PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107972}

Alfie

6,5 26 933
oceny
6,5 10 1 26933
6,0 3
oceny krytyków
Alfie
powrót do forum filmu Alfie

Niestety, ten film jest totalnie nieudany.

- Brakuje dobrego scenariusza, fabuły praktycznie nie ma.
- Ciągły monolog wybitnie nieciekawy (ciekawsze dialogi i historyjki można usłyszeć przy byle barze w pierwszej lepszej knajpie)
- W zasadzie wszystko opiera się na "spacerach" głównego bohatera od panienki do panienki i od romansu do romansu. Tylko co z tego?
- Jude Law zagrał manierycznie i sztucznie. Ktoś może powiedzieć, że wymagała tego specyficzna postać. Cóż, mnie to zupełnie nie przekonało.

Najgorsze jest to, że ani to komedia, ani dramat. To zwykły obyczaj z dziwną narracją czyli Alfiem nawijającym "prawdy objawione" do kamery. Żeby to jeszcze było ciekawe, w jakikolwiek sposób oryginalne i zajmujące. Niestety NIE JEST.

Nie wiem dla kogo jest ten film, chyba dla starych kawalerów, którym się w życiu nie powiodło, lub też z drugiej strony - dla młodziaków którzy szukają metody na podryw (niestety tu go nie znajdziecie).
Taki "Klan" w wersji dla facetów.

Nie polecam, chciałem dać chociaż 3/10 ale nie widzę ku temu powodu.
Produkcja nudna, nijaka, bez historii.
Strata czasu.

ocenił(a) film na 4
_MAX_

Popieram, film słaby. Bardzo lubię Jude'a Law, ale jeden aktor nie jest w stanie uratować filmu, zwłaszcza tak nudnego i nijakiego jak ten.
Tym bardziej zaskakuje wysoka ocena

ocenił(a) film na 7
_MAX_

Dla starych kawalerów ?:) Nie sądze - oni raczej go nie zrozumieją. Wg mnie to film w pierwszej kolejności dla facetów którzy nie mieli problemów z poderwaniem laski, robili to nawet dla sportu. Po prostu się dobrze bawili, po prostu robili dziewczynom dobrze... Nic nie obiecywali wielkiego, więc nie czuli się winni... Ale krzywdzili tych ludzi, i to bardzo... I o tym jest ten film - a szczególnie końcówka.

Piszesz że to zwykły obyczaj - jakby to był jakiś podły gatunek filmowy. Nie rozumiem, dlaczego...

A jeśli ten film zamierza oglądać ktoś szukający sposobu na podryw - to znajdzie tu PRZYNAJMNIEJ DWA przedobre motywy :) Czarujący uśmiech i bycie sobą :) To się zawsze sprawdza - zwłaszcza na laski zdecydowanie powyżej poziomu osiedlowej obciągary przytrzepakowej :)

7/10. Trochę zaniżam średnią ocen - ale to dlatego, że to film na raz, za drugim razem już się nic w nim nie odkryje nowego.

ocenił(a) film na 3
_MAX_

Zgadzam się, nudne dzieło bez polotu z niepotrzebnym głosem zza kadru.

ocenił(a) film na 3
_MAX_

fakt, słabiutki filmik

ocenił(a) film na 3
_MAX_

Odniosłem wrażenie że to narcystyczny gniot

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones