PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=465818}

Alicja w Krainie Czarów

Alice in Wonderland
7,1 367 391
ocen
7,1 10 1 367391
5,2 32
oceny krytyków
Alicja w Krainie Czarów
powrót do forum filmu Alicja w Krainie Czarów

Po bardzo dobrej ekranizacji, jaką był film "Charlie i Fabryka Czekolady", z wytęsknieniem czekałam na nieco psychodeliczną, mroczną "Alicję w Krainie Czarów". I... zawiodłam się. Bardzo. Czy tylko ja mam wrażenie, że Burton w tym filmie poszedł na łatwiznę, skupiając się na miłej dla oka oprawie wizualnej, a zapominając zupełnie o głębi i przesłaniu powieści, na której się wzorował? Jedyną wprowadzoną przez Burtona innowacją był wygląd postaci i dodanie Alicji kilku lat, ale to nie miało absolutnie żadnego znaczenia fabularnego (poza tym, że główna bohaterka była tak irytująca, że człowiek miał ochotę zabić ją naleśnikiem). Jak dla mnie słabo. Bardzo słabo.

Widziałam ten film dwa razy i z pewnością nie będę już do niego wracać.

użytkownik usunięty
7thStargazer

Podobno Burton dostał wolną furtkę od Disneya na zrealizowanie Frankenweeniego w zamian za zrobienie dla wytwórni tej wydmuszki. Widać, że zrobił Alicję na odwal, bo po prostu liczył na zrobienie swojego autorskiego projektu.

ocenił(a) film na 3

I wszystko jasne. Dzięki za info :).

7thStargazer

całkowicie zgadzam się z Twoim poglądem.
Gdzie ta psychodela, to uderzanie w sam środek umysłu, ten mrok Alicji w Krainie Czarów?

ramoncia

zajmij sie czymś innym, bo filmoznawcy z ciebie nie bedzie.. . ps. zupa ci sie przypala.

ocenił(a) film na 5
7thStargazer

Całkowicie zgadzam się z przedmówcami, co więcej uważam go za NAJgorszy film Tima, spośród kilkunastu obejrzanych. Niesamowicie się zawiodłem.

mattbuyek


"dopóki nie wszedłem do internetu nie wiedziałem, że na świecie jest tylu (PRZEMĄDRZAŁYCH) idiotów" (St. Lem).

ocenił(a) film na 6
7thStargazer

Nie sposób się nie zgodzić. Tim Burton (jak dla mnie oczywiście) ma na swoim koncie różne jakościowo filmy, ale nawet te "słabsze" mają w sobie "coś" co czyni je wartymi obejrzenia. Przykładem jest Dark Shadows, które mówiąc szczerze, bardziej przypadło mi do gustu niż Alicja.

Najgorszy film Burtona zrecenzowałbym w ten sposób: "Trochę zbyt infantylny dla dorosłych, trochę zbyt drastyczny i brutalny dla kilkuletnich dzieci".

7thStargazer

Jeśli chodzi o tytułową bohaterkę, to też mi się nie spodobała, i wolę Alicję animowaną z filmu z 1951.

Co do wspomnianego "Charliego i fabryki czekolady", to lepszy jest "Willy Wonka i fabryka czekolady" z 1971. Lepszy pod każdym względem z wyjątkiem oprawy wizualnej. Tak jak uwielbiam Burtona, a także Deppa, tak akurat w "Charliem i fabryce czekolady" nie spodobała mi się ani rola Deppa (i ta jego charakteryzacja - wygląda jak kobieta lub transwestyta), ani ogólna konwencja i sposób opowiadania historii. A Charlie był zupełnie odrealniony, zrobiono z niego małego Chrystusa niemającego w osobowości nic z dziecka.

ocenił(a) film na 5
7thStargazer

Prawda to...
"Charlie and the Chocolate Factory" to naprawdę genialny film i gdy zasiadłam do "Alicji..." spodziewałam się czegoś równie dobrego.
Jak bardzo się zawiodłam! ...

ocenił(a) film na 6
7thStargazer

Po prostu zrypany scenariusz

7thStargazer

Spodziewałam się czegoś innego. Rzeczywiście Burton był tutaj w niewielki stopniu. Nie zachwycił mnie, klimta bajkowy aż za bardzo.
http://pudelka-zapalek.blogspot.com/2015/06/alicja-w-krainie-czarow.html

ocenił(a) film na 10
7thStargazer

chyba cie Bog opuscil

7thStargazer

film jest słaby i zarabia ponad 1mld dolarsow amerycanskich ???? co za kur...czasy ....

ocenił(a) film na 7
7thStargazer

Akurat oryginalna opowieść to również wizyta w galerii surrealizmu. Na próżno szukać tam fabuły i ciągu przyczynowo-skutkowego, więc nie rozumiem skąd te gromy na Burtona

ocenił(a) film na 9
7thStargazer

Akurat moim zdaniem Alicja przebija Charliego.

ocenił(a) film na 6
7thStargazer

Słabiutki i naiwny film. "Akurat oryginalna opowieść to również wizyta w galerii surrealizmu" to ty chyba surrealizmu nie widzialaś, jak uważasz że ten film jest surrealistyczny. Banalna nadmuchana opowieść z Alicją która ma osobowość gąbki do mycia naczyń. Postacie na plus - kapelusznik i szalony królik, kot. Postacie na minus : inne. Ale ogólnie nie oglądało się tego źle.

7thStargazer

zajmij sie czymś innym, bo filmoznawcy z ciebie nie bedzie.. . ps. zupa ci sie przypala.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones