PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95431}

Alamo

The Alamo
6,3 3 581
ocen
6,3 10 1 3581
Alamo
powrót do forum filmu Alamo

pod dowództwem por. Witolda Dębickiego, który znalazł się w USA po upadku powstania listopadowego. A w filmie o tym ani słowa. Jak zwykle Amerykanie w takich sytuacjach 'zapominają' o drobnych, acz ważnych szczegółach...

chriss1974

A skąd ta informacja? Nawet nie udało mi się tego wygooglować. Jeśli podrzucisz linka lub zaproponujesz książkę to chętnie poczytam.

Remig

'Asfaltowy Saloon' Waldemara Łysiaka. Kapitalna książka, nie tylko ze względu na tę informację oczywiście ;) Polecam!

Remig

Hmmm.... Szczerze mówiąc właśnie 'zgłupiałem' jeśli chodzi o nazwisko owego porucznika. Nie jestem pewien, czy nie pomyliłem go z aktorem Witoldem Dębickim, oczywiście wyłącznie ze względu na nazwisko (też jakoś od dębu). Książkę czytałem wiele lat temu, mogłem coś pokręcić, aczkolwiek na pewno nie co do meritum - informacja jest na pewno wiarygodna :) Dębicki, albo Dębowski...

chriss1974

No właśnie mi też coś za często wyskakiwał Stefan z Ekstradycji :) , stąd prośba o źródło. Skoro w nazwisku wystąpił błąd, spróbuję zapolować na książkę, tematyka wszak interesująca, dzięki za info.

ocenił(a) film na 5
Remig

Należy szukać Napoleona Dembickiego. Jest on znany ze sporu o spadek po nim, chodzi o sporą kasę, ponieważ jako walczący z Meksykiem dostał tereny na których odkryto później ropę. Gdzieś wyczytałem że chodzi o 40 000 000 000 $

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones