Wydaje mi się, że tak, ale ręki nie dam sobie uciąć. Pamiętam, że widziałam kiedyś płytę 'Fahrenheitem 451' w sklepie (zanim go obejrzałam), ale nie wiem, czy było to polskie czy zagraniczne wydanie :(.

użytkownik usunięty
Lady_of_the_Rings

Google w kazdym razie nic nie znajdują.Jak by było to by pokazywało 'nakład wyczerpany' albo 'towar niedostępny'.Wydaje mi się że jednak mogło nie wyjśc... chodź powiem ci szczerze że mam jakies migi że w zwierciadle było o_- ale wygląda na to że to tylko złudzenie.

użytkownik usunięty

zresztą ...dzwięk i tak jest 2.0 powinnas sobie darowac i zgrac Divix.Ewentualnie wydrukowac zagraniczną okładkę ;).

ocenił(a) film na 10

Tak na pocieszenie chyba tak zrobię :D

ocenił(a) film na 10

No właśnie szukałam tak, jak Ty i też nie udało mi się znaleźć w ten sposób polskiej wersji. Pewnie masz rację, że nie wyszedł, a wydanie, które widziałam było zagraniczne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones